آموزش بعد از کرونا مانند آموزش قبل از کرونا نخواهد بود
کد خبر: 1042853
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NID
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۰
پاسخ آموزش و پرورش به گزارش «جوان»
مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به گزارش «جوان» پاسخ داده‌است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: پس از انتشار گزارشی در همین صفحه و با عنوان «علم بهتر است یا سلامت؟ مسئله اینست!»، در ۲۵ اسفندماه سال گذشته، مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش پاسخی را به روزنامه ارسال کرده‌است.

متن این پاسخ به این شرح است:

قطعاً آموزش بعد از کرونا مانند آموزش قبل نخواهد بود و ما باید از ظرفیت‌هایی که فناوری ایجاد کرده‌است، استفاده نماییم. آموزش و پرورش تجارب ارزنده‌ای در این مدت کسب کرده‌است. سرعت واکنش و همکاری خوبی که با سایر دستگاه‌ها از جمله صداوسیما در طی این مدت داشته، باعث شده‌است که بتواند با فاصله یک هفته بعد از تعطیلی مدارس، مدرسه تلویزیونی را به صورت زنده روی آنتن ببرد و از این طریق موفق شود که کودکان بسیاری در مناطق عشایری و دوردست از تدریس بهترین معلم‌ها استفاده نمایند. ظرفیت‌های متعددی ایجاد شده و برای هر شرایطی آمادگی کامل داریم. هر چند دلمان می‌خواهد که تا آن زمان دیگر درگیر شیوع ویروس کرونا نباشیم، ولی در عین حال با آمادگی‌هایی که کسب کردیم و تجاربی که اندوختیم، ظرفیت‌سازی‌های مطلوبی انجام شده، از جمله شبکه شاد که ظرفیت عظیم و منبع خوب یاددهی و یادگیری است. از این ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد و همکاری با صدا و سیما را ادامه خواهیم داد.

اگر امکان آموزش‌های حضوری فراهم باشد، با کمال میل و اشتیاق شروع به آموزش حضوری خواهیم کرد و اگر شرایط به شکل دیگری باشد، با توجه به تجارب گذشته، آمادگی شروع سال تحصیلی را در هر شرایطی داریم.
بنابراین نقل قول «ما در هر شرایطی بازگشایی خواهیم داشت.» به هیچ عنوان صحت نداشته و مورد تأیید نمی‌باشد و بدین وسیله معاونت ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از این روزنامه محترم درخواست دارد که قبل از انتشار هر گونه نقل قول و به نقد کشیدن آن، از صحت و اصالت خبر اطمینان حاصل نمایند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار