کاهش مرگ و میر حوادث کار در تهران
کد خبر: 1047456
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OUS
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۷
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: سال گذشته ۴۲۹مورد مرگ و میر ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸، شش درصدکاهش یافته است.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: طبق ماده ۶۰ قانون کار و تأمین اجتماعی، حوادث ناشی از کار حوادثی هستند که درحین انجام وظیفه و به سبب آن برای بیمه ­شده اتفاق می ­افتد. منظور از حین انجام وظیفه تمام اوقاتی است که بیمه ­شده درکارگاه، موسسات وابسته، ساختمان‌ها و محوطه آن مشغول کار باشد یا به دستور کارفرما در خارج از محوطه کارگاه مامور انجام کاری می ­شود. زمان مراجعه به درمانگاه و یا بیمارستان برای درمان و توانبخشی، رفت و برگشت از خانه به کارگاه و بالعکس نیز شامل این اوقات می­ شود. حوادثی که حین اقدام برای نجات سایر بیمه ­شدگان آسیب ­دیده و کمک به آنان رخ می­ دهد نیز حادثه ناشی از کار محسوب می­ شود. انواع این حوادث عبارتند از: صنعتی، کشاورزی، ساختمانی، معادن، خدماتی، ترابری.

سالیانه‌ها تعداد زیادی از کارگران به واسطه حوادث ناشی از کار که متوجه عدم بازرسی دقیق می‌باشد جان خود را از دست می‌دهند که این موضوع علاوه بر اینکه آسیب اجتماعی و فرهنگی برای خانواده کارگران دارد، ضربه بزرگی به بدنه کار و تولید کشور است.

کاهش شش درصدی مرگ و میر ناشی از کار در تهران

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: سال گذشته ۴۲۹ مورد مرگ و میر ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸، شش درصدکاهش یافته است.

مهدی فروزش، مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران گفت: در سال گذشته (۱۳۹۹)، چهارصدوبیست و نه مورد فوت ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان ارجاع شده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ که تعداد فوت ناشی از حوادث کار ۴۵۹ نفر اعلام شده بود، ۶ درصد کاهش یافته است.

وی گفت: از کل فوت‌شدگان ناشی از حوادث کار در سال گذشته ۴۱۴ نفر مرد و ۱۵ نفر زن بوده‌اند.

این در حالی است که میزان مرگ‌های ناشی از حوادث کار در هشت ماه سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد افزایش یافته است.

از کل فوت‌شدگان ناشی از حوادث کار در هشت ماه امسال ۲۸۸ نفر مرد و ۳ نفر زن بودند.

منبع: تسنيم
برچسب ها: تهران ، پزشکی ، کار ، کارگران
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار