۴۹ طرح آب و برق رسانی در خراسان رضوی بهره برداری شد
کد خبر: 1031355
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KIl
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
۴۹ طرح آب و برق رسانی با هزینه ۵۰۳ میلیارد ریال در سی و دومین هفته پویش الف - ب - ایران، روز سه‌شنبه با حضور ویدیو کنفرانسی وزیر نیرو و جمعی از مسوولان استانی در خراسان رضوی بهره برداری شد.

رضا اردکانیان، وزیر نیرو در این مراسم طی ارتباط ویدئو کنفرانسی گفت: امیدواریم طرح‌های امروز در سه استان خراسان رضوی، سمنان و کردستان شامل پروژه‌های مربوط به افزایش ظرفیت برق و همچنین پارک بین المللی آموزش‌های تخصصی فوق توزیع و انتقال و نیز برق رسانی‌های روستایی و نیروگاه‌های خورشیدی و بادی و همچنین آب رسانی به ۴۲ روستا با جمعیت ۳۴ هزار نفر برای مردم مبارک باشد.

رضا ریاحی ، مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خراسان رضوی با بیان اینکه هفت پروژه با هزینه بیش از ۱۵۸ میلیارد ریال توسط این شرکت به بهره برداری رسید،گفت: پارک بین المللی آموزش‌های فوق توزیع و انتقال به منظور ایجاد بستر مناسب برای آموزش اپراتورها و تکنیسین‌های تعمیر و نگهداری تاسیسات برق و همچنین جذب گردشگر صنعتی در حوزه برق از کشورهای همسایه و افزایش مهارت و کاهش خطای نیروی انسانی در بخش‌های انتقال و فوق توزیع صنعت برق راه اندازی شده است.

وی افزود: افزایش ظرفیت پست ۱۳۲ کیلو ولت بوعلی به میزان ۵۰ مگاولت با هدف کمک به بهبود و افزایش پایداری شبکه و تامین برق مشترکان جدید خانگی و تجاری و افزایش ظرفیت پست موبیل ترشیز به میزان ۱۵ مگاولت با هدف افزایش اطمینان شبکه و تامین برق مشترکان جدید در شهرستان کاشمر امروز مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خراسان ،تصریح کرد: افزایش ظرفیت پست ۱۳۲ کیلو ولت خواجه ربیع مشهد به میزان ۳۰مگاولت با هدف افزایش قابلیت اطمینان شبکه، کاهش تلفات در شبکه فشار متوسط و تامین برق مشترکان منطقه مرکزی مشهد از جمله طرحهای امروز است.

سید ابراهیم علوی، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با بیان اینکه  ۴۲روستا امروز به شبکه آب شرب وصل شدند که برای اجرای این طرح‌ها ۳۴۵ میلیارد ریال هزینه شده است،گفت: از این تعداد ۱۹ روستا در نیشابور، ۱۱ روستا در خواف، چهار روستا در سبزوار و بقیه در فریمان، گلبهار، طرقبه و شاندیز، چناران، تایباد و سرخس هستند.

وی تصریح کرد: تا پایان امسال ۳۰ روستای دیگر با جمعیت ۲۲ هزار نفر از نعمت آب شرب سالم بهره مند خواهند شد.

سید کمال الدین میرجعفریان ، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: این استان ظرفیت و توان بسیار در تامین برق با استفاده از انرژی‌های نوین دارد و برنامه‌های خوبی هم به این منظور تدوین شده است؛ امیدواریم در آینده نزدیک شاهد تولید برق با استفاده از انرژی‌های جایگزین سوخت فسیلی باشیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار