از ظرفیت های هنر در جهت اشاعه مفاهیم ناب و متعالی باید استفاده کرد
کد خبر: 1039361
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MNt
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان:
حجت‌الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی گفت: زمینه تربیتی برای کسانی که در سنین پایین تری هستند بالاتر بوده و همین مسئله کاردراین حوزه را مهم تر و حساس تر نموده است و ازاین ظرفیت هنری در جهت اشاعه مفاهیم ناب و متعالی اسلام باید استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با تبریک حلول ایام ولادت امام جواد علیه السلام ودرپیش بودن ولادت امام امیرالمومنین علیه السلام اظهار داشت: امیدواریم به برکت این ایام و با نظر لطف حضرت صاحب الزمان(عج) شاهد روزهای آخر عمر ویروس کرونا باشیم و شرایط به حالت طبیعی برگردد.

وی با تشکر از رؤسای هنرستان های اصفهان و شهرضا و استادان و هنرآموزان این هنرستان ها، معلمی را شغل انبیاء دانست و خاطر نشان کرد با توجه به فرمایش حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند تعلیم وتعلم عبادات است در کنار تعلیم به تربیت وتعالی نیز پرداخته شود. که هر دوعبادت است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه تعلیم و آموزش فعالیتی ارزشمند است،

حجت الاسلام معتمدی با تأکید بر لزوم فضاسازی هنری در مجموعه های آموزشی هنری افزود: بدون شک دلسوزان فرهنگ بحث تربیت به نوجوانان را بسیار مثمر ثمر دانسته و فعالیت در این زمینه را مهم قلمداد می نمایند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت هنر در جهت اشاعه مفاهیم ناب و متعالی اظهار کرد: سن نوجوانی بسیار تعیین کننده است و افرادی که در این سن هستند ابتدا لازم است جهت دهی و انتخاب مسیر صحیحی داشته باشند و پس از آن باید مراقب مسائلی که در مسیر انتخابی وجود دارد؛ باشند.

وی با بیان اینکه یکی از مزیت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان وجود هنرستان‌های هنرهای زیبا است، تصریح کرد: سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت و تقویت هنرستان‌های هنرهای زیبا بوده و ماموریت آموزشی از جمله ماموریت‌های این وزارتخانه است که همواره این نسل جدید هستند که می‌توانند عقبه پر رنگ هنری را به نسل بعد منتقل نمایند و این جز در سایه آموزش صحیح اتفاق نمی‌افتد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به ضرورت توجه معلمان و مربیان به مقوله تربیت در کنار تعلیم افزود: هنرستان هنرهای زیبای پسران اصفهان از گذشته تاکنون جایگاه ویژه‌ای در سطح استان و کشور داشته است.

حجت الاسلام معتمدی درپایان سخنان خود هنر متعالی را وسیله‌ای برای ارتقای فرهنگ جامعه دانست و گفت: وظیفه اساسی مراکز آموزشی هنر نظیر هنرستان‌های هنرهای زیبا حفظ هنر اصیل کشور و انتقال آن به نسل‌های بعدی است.

در ادامه پرویز طاهری رییس هنرستان هنرهای زیبای پسران اصفهان، فاطمه رئوفی منش رییس هنرستان هنرهای زیبای دختران اصفهان، حمیدرضا سلیمانی رئیس هنرستان متوسطه اول و ولی الله توکلی رئیس هنرستان هنرهای زیبای شهرضا توضیحاتی پیرامون آخرین فعالیت‌های وبرنامه های  تحصیلی هنرستان هنرهای زیبا در سال تحصیلی1400-1399ارائه نمودند.

خاطرنشان می شود جلسه شورای هنرستان هنرهای زیبای اصفهان باحضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و روسای هنرستان ها و معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل دوم اسفند1399در سالن جلسات اداره کل برگزار شد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار