خطر موج چهارم کرونا در لرستان
کد خبر: 1042228
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N88
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۸
معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان مطرح کرد؛
کوشکی با اشاره به تهدید جدی موج چهارم کرونا در این استان گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی ۱۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش جوان از لرستان، مریم کوشکی امروز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ابتدای نوروز امسال نسبت به اسفندماه گذشته، توسط مردم ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی به عنوان یکی از عوامل تغییر رنگ بندی شهرستان‌های استان، عنوان کرد: ورود مسافرین نوروزی از سایر شهرستان‌ها به ویژه افراد بومی شاغل در سایر شهرستان‌ها یکی از دلایل اصلی پایین آمدن میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان بوده است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: متأسفانه برخی از افراد بومی شاغل در سایر استان‌ها در محل اقامت خود پروتکل‌ها را رعایت نکرده و این اقدام را در تعطیلات نوروز با خود به استان آورده اند.

کوشکی، تغییر رنگ برخی شهرستان‌های استان را یک هشدار جدی قلمداد کرد و گفت: با روندی که مشاهده می‌شود موج چهارم کرونا به شدت استان را تهدید می‌کند.

وی در ادامه به برنامه‌های نظارتی در ۱۰ روز ابتدای طرح سلامت نوروزی اشاره کرد و عنوان کرد: تا کنون هشت هزار و ۹۲۴ مورد بازرسی بهداشتی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی سراسر استان توسط تیم‌های بازرسی بهداشت محیط انجام شده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان ادامه داد: در این راستا ۴۲ مورد از مراکز متخلف پلمب و ۲۹۴ نفر به مراجع قضائی معرفی شده اند.

کوشکی عنوان کرد: در ۱۰ روز نخست طرح سلامت نوروزی تعداد ۹۱ مورد نمونه برداری مواد غذایی و ۳۶۱ مورد نمونه برداری آب آشامیدنی انجام شده است.

وی گفت: تعداد موارد سنجش با استفاده از تجهیزات پرتابل بازرسی چهار هزار و ۵۴۰ مورد و چهار هزار و ۱۲۲ مورد کلر سنجی آب آشامیدنی نیز در این مدت انجام شده است.

 

برچسب ها: کرونا ، موج چهارم ، لرستان
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار