دزدی از خانه همسایه برای سفر به کیش
کد خبر: 1049615
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004P3H
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۵

زوج سارق كه با دستبرد به خانه همسايه‌شان 300ميليون تومان پول و طلا سرقت كرده‌اند، مدعي هستند اموال سرقت شده را صرف هزينه سفر به كيش كرده‌اند.
به گزارش «جوان» 14فروردين ماه مردي وارد كلانتري 114 غياثي شد و گزارش يك سرقت را اعلام كرد. او گفت: من و خانواده‌ام در خيابان خاوران زندگي مي‌كنيم. ساعت 7صبح روز پنجم فروردين ماه بود كه ما راهي سفر عيد شديم و شب گذشته از سفر برگشتيم. هنگام بررسي خانه متوجه شديم مقداري طلا و پول به ارزش 300ميليون تومان سرقت شده است. شاكي ادامه داد: پول و طلاها از داخل گاوصندوق سرقت شده است. من كليد گاوصندوق را جايي در خانه پنهان كرده بودم. سارقان خانه را جست‌وجو كرده و كليد را پيدا كرده و پول و طلاها را سرقت كرده‌اند. شاكي همچنين گفت كه سارقان از راه پشت بام خانه وارد شده‌اند. آنها در پشت بام را تخريب كرده و قفل آن را شكسته و وارد خانه شده‌اند.
وقتي پرونده در پايگاه ششم پليس آگاهي تهران بررسي شد، تحقيقات بيشتري در اين باره به جريان افتاد. مأموران پليس با حضور در محل و بررسي صحنه جرم متوجه شدند وضعيت خانه به هم ريخته نيست و سارقان از محل پول و طلاها باخبر بوده‌اند و با اطمينان از وجود پول و طلا در گاوصندوق اقدام به سرقت كرده‌اند، بنابراين مشخص بود سارق يا سارقان بايد از افرادي آشنا باشند. بررسي‌هاي ميداني هم نشان داد تنها راه ورود به خانه شاكي از راه پشت بام خانه همسايه است، بنابراين اعضاي خانواده همسايه به عنوان مظنون تحت نظر قرار گرفتند. در بررسي‌ها مشخص شد دختر اين خانواده از مدتي قبل به مصرف مواد مخدر اعتياد پيدا كرده است. اين دختر كه مرجان نام داشت به خاطر عوارض ناشي از اعتياد از سوي خانواده‌اش طرد شده بود. او از مدتي قبل صيغه مردي به نام اسماعيل شده و در زيرزمين اجاره‌اي در خيابان پيروزي زندگي مي‌كرد. بررسي سوابق اسماعيل هم نشان داد كه او از مجرمان سابقه‌دار است كه بارها به اتهام جرائم مختلف بازداشت شده و به زندان افتاده بود. بعد از به دست آمدن اين اطلاعات بود كه مرجان و اسماعيل به عنوان مظنون اصلي تحت تعقيب قرار گرفتند و سوم ارديبهشت ماه در حالي كه سوار بر موتورسيكلت در حال عبور از خيابان خاوران بودند، بازداشت شدند.
اسماعيل و مرجان وقتي مورد تحقيق قرار گرفتند، گفتند كه در جريان سرقت نقش نداشته‌اند اما آنها در تحقيقات بيشتر به سرقت اعتراف كردند. مرجان گفت: من مي‌دانستم همسايه‌مان وضع مالي خوبي دارد و مقدار زيادي طلا در گاوصندوق خانه‌شان نگه مي‌دارد. ‌ وقتي ماجرا را براي شوهرم اسماعيل توضيح دادم طی نقشه‌ای تصميم به سرقت گرفتيم و منتظر فراهم شدن فرصت مناسب شديم تا اينكه فهميدم همسايه‌مان راهي سفر شده است. تنها راه ورود به خانه همسايه از راه پشت‌بام خانه ما بود اما اعضاي خانواده‌ام در خانه بودند. روز حادثه وقتي متوجه شدم كه خانواده‌ام راهي ميهماني شده‌اند، فرصت به دست آمد و همراه شوهرم از راه پشت بام وارد خانه همسايه شديم. ما خانه را گشتيم و كليد گاوصندوق را پيدا كرديم و مرتكب سرقت شديم.
اسماعيل هم گفت: مقداري از طلاها را در زين موتورم جاسازي كرده‌ام و موفق به فروش آن نشديم. موتورم هم كه به دستور پليس به پاركينگ منتقل شده است. بقيه طلاها را در ميدان امام حسين به مبلغ 30ميليون تومان فروختم و با پول آن راهي سفر كيش شديم. مقداري هم نقره سرقت كرده بوديم كه آن را به مبلغ 5ميليون تومان به نقره‌فروشي در ميدان خراسان فروختم. با اطلاعاتي كه متهم در اختيار پليس گذاشت دو مالخر پرونده هم بازداشت شدند.
سرهنگ كارآگاه علي كنجوريان، رئيس پايگاه ششم پليس آگاهي تهران بزرگ گفت كه تحقيقات بيشتر در اين باره جريان دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار