محور گردشگری آرامگاه فردوسی به ارگ‌کهندژ آماده بهره‌برداری شد
کد خبر: 1029670
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Jra
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: پروژه بازپیرایی مسیر دسترسی جلوخان آرامگاه فردوسی - ارگ کهندژ تابران توس به عنوان محور گردشگری تاریخی و فرهنگی آماده بهره‌برداری شد.

ابوالفضل مکرمی فر، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: ارگ کهن دژ واقع در نزدیکی آرامگاه فردوسی قرار دارد که مسیر دسترسی به این اثر تاریخی به‌عنوان یک مسیر گردشگری با تائید شورای فنی میراث فنی  استان تیرماه سال جاری با مشارکت شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد آغاز شد.

وی بیان کرد: این پروژه شامل مسیر دسترسی پیاده به طول 920 متر از جلوخان آرامگاه فردوسی به ارگ کهندژ تابران توس است که با رعایت ملاحظات و اصول حفاظت و مرمت ابنیه تاریخی طراحی و اجراشده است.

مکرمی فر اظهار کرد: پروژه طبق برنامه زمان‌بندی 140 روز آماده بهره‌برداری شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، تصریح کرد: این پروژه در ادامه همکاری‌های چندجانبه شورای اسلامی شهر، شهرداری مشهد و میراث فرهنگی و حمایت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در شهر تاریخی توس بوده است.

وی با قدرانی از توجه ویژه شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد در دوره پنجم گفت: با حمایت شورای اسلامی شهر و شهرداری شهر تاریخی توس و آرامگاه فردوسی موردتوجه ویژه و بی‌سابقه‌ای قرارگرفته است.

وی افزود: همکاری‌های شهرداری و میراث فرهنگی برای حفاظت از شهر تاریخی توس به‌عنوان یک نماد تاریخی و هویتی ایران هم چنان تداوم خواهد داشت و در آینده نیز شاهد پروژه‌های دیگری خواهیم بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار