۶ شغل برای ساختن رزومه پیش از فارغ‌التحصیلی
کد خبر: 1029644
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JrA
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰

۶ شغل برای ساختن رزومه پیش از فارغ‌التحصیلی

رپورتاژ آگهی/ آیا نگران هستید که رزومه‌تان در زمان فارغ‌التحصیلی، ناکافی باشد؟ موقعیت‌های‌ شغلی دانشجویی و پاره‌وقت، می‌تواند به شما کمک‌ کند تا رزومه خود را تقویت کنید و مهم‌تر از آن، مهارت‌های کلیدی «انتقال‌یافتنی» را توسعه‌ دهید.

در این مطلب کاربوم، لیستی از ۶ شغل پاره‌وقت دانشجویی تهیه کرده‌ایم تا با کمک آن، بتوانید به ساخت رزومه جامع و خوب اقدام کنید.

رستوران‌داری

اگرچه به‌ نظر می‌رسد با بسیاری از رشته‌های دانشگاهی غیرمرتبط باشد، کار در رستوران به‌ویژه در موقعیت پذیرایی، می‌تواند تجربیات بسیاری در اختیارتان بگذارد.

پیشخدمتی در یک‌ رستوران شلوغ که اغلب باید چندین‌ کار را به‌طور همزمان انجام دهید، نیازمند توانایی سازماندهی و مدیریت زمان است. شما همچنین به مهارت ارتباط‌ با دیگران و حل‌ اختلافات، احتیاج خواهید داشت تا بتوانید با افراد گوناگون، سروکار داشته‌ باشید.

از این موضوع چه‌ درسی می‌گیرید؟ کار خدماتی در رستوران، چه به‌عنوان پیشخدمت یا مسئول امور مشتریان، فرصت یادگیری مهارت‌های انتقال‌یافتنی مانند انجام چندین‌ فعالیت به‌طورهمزمان، کار گروهی و برقراری ارتباط را فراهم می‌کند و می‌تواند برای ساختن رزومه، مفید باشد.

دستیار تحقیق

کارکردن به‌عنوان دستیارتحقیق در کالج یا دانشگاه، مسیر خوبی برای ایجاد ‌ارتباط با متخصصانی‌ است که می‌توانند به‌ شما توصیه‌ نامه‌ صنعتی بدهند؛ اگرچه سبب گسترش مهارت‌های‌ تخصصی (مثل کارکردن با داده‌ها و تسلط بر تجهیزات و نرم‌افزارهای جدید) و مهارت‌های‌ نرم و انتقال‌یافتنی (مانند سازگاری، ارتباط  با دیگران و توجه به جزئیات) نیز می‌شود.

همچنین این‌ نوع‌ مشاغل، ممکن‌ است تحت‌ حمایت برنامه‌های بودجه و گزارش‌نویسی باشد که بسیار مورد توجه کارفرمایان خواهد بود.

خرده‌فروشی

خرده‌فروشی نمونه‌ دیگری از مشاغل‌ پاره‌وقت است که شاید با شغلی که در آینده انتخاب‌ می‌کنید، ارتباط‌ چندانی نداشته باشد اما می‌تواند رزومه‌تان را تقویت‌ کند. به‌عنوان مثال، بسیاری‌ از مشاغل خرده‌فروشی، نیازمند افرادی است که به‌طور منسجم، کار تیمی انجام دهند و بتوانند وظایف و مسئولیت‌هایشان را ‌به‌تنهایی پیش ببرند.

سابقه خرده‌فروشی در رزومه، می‌تواند نشان‌دهنده سخت‌کوشی و نیز توانایی بالا در همکاری با دیگران باشد.

مشاغل خرده‌فروشی به یادگیری مهارت‌های ارتباطی و ارائه‌ خدمات‌ به‌ مشتری، نیازمند است که هر دو را می‌توان در چندین موقعیت‌ شغلی مثل خدمات فروش، بازاریابی و مدیریت به‌ کار گرفت.

برای انجام تست هوش کلیک کنید

تدریس و مشاوره‌ تحصیلی

۶ شغل برای ساختن رزومه پیش از فارغ‌التحصیلی

فعالیت به‌عنوان یک‌ مدرس، از آنجا که نیازمند مهارت‌های انتقال‌یافتنی مانند صبوری، انعطاف‌پذیری و توانایی ارتباط‌ با دیگران است، می‌تواند تأثیر خوبی بر کیفیت رزومه‌تان بگذارد. از همه مهم‌تر، نشان می‌دهد که شما در یک‌ موضوع، دانش‌ کافی برای آموزش‌دادن به‌ دیگران را دارید و این موضوع، امتیاز بزرگی برایتان محسوب ‌می‌شود.

یک مدرس همچنین باید بتواند راحتی و درک دانش‌آموزانش را ارزیابی‌ کند؛ به‌قدر کافی انعطاف‌پذیر باشد و در صورت‌ لزوم، روش‌ کارش را تغییر دهد. تقریبا همه‌ مشاغل، نیازمند عنصر «همکاری» میان اعضا یا با مشتریان است که می تواند افراد را برای تصدی موقعیت‌های مختلف شغلی در ‌آینده، آماده‌ کند.

راهنمای‌ گردشگری

کارکردن به‌عنوان راهنمای‌ گردشگری، نیازمند افرادی‌ است که برون‌گرا، مبتکر و مسئولیت‌پذیر باشند تا بتوانند رهبری یک‌ گروه را برعهده بگیرند؛ فعالیت‌ها را سازماندهی‌ کنند و هنگام بروز مشکلات، انعطاف‌پذیر باشند.

تمامی‌ این‌ موارد، برای پیشرفت‌ شغلی، سودمند هستند و اگر به‌طور هوشمندانه استفاده‌ شوند، می‌توانند به رزومه‌تان کمک‌ کنند.

جمع‌بندی

نکته کلیدی در تهیه یک رزومه جامع و کاربردی، این‌ است که توجه‌ داشته‌ باشید کدام مهارت‌ها می‌تواند به موقعیت‌های‌ شغلی‌تان در آینده، انتقال یابد یا توانایی شما را افزایش‌ دهد. مشاغلی که در بالا به آنها اشاره کردیم، باعث تقویت مهارت‌هایی می‌شود که می‌تواند در بسیاری‌ از حوزه‌ها، کارآمد باشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار