کاهش 23 درصدی حجم آب مخازن لرستان نسبت به سال گذشته
کد خبر: 1046113
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004O8n
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۶
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان خبر داد؛
حسن نژاد، با اشاره به اینکه آب ورودی‌ سدهای استان ۱.۹۴ متر مکعب در ثانیه است، گفت: حجم آب موجود در مخازن نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۳ درصد کاهش دارد.

به گزارش جوان از لرستان، داریوش حسن‌نژاد، امروز(11اردیبهشت) در جمع خبرنگاران به حجم کل مخزن سدهای مروک، ایوشان، تنگ هاله، خان‌آباد، کزنار و حوضیان اشاره کرد و اظهارداشت: این حجم ۲۰۸.۶۹ میلیون متر مکعب و معادل ۵۷ درصد ظرفیت ذخیره سازی آنها است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان افزود: مجموع آب ورودی‌ سدهای استان ۱.۹۴ متر مکعب در ثانیه است.

وی در ادامه به کاهش حجم آب اشاره کرد و عنوان داشت: حجم آب موجود در مخازن نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۳ درصد کاهش دارد.

حسن نژاد خاطرنشان کرد: خروجی سدهای لرستان ۲۷۰ لیتر بر ثانیه بوده و آب ورودی سدهای استان به کمتر از ۲ متر مکعب در ثانیه رسیده است.

وی ادامه داد: با توجه به کاهش حجم آب در ورودی سدهای استان، کشاورزان از کشت محصولات آبدوست پرهیز کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با بیان اینکه احداث ۳۶ سد با ظرفیت ذخیره ۵۱۰ میلیون مترمکعب برای این استان در حال مطالعه و بررسی است، گفت: ۱۶ سد در حوضه دز با حجم مخزن ۲۰۰ میلیون مترمکعب و ۲۰ سد در حوضه کرخه با حجم ۳۱۰ میلیون مترمکعب در حال مطالعه است.

حسن نژاد خاطرنشان کرد: با عملیاتی شدن همه آن‌ها ۵۱۰ میلیون مترمکعب به ظرفیت آبی لرستان اضافه خواهد شد.

وی بیان داشت: مصارف آب زیرزمینی و سطحی لرستان در حوضه آبریز کرخه ۶۰۷.۹ میلیون مترمکعب است که در بخش کشاورزی ۵۱۴.۸ میلیون متر مکعب، صنعت ۱۱.۳ و شرب ۸۱.۸ میلیون مترمکعب مصرف می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان مصارف آب زیرزمینی و سطحی در حوضه آبریز کارون نیز ۵۸۶.۲ میلیون مترمکعب که شامل بخش کشاورزی با ۵۱۵.۱ میلیون متر مکعب، صنعت ۱۶.۹ و شرب ۵۴.۲ میلیون مترمکعب است.

برچسب ها: سد ، کاهش حجم آب ، لرستان
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار