وحدت و همدلی مجموعه مدیریت شهری برای اجرای پروژه های عمرانی
کد خبر: 1034963
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LEx
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
رئیس شورای اسلامی شهر اسلامشهر گفت: پروژه های عمرانی شهر، با وحدت و همدلی مجموعه مدیریت شهری به اجرا در می آید.
بهاره عشقی صابر

اورینب مسرور رئیس شورای اسلامی شهراسلامشهر، در نودویکمین نشست علنی شورا، که بصورت ویدئو کنفرانس با استانداری تهران برگزار شد، با اشاره به اقدامات انجام شده در شورای پنجم اظهارکرد: در این دوره فعالیت شورا، با تمام توان و تلاش همکاران درشورا و شهرداری توانستیم، با وحدت، اتحاد و همدلی بسیاری از پروژه های عمرانی را کلید زده و اکثر وعده‌های داده شده را محقق و رضایت نسبی مردم را به دست آوریم.
وی افزود: مردم اسلامشهر امروز شاهد انجام فعالیت های عمرانی در گوشه و کنار شهر هستند که ،نهضت آسفالت معابر شهری ،پروژه‌های بزرگی چون مترو و کمربندی شمالی و پارک ۶/۵هکتاری در گوشه و کنار شهر هستند ،که نشانه تلاش همه اعضای شورا ودرراس آن شهردار اسلامشهر است .
رئیس شورای اسلامی شهر اسلامشهر با بیان اینکه در آینده مردم این شهرطعم خوب عمران را خواهند چشید، تصریح کرد :شورا مصوبات بسیاری در حوزه زیرساخت های عمرانی داشته، اما در حوزه رفاهی با یک شهر ایده‌آل فاصله داریم و باید در کنار انجام فعالیت های عمرانی در زمینه مبلمان شهری و موضوعات رفاهی پرداخته شود،تاشهروندان این شهر را به عنوان سکونتگاه دائم خود در نظر بگیرند.
مسرور با تاکید بر اینکه شورا محلی برای خردجمعی است ،گفت :با اجرای طرح پلازای میدان نماز مردم طرح خدمت رفاهی را خواهند چشید، بایدشرایطی فراهم شود تاسرمایه گذاران برای سرمایه گذاری و حضور بیشتردر این شهر ترغیب شوند، با رفع نواقص این طرح قطعاً شورای ششم نیز با قوت و انگیزه آنرا دنبال خواهند کرد و با همفکری اعضای شورا و مجموعه مدیریت شهری طرح فرهنگی تفریحی تجاری پلازای میدان نماز به مرحله اجرا می درآید.

تامین اعتبارات مترو با اجرای پلازای میدان نماز


حسین طلا شهردار اسلامشهر نیز در این نشست اظهار کرد: مصوبات شورا در کمیسیون ماده ۵ مدتی معطل مانده بود که با حضور معاون جدید هماهنگی امور عمرانی استانداری، سرعت خوبی گرفته است .
وی با اشاره به طرح پلازای میدان نماز تاکید کرد: عمدتاً ایجاد مجتمع‌های خدماتی و تجاری با هدف کمک به هزینه‌های مترو شهرداری انجام می‌شود و باید این فضاها را جذاب کنیم تا سرمایه‌گذار استقبال کند.
طلا ادامه داد: به دلیل اینکه علیرغم شرایط اقتصادی پروژه مترو اسلامشهر همچنان فعال است، در بودجه امسال بیش از ۴۰ میلیارد تومان اسلامشهر اختصاص یافته در صورتی که به مترو شهرهای بزرگی چون شیراز ۳۰ میلیارد اختصاص یافته که نشان از عزم جدی مدیریت شهری در انجام پروژه‌های عمرانی دارد.
شهردار اسلامشهر با بیان این که در میدان نماز موضوع ترافیک و ایستگاه مترو مطرح است، خاطرنشان کرد: طرح تقاطع غیر همسطح میدان نماز با هدف کاهش ترافیک میدان محل عبور خودروهای شهرهای اطراف ،درسالهای قبل مطرح شده که مشاورین دقت نظر لازم را در این زمینه نکرده‌بودند و طرح پلازای میدان نماز که یک طرح تلفیقی با اختصاص مجموعه تجاری، تفریحی، رفاهی، پتانسیل جمعیت‌پذیری ایجاد می کند، می تواند بعضی از هزینه های مترو را کاهش دهد.
قابل ذکر است، بند اول از لوایح مورد بررسی در جلسه علنی شورا که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری تهران برگزار شد، مربوط به تکمیل فاز ۲ طرح پلازای میدان نماز بود که با ایجاد این مجموعه مراکز فرهنگی، رفاهی، تجاری، فضای سبز، پارکینگ، ایستگاه مترو و تقاطع غیرهمسطح در محوطه میدان نماز به مرحله اجرا در می آید که این لایحه مصوب گردید.
گفتنی است در ادامه این نشست ۸ لایحه بر اساس نظر کمیسیون ها بررسی و ۵ لایحه مصوب و ۳ لایحه نیز به شهرداری استرداد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار