سفارت آمریکا در بغداد شبیه پادگان است
کد خبر: 1039081
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MJN
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳
یکی از اعضای کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق از سفارت آمریکا در بغداد به مثابه پادگان نظامی نام برد.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: مهدی تقی آمرلی عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق امروز پنجشنبه گفت: تیراندازی و به کار گیری سلاح سنگین از سوی سفارت آمریکا در قلب پایتخت عراق نشان می‌دهد که شبیه پادگان نظامی است نه سفارت که کار‌های دیپلماتیک در آن انجام شود.

وی افزود: اقدامات انجام شده در سفارت آمریکا سبب خوف و هراس ساکنان بغداد شده است.

آمرلی تاکید کرد: این تحرکات به دور از عرف دیپلماتیک، و نقض قانون کشوری است که در آن قرار دارد.

وی گفت: دولت عراق متاسفانه موضع ضعیفی دارد و باید این موضوع را سریعا تکلیفش را مشخص کند.

آمرلی بیان کرد: آنچه در سفارت آمریکا می‌گذرد نقض حاکمیت عراق است. در صورت وقوع حادثه امنیتی در لندن یا هر یک از پایتخت‌های دیگر آیا سفارت آمریکا در آنجا جرات اقداماتی که در بغداد انجام می‌دهد، دارد؟

این نماینده پارلمان عراق گفت: پارلمان در راستای برآورده کردن خواسته مردم عراق به خروج نظامیان خارجی از جمله آمریکایی‌ها رای داده است و بنابر این همه نیرو‌های نظامی در داخل سفارت آمریکا و در دیگر پایگاه‌های نظامی باید از عراق خارج شوند.

وی تاکید کرد: دولت عراق توان حمایت از همه سفارتخانه‌ها و سلامت کارکنان آن‌ها را دارد.

این در حالی است که قبلا هم کریم الخیکانی تحلیلگر سیاسی عراقی اعلام کرد که سکوت دولت عراق در قبال اقدامات سفارت آمریکا در بغداد گواه آشکاری بر موافقت و پذیرش رزمایش‌های آمریکا در سفارت خود در منطقه سبز بغداد است.

وی افزود: دولت هیچ توضیحی درباره آنچه سفارت انجام می‌دهد شامل راه اندازی سامانه پدافندی و فعال کردن آن و نیز مانور‌های نظامی، نمی‌دهد. این سکوت دولت عراق در قبال اقدامات آمریکا نشان می‌دهد که از اقدامات سفارت آمریکا کاملا راضی است. دولت عراق توجهی به حالت رعب و وحشتی که در مناطق نزدیک به سفارت حکمفرماست، ندارد. حضور ارتش آمریکا در داخل سفارت و استقرار سامانه پدافندی و نیز فرودگاه در داخل سفارت بیانگر این است که این ساختمان سفارت نیست بلکه مرکز فرماندهی و پادگانی در قلب بغداد است. سفارت اسمی است که آمریکایی‌ها در عراق با نام آن، به تحرکات خود بپردازند.

منبع: مهـــر
برچسب ها: آمریکا ، عراق ، بغداد
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار