ایجاد وقف های حوزوی نیاز جامعه امروز است
کد خبر: 1031605
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KMn
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
مدیر حوزه علمیه لرستان:
حجت الاسلام عبداللهی ایجاد وقف های حوزوی را امری مهم برای حمایت از حوزه علمیه عنوان کرد و گفت: در این راستا مبلغان رسالت خطیری بر دوش دارند.

به گزارش خبرنگار جوان از لرستان، حجت الاسلام احد عبداللهی، در اجلاسیه مدیران حوزه علمیه که در شهرستان کوهدشت برگزار شد، گفت: وقف سنتی حسنه و صدقه جاریه است.

مدیر حوزه علمیه بر ضرورت ترویج و تبیین فرهنگ وقف در جامعه تأکید کرد و افزود: حوزه علمیه در این زمینه رسالت خطیری بر دوش دارد باید از این ظرفیت در نهادینه سازی فرهنگ وقف استفاده شود.

وی با اشاره بر ضرورت ترویج وقف های حوزوی خاطرنشان کرد: وقف های حوزوی برای رفع نیازهای حوزه علمیه و طلاب ضرورتی انکارناپذیر بوده و در این زمینه باید اطلاع رسانی و فرهنگ سازی شود.

حجت الاسلام عبداللهی بیان کرد: تشکیل کمیته وقف حوزوی در مرکز استان و شهرستان های لرستان امری مهم برای ایجاد وقف های حوزوی و هدایت نیت واقف به سمت وقف های حوزوی است.

وی در ادامه به رسالت تبلیغی حوزه و روحانیت اشاره کرد و اظهار داشت: از این ظرفیت باید در عرصه نهادینه سازی فرهنگ وقف و هدایت نیت واقف به سمت نیازهای جامعه و ترویج وقف هایی با نیت حوزه علمیه استفاده شود.

مدیر حوزه علمیه لرستان رسانه را از دیگر ظرفیت های مهم در زمینه ایجاد وقف های حوزوی عنوان کرد و گفت: با استفاده از ظرفیت رسانه ها و حضور کارشناسان دینی می توان در راستای ترغیب و تشویق مردم برای ایجاد موقوفات حوزوی اقدامات اساسی انجام داد.

حجت الاسلام عبداللهی در پایان بر ضرورت برگزاری کارگاه های آموزشی و حضور طلاب و مبلغان در این کارگاه ها تأکید کرد و گفت: با برگزاری دوره های آموزشی با محوریت وقف می توان در پرورش مبلغانی کارآمد و اثرگذار در ترویج این فرهنگ و هدایت نیت واقف به سمت موقوفات حوزوی ایفای نقش کرد.

برچسب ها: وقف ، حوزه علمیه ، لرستان
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار