همیاری پزشکان خراسانی به مردم سیستان وبلوچستان در سفرجهادی
کد خبر: 1054312
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QH2
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰
مسئول بسیج خراسان رضوی خبرداد
مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی گفت: به دنبال وضعیت بحرانی کرونا در سیستان و بلوچستان، پیگیر وضعیت این استان شدیم و دریافتیم که نیاز به پزشک وجود دارد و فراخوان اعزام پزشکان را انجام دادیم.

محسن ذاکریان  اظهار کرد: به دنبال وضعیت بحرانی کرونا در سیستان و بلوچستان، پیگیر وضعیت این استان بوده و بر آن شدیم که اگر کمکی از دست‌مان برآید، انجام دهیم.

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی بیان کرد: طی رصدی که انجام دادیم متوجه شدیم در سیستان و بلوچستان در بخش نیروی انسانی نیاز به پزشک وجود دارد که اطلاع‌رسانی آن به تازگی انجام شده و اولین اعزام در این هفته خواهد بود و تا پایان وضعیت اضطراری کرونا ادامه خواهد داشت.

وی عنوان کرد: پزشکان در بازه‌های پنج روزه اعزام خواهند شد و البته آن دسته از پزشکان که متقاضی باشند تعداد روزهای بیشتری در خدمت‌شان خواهیم بود.

ذاکریان با اشاره به اینکه در سیستان و بلوچستان در خدمت شبکه بهداشت و درمان و حوزه سلامت آن استان با محوریت بسیج جامعه پزشکی هستیم، بیان کرد: ما در بخش‌های مختلفی از جمله اورژانس و بیمارستان و موارد مختلف دیگر ارائه خدمات خواهیم داشت.

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی در توضیح شرایط برای متقاضیان این طرح اشاره کرد: پزشکی عمومی، حداقل مدرکی است که مدنظر ما برای متقاضیان است و از حضور متخصصان مرتبط مانند داخلی، اورژانس و عفونی و فوق تخصص‌ها بهره‌مند خواهیم شد.

وی با بیان اینکه از ظرفیت سایر رشته‌های تخصصی و دستیاران رشته‌های تخصصی در صورت تقاضا بهره‌مند خواهیم شد، تصریح کرد: اردوی جهادی ما در حال حاضر ویژه پزشکان است و بقیه رشته‌ها در دستور کار نیست و اگر نیاز باشد اطلاع رسانی انجام می‌دهیم.

ذاکریان ادامه داد: متقاضیان از طریق دفاتر بسیج جامعه پزشکی در سطح استان و ارتباط مستقیم با دفتر بسیج جامعه پزشکی استان در بیمارستان قائم، واحد امداد و درمان می‌توانند ثبت‌نام کنند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی با بیان اینکه این حرکت به صورت جهادی و داوطلبانه و انسان دوستانه است، تاکید کرد: اعزام‌های ما محدود به نیروی انسانی نخواهد بود و همزمان محموله‌ای نزدیک به صد هزار ماسک نیز ارسال می‌کنیم.

وی گفت: در دستور کار داریم که در گروه‌های بعدی هزینه نقدی برای تهیه اقلام دارویی و پیشگیری جمع‌آوری کنیم ولی در حال حاضر به صورت اورژانسی فراخوان اعزام پزشکان را داریم که از فوریت بالایی برخوردار است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی