شناسایی ۵۸۱ کودک کار و خیابانی در لرستان
کد خبر: 1043697
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NVp
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰
مدیرکل بهزیستی لرستان:
یاری از شناسایی ۵۸۱ کودک کار و خیابانی در لرستان خبر داد و گفت: از این تعداد ۴۹ نفر خیابانی و ۵۳۲ نفر کودک کار و همه بومی هستند.

به گزارش جوان از لرستان، کرم یاری، در نشست مجازی با خبرنگاران با اظهار داشت: 12تا 13 دستگاه مسئول ساماندهی کودکان کار و خیابانی هستیم و سازمان بهزسیتی مسئول اصلی بوده و دیگر سازمان ها مسئول حمایت از سازمان بهزیستی در نیل به اهداف در این زمینه هستند.

مدیرکل بهزیستی لرستان افزود: با اشاره به شناسایی ۵۸۱ کودک کار و خیابانی در استان گفت: از این تعداد ۴۹ نفر خیابانی و ۵۳۲  نفر کودک کار و همه بومی هستند.

یاری افزود: مشکلات معیشتی عامل اصلی بروز کودکان کار است و با وجودی که برای ۲۳۰ نفر از آنها  مستمری برقرار و آموزش های فنی و حرفه ای به تعدادی از مادران ارائه شده  اما این اقدامات برای توانمندسازی خانوار و خانه نشینی کودک کار کافی نبوده است.

وی اظهار داشت: بنابر بررسی های انجام شده افراد منحرف یا بدنیتی از کودکان کار و خیابانی سواستفاده  نمی کنند، فعالیت انها تشکیلاتی یا ساماندهی شده نیست و به علت نیاز و امرار معاش خانواده است.

مدیرکل بهزیستی لرستان اضافه کرد: پارسال ۳۰ شیرخوار در استان به فرزندخواندگی داده شد و در حال حاضر نیز ۱۲۶ خانواده در نوبت فرزندپذیری هستند.

یاری اشاره به اینکه ۹۷ نفر در مراکز سالمندان خرم آباد و بروجرد هستند، اظهارداشت: مرحله اول واکسیناسیون ۸۰ نفر واجد شرایط،  ۲۷ اسفند 99انجام شده است.

مدیرکل بهزیستی لرستان خاطرنشان کرد: از این تعداد سالمند، ۹ نفر به دلیل عدم رضایت خانواده، چهار نفر به دلیل بیماری سرطان و چهار نفر نیز به علت کهولت سن بالا واکسینه نشدند.

وی با بیان اینکه ۴۶ نفر از افراد مرتبط و شاغل در مراکز نگهداری سالمندان واکسینه شدند، گفت: مرحله دوم نیز ۲۴ فروردین جاری انجام می شود.

یاری در ادامه عنوان کرد: از مجموع ۴۳۸ خانوار شهری و ۲۵۹ خانوار روستایی دارای ۲ معلول در این استان، ۵۵۹ خانوار صاحب مسکن شده‌اند.

وی با بیان اینکه مابقی واحدها در مرحله نازک کاری است، افزود: برای مسکن مناطق شهری ۱۴۰ و روستایی ۸۵ میلیون تومان بلاعوض پرداخت می شود.

مدیرکل بهزیستی لرستان عنوان داشت: داشتن زمین از جانب خانواده ها شرط پرداخت این تسهیلات بوده است.

وی با شاره به اینکه اعطای تسهیلات مسکن به خانوارهای دو معلولی تاکنون با شرط تأمین زمین توسط متقاضی انجام شده است، اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته مقرر شد زمین مورد نیاز برای این خانوارها در استان تأمین شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار