عوارض ساخت و ساز در تهران چقدر افزایش می‌یابد؟
کد خبر: 1036228
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LZM
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه اخذ عوارض اصلی‌ترین منبع درآمدی شهرداری جهت اداره شهر است، گفت: افزایش نرخ عوارض مختلف از جمله صدور پروانه‌های ساختمانی تابع تورم است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران درباره میزان افزایش عوارض صدور پروانه ساخت و ساز در تهران اظهار داشت: موضوع عوارض باید در صحن شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گیرد که یک فوریت بررسی نرخ ۷ نوع عوارض از جمله عوارض ورود به طرح ترافیک و پروانه‌های ساختمانی نیز از جمله مباحثی است که اعضای شورای شهر بررسی‌های لازم در مورد تغییر آن انجام می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه پس از بررسی تغییر عوارض مختلف از جمله عوارض طرح ترافیک و ساخت و ساز و تصویب در شورا، درآمد حاصل از آن در بودجه شهرداری لحاظ می‌شود گفت: اصلی‌ترین منبع درآمد شهرداری برای اداره شهر اخذ عوارض است که این هفته با فوریت بررسی عوارض مدنظر قرار گرفته است.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران گفت: بر اساس لایحه بودجه‌ای که پیروز حناچی شهردار پایتخت روز گذشته به شورا ارائه کرد میزان بودجه شهرداری بیش از ۴۷ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که این بودجه به کمیسیون‌های مختلف جهت بررسی ارجاع شده و در تلاشیم تا ۱۷ بهمن نظرات تجمیع و در کمیسیون تلفیق نتیجه نهایی اعلام شود.

نژادبهرام با بیان اینکه همچنین عوارض بر اساس ماده ۶۴ قانون مالیاتی همه ساله تعیین و دریافت می‌شود، گفت: از آنجایی که شهر متوقف نمی‌ماند و قیمت‌ها متأثر از شرایط اقتصادی و تورم است میزان عوارض نیز تغییر می‌کند که روند تغییر بر اساس جریانات اقتصادی حرکت خواهد کرد.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار