تبادل نظر فعالان اجتماعی برای مشارکت مردمی در موضوعات شهری اسلامشهر
کد خبر: 1034264
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004L3g
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
به همت امور بانوان و خانواده فرمانداری اسلامشهر انجام شد:
فعالان اجتماعی اسلامشهری در نشستی به بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعات شهری و استانداردها و جانمایی پارک بانوان پرداختند.
بهاره عشقی صابر

پس از گذشت سه سال از زمان کلنگ زنی بوستان بانوان شهر اسلامشهر بنابر شرایط پیش آمده و دلایل متعدد و نظرات کارشناسی، مشخص شد بوستان فعلی جانمایی مناسبی برای بوستان بانوان ندارد و مقرر گردید مدیریت شهری فضای مناسبی را برای احداث تنها بوستان بانوان شهر اختصاص دهد.

با توجه به اهمیت مشارکت مردمی در موضوعات شهری و استفاده از ظرفیت‌های متعدد شهرستان و به درخواست فعالان اجتماعی با حضور اساتید و دانشجویان فعال در حوزه شهری و رئیس شورای اسلامی شهر اسلامشهر، نشست هم اندیشی به‌همت امور بانوان و خانواده فرمانداری در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامشهر برگزار شد .

اورینب مسرور رئیس شورای اسلامی شهر اسلامشهر در این نشست با اشاره به اینکه همه ما به نقش و اثرگذاری بانوان در جامعه معتقدیم و نظرات بانوان اثرات بسیاری در جامعه دارد، اظهار داشت: همانطور که همه جوامع برای بانوانشان هدف‌گذاری و ارزش‌گذاری دارند و برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت در این رابطه را تبیین می‌کنند، اسلامشهر نیز از این قاعده مستثنا نیست و همه مسئولین شهر و اعضای شورا دغدغه پارک بانوان را داشته و همه تلاش خود را در جهت خدمات رسانی بهینه به مردم انجام می‌دهند.

وی گفت: پارک بانوان در کنار تمام پروژه‌های ریز و درشت دوره پنجم شورا، جزء دغدغه مدیران شهری بوده و در سال ۹۶ زمینی به مساحت ۴ هکتار به این منظور اختصاص داده تا بتواند تمام نیازهای بانوان که در شأن آنان باشد را برآورده سازد.

مسرور با بیان اینکه جلسات تخصصی و کارشناسی های متعددی با توجه به نیاز سنجی بانوان صورت گرفته، تاکید کرد: نهایتاً به دلیل اینکه در زمین فعلی بر اساس نامه ستاد مدیریت بحران اجازه هیچگونه تغییر کاربری و تبدیل سکوها داده نشده و فضای اختصاص یافته نیز به دلیل همجواری سوله‌های بحران به کمتر از یک هکتار کاهش یافته، پس از مطرح شدن موضوع در شورا به اتفاق تصمیم بر جانمایی مکان دیگری در کوتاه‌ترین زمان ممکن به عنوان پارک بانوان شد.

رئیس شورای شهر اسلامشهر با تاکید اینکه بافت اسلامشهر بافت فرسوده است و متاسفانه در این شهر سرانه های فضای سبز در طرح تفصیلی دیده نشده و برای جانمایی مجدد باید روی فضاهایی که داریم برنامه‌ریزی کنیم، ادامه داد: امیدوارم با نیازسنجی مجدد و اختصاص بودجه کافی برای احداث پارک بانوان، بتوانیم پس از فاز بندی تا سال آینده بخشی از کار را به بهره‌برداری برسانیم.

در ادامه این نشست فاطمه محمدی مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری اسلامشهر نیز طی سخنانی اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم با شناخت صحیح از نیازهای مردمی و با بهره گیری از نیروهای متخصص و با هزینه کمتر و بازدهی بیشتر به بوستان ایده آل برای بانوان شهرمان دست یابیم.

وی گفت: مناسب‌سازی فضای بوستان برای استفاده همه گروه‌های هدف، دیده شدن حداقل‌های نیاز بانوان در این بوستان، فراهم ساختن محیطی برای به حداقل رساندن فشارهای روانی زندگی شهری با کمترین هزینه و صرف کمترین زمان باید از اولویت‌های برنامه مدیران شهری در احداث بوستان بانوان باشد.

گفتنی است حاضرین این نشست به بحث و تبادل نظر پیرامون استانداردهای بوستان بانوان و جانمایی مناسب آن پرداخته و از رئیس شورای شهر اسلامشهر با توجه به دو مرتبه تغییر جانمایی پارک بانوان، خواستار جانمایی مناسب بوستان بانوان و اختصاص بودجه مناسب برای احداث آن شدند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار