فرمانده کل سپاه: ما با مردم قوی هستیم
کد خبر: 1037242
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lpi
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۱
ما خالصانه برای مردم کار می‌کنیم؛ مردم سرزمین رشد انقلاب هستند، ما با مردم قوی هستیم، ما با موشک‌های‌مان قوی می‌شویم، اما اصل قدرت را موشک نمی‌دانیم.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش دفاع پرس، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع تعدادی از مسئولان نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه، با بیان اینکه در ایام فجر انقلاب، در چهل‌ودومین سال حیات یکی از شگفت‌انگیزترین پدیده‌های عالم هستی هستیم، اظهار داشت: امروز در موقعیت بسیار قوی و مرتفع هم نسبت به سال‌های قبل و هم نسبت به دشمن از هر زمان دیگری قرار گرفتیم و این دقیقاً نشان‌دهنده نزول نصرت‌های الهی است.

«شیطان بزرگ» کوچک شده است

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: اتفاقات بزرگی که در کشور ما در این ۴۲ سال صورت گرفته است، همانند عبور چندین باره ما از نیل است. مشکلات و مخاطرات پیش رو و دشمن پشت سر، جدی و سخت و مصمم با تمام قدرت بی‌نظیری که در تاریخ امپراتوری‌های بشر روی زمین هرگز نبوده است؛ یعنی به امروز امریکا نگاه نکنیم که کوچک و افسرده شده و کم تأثیر است و نقش جهانی خود را از دست داده و از مدل، ریخت و قیافه یک قدرت افتاده و ناتوان و کم‌توان است، به ظاهر هنوز صاحب قدرت است، اما حکمت و اراده‌ای برای عمل وجود ندارد. هزینه نظامی امریکا هنوز هم به اندازه هزینه نظامی تمام دنیاست؛ یعنی ۵۰ درصد هزینه‌های نظامی دنیا متعلق به امریکاست؛ اما امریکا را رهبران کوچک و ضعیف، که او را به اندازه خود کوچک کرده‌اند و همچنین نبودِ حکمت، به زمین زده است؛ این نه سخن من، بلکه اعتراف خود امریکایی‌هاست.

مقاومت پیوسته است و انقطاع ندارد

سرلشکر سلامی ادامه داد:، اما این سوی صحنه را ببینید، چگونه ما از این سختی‌ها و فراز‌های خطرناک، که در همه آن لحظه‌ها طراحی و اراده دشمن بر اسقاط و فروپاشی و براندازی نظام بوده، عبور کرده‌ایم؛ یعنی هر روز ما با دشمن درگیر بودیم. بعضی از روز‌ها شاخص هستند و به دلیل اوج داشتن آن‌ها در حفظ این انقلاب شاخص‌ترند، اما خصلت ایام الهی همه روز‌ها به قوت خود باقی است و ما هر روز به دنبال حفظ این امانت بزرگ الهی هستیم؛ یعنی نه اینکه در مقاطعی این انقلاب حفظ شده و بعد دشمن آرام گرفته و ما در مسیری هموار حرکت کرده‌ایم و تهدید خاموش شده؛ نه این‌گونه نبوده، بلکه همیشه شعله‌های خطرناک آتشفشان تهدید فوران کرده و دشمن همانند آتشفشان، آتش ریخته است و هر روز این انقلاب حفظ شده است. این مقاومت پیوسته است و انقطاع ندارد، چون عمل دشمن و تمرکز او بر قلب انقلاب ما همیشه بوده است.

دشمن در همه جبهه‌ها شکست خورده است

فرمانده کل سپاه گفت: حذف تمرکز دشمن از قلب انقلاب و وسعت دادن به جبین انقلاب و گسترش پیشانی جبهه خیلی عظمت دارد. برای دشمن شکست‌ها تکرار شده است؛ از همه زوایا آمده‌اند و تمام راه‌ها را تجربه کرده‌اند؛ از همه مسیر‌ها برای تسلیم انقلاب وارد شده‌اند؛ اقتصاد، فرهنگ، امور اجتماعی، اطلاعاتی، رسانه‌ای، نظامی و سیاسی. هرچه ما به زمان حال نزدیک شده‌ایم، این تهاجمات همراه و همزمان با هم شده‌اند و ما درست امروز در نقطه‌ای قرار گرفته‌ایم که همه تهاجمات دشمن همزمان علیه انقلاب ما وجود دارد و در عین حال ما هم در همه جبهه‌ها در حال نبردیم، اما در یک قضاوت دقیق، تا این لحظه دشمن در همه این جهات نبرد شکست خورده و این‌ها واقعیت است.

سردار سلامی عنوان کرد: اینکه دشمن نتوانسته است و ما آسیب‌ناپذیر مانده‌ایم، اعجاز است؛ معجزه‌ای به نام نصرت، اعجازی به نام حکمت، این حاکمیت اراده الهی است و این از تنویر و نورانیت از شاهکار ولایت ناشی می‌شود و لاغیر. همه چیز صبغه ولی به خود می‌گیرد. هر کشور و ملتی به اندازه روح، تدبیر و حکمت رهبرش کوچک یا بزرگ می‌شود، استثنا هم ندارد، این قاعده است؛ چون رهبر تکثیر می‌شود، شخصیت، منطق و روح می‌سازد، قدرت تولید می‌کند و او می‌تواند قلت مستضعفان را بعد از ۴۲ سال به یک قدرت معتبر به رسمیت شناخته شده و دارای خط اثر جهانی تبدیل کند. اینکه ما در این ۴۲ سال آسیب ندیدیم، ناشی از هنر رهبری است و اینکه دشمن آسیب دیده، هنر رهبری است، اینکه او با همه جنگیده است، هنر رهبری است، اینکه اجازه نداده است کسی با او بجنگد، هنر رهبری است، این عبارات ادبیات نیست، حقیقت است. همه خلع سلاح شده‌اند. سال‌های سال این را دیده‌ایم.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: من در دو سال گذشته بیشتر به این حقیقت رسیده‌ام که رهبری چگونه ابتکار می‌کند و شجاعت تصمیم دارد و تصمیمات محکم به دو مفهوم آراسته به حکمت و مصمم و مؤمنانه می‌گیرد که تردید هم به آن راه ندارد، ما بار‌ها تا لبه‌های جنگ پیش می‌رفتیم، ولی حکمت او اجازه این را نمی‌داد که دشمن رهیافتی برای جنگ داشته باشد. دشمن کتک می‌خورد، نمی‌توانست پاسخ دهد، راه‌ها برایش بسته می‌شد. در این زمینه مصادیق قابل بیان نیست، ولی مفاهیم قابل بیان است.

سردار سلامی تصریح کرد: دشمن فرسوده شد. قدرت امریکا را نمی‌شد یک‌روزه شکست داد، این قدرت باید در زمان فرسوده می‌شد. فرسایش و تحلیل تدریجی قدرت دشمن در زمان از ابتکارات و از اختصاصات تدبیر و حکمت رهبری معظم انقلاب اسلامی است؛ چه در حیات و زعامت امام راحل و چه در دوران پر برکت رهبری عزیز و عظیم‌الشأن انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی).

مردم سرزمین رشد انقلاب هستند

فرمانده کل سپاه درباره نقش مردم در پیشرفت کشور گفت: ما خالصانه برای مردم کار می‌کنیم. مردم سرزمین رشد انقلاب هستند، ما با مردم قوی هستیم، ما با موشک‌های‌مان قوی می‌شویم؛ اما اصل قدرت را موشک نمی‌دانیم. قدرت ما درون قلب‌ها و ذهن‌های مردم است، درون چشم‌های پر محبت و درون لفظ‌های روحیه بخش و درون اراده آنها، درون صبر و شکیبایی آن‌ها و سر سفره‌های کم‌بضاعت و با بضاعت، درون آن‌هایی که برای تشییع پیکر یک فرمانده سپاهی ده‌ها شهیدشان زیر پای هم له می‌شوند. همه این مردم خوب هستند. خیلی سریع دل‌ها متمایل می‌شود، ظرفیت محبت مردم ما خیلی بالاست و زود این محبت خود را نشان می‌دهند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار