کاظمی: مدارس از اول آبان بازگشایی می‌شود
کد خبر: 1065260
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004T7c
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۱
سرپرست وزارت آموزش و پروش گفت: در کشور حدود ۵۰ هزار مدرسه از اول مهر بازگشایی شده و از ابتدای آبان بازگشایی مدارس با اولویت امنیت و سلامت دانش آموزان در دستور کار قرار می‌گیرد.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات آموزش و پرورش شهرستان قرچک و شهرستان‌های استان تهران که در سالن اجتماعات ثقلین برگزار شد، اظهار کرد: دشت ورامین سابقه درخشان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران دارد، بخشی از پیروزی انقلاب مربوط به دشت ورامین است و در حوزه دفاع از ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس کارنامه درخشانی دارند و وظیفه مسؤولان را نسبت به مردم این دیار سنگین می‌کند.

وی گفت: در جلسه‌ای که حضور داریم نماینده‌های مدیران، معلمان و انجمن اولیاء مواردی را مطرح کردند که بسیار ارزشمند بود و باید این موارد کارشناسانه بررسی شود تا مشکلات هر چه زودتر رفع شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: حضور امام جمعه شهرستان در مدارس و مسائل و برنامه‌های فرهنگی و تربیتی باعث شکوفایی و رشد و کیفیت بخشی برنامه‌های پرورشی و تربیتی می‌شود که لازم است از این فرصت استفاده شود.

کاظمی بیان کرد: شهرستان‌های استان تهران متغیر‌های متفاوت با کل کشور دارد و از نظر زیر ساخت با مشکلات فراوان مواجه هستند که این مسائل وقت زیادی را از مسؤولان اداره کل صلب می‌کند.

وی تصریح کرد: با وجود مشکلات فراوان در حوزه زیرساختی و امکانات مالی معاونت پرورشی شهرستان‌های استان تهران از موفق‌ترین معاونت‌های پرورشی وزارت آموزش و پرورش در کشور می‌باشد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: هر چقدر فاصله بین مسؤولان اجرایی مدرسه را با مسؤولان وزارت آموزش و پرورش کم کنیم می‌توانیم موفق باشیم، در این بین مشکلات نیروی انسانی، مشکلات سامانه شاد، مشکلات آموزشی و تربیتی مطرح شد.

کاظمی اظهار کرد: بحث رتبه بندی در دستور کار مجلس قرار دارد و این مشکل رفع می‌شود چرا که نگاه ویژه نمایندگان مجلس به موضوع بسیار مطلوب است.

این مسوول افزود: ریاست محترم جمهور در جلسات هیئت دولت نگاه ویژه‌ای به آموزش و پرورش دارد و اقدامات در مدت ۶۰ روز برای آموزش و پرورش انجام داده و در این مدت برای آموزش پرورش وقت ویژه تخصص داد و مشکلات را مورد بررسی قرار داد.

وی بیان کرد: باید تغییر شاخصه فضا‌های آموزشی شهرستان‌های استان تهران رفع شود، فضا‌های آموزشی که در شهرستان‌های استان تهران وجود دارد با تخصیص اعتبارات ویژه برای مهر سال ۱۴۰۱ آماده شود و در اختیار آموزش و پرورش‌ها قرار گیرد.

کاظمی در خصوص اتباع در شهرستان‌های استان تهران گفت: باید بررسی شود و کمک‌هایی که در خصوص بسته‌های حمایتی که به اتباع تعلق می‌گیرد را به شهرستان‌های استان تهران تخصیص داده شود.

وی تاکید کرد: اولین اعتباری که به آمورش و پرورش تخصیص پیدا می‌کند ۲ میلیارد تومان بابت تجهیزات ورزشی به شهرستان‌های استان تخصیص است.

وی در خصوص نیروی انسانی در آموزش و پرورش افزود: تولید محتوا‌های چند رسانه‌ای کار فرهنگیان را در کل کشور دوچندان کرده است، آخرین وضعیت نیروی انسانی در شهرستان‌های استان تهران تعیین تکلیف می‌شود و مشکل نیروی انسانی شهرستان‌های استان تهران رفع می‌شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در ادامه اذعان کرد: بنده به نوبه خودم تاسف خوردم که در سه سال گذشته فضای ورزشی به شهرستان قرچک اضافه نشده است و ساخت زمین، چمن‌های مصنوعی و سالن سرپوشیده در دستور قرار دهیم و ساخت دارالقران به‌طور مشارکتی انجام می‌شود و ساخت این فضای آموزشی معنوی در دستور کار قرار می‌گیرد و از اعتبارات فرهنگی پرورشی اعتبارات ویژه به سه شهرستان دشت ورامین تخصیص خواهیم داد تا مدارس در باز گشایی مدارس با کمبود اعتبارات فرهنگی تربیتی مواجه نشود.

وی گفت: در کشور حدود ۵۰ هزار مدرسه از اول مهر بازگشایی شده است که میانگین جمعیت آن‌ها حدود ۸ نفر است، از ابتدای آبان بازگشایی مدارس با اولویت امنیت و سلامت دانش آموزان در دستور کار قرار می‌گیرد و مدارس باید سلامتی دانش آموزان را فراهم کند.

کاظمی افزود: بازگشایی مدارس در شهر‌ها با اولویت حضوری و مجازی با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار