تحول‌آفرین بودن بسیج
کد خبر: 1029024
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JhA
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
نخبگان آماج نفوذ هستند
معاون هماهنگ‌کننده سپاه عاشورا گفت: بسیج باید به عنوان الگو بودن و الگوسازی مطرح شود و تفکر بسیجی از طریق نخبگان در جامعه گسترش یابد.

الیاس گل‌محمدزاده در جشنواره جهادگران علم و فناوری با اشاره به ظرفیت بسیج در کلام بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی اظهار داشت: حضرت امام خمینی (ره) بسیج را یک نهاد اجتماعی با ابعاد متعدد ذکر کرده است، نهادی که صرفا نظامی نیست که فقط در مقابل دشمن بایستد بلکه بسیج یک نهاد وسیع است که پاسخگوی نیازهای انسانی در ابعاد مختلف است.

وی ادامه داد: در کلام مقام معظم رهبری نیز بسیج یعنی به صحنه آمدن، به میدان چالش‌های حیاتی و اساسی وارد شدن در شرایط فعلی نیز نشان می‌دهد، نهاد مقدس بسیج در هر عرصه‌ای که وارد شده توانسته است با کمترین هزینه بیشترین کارآیی را داشته باشد.

گل‌محمدزاده با بیان اینکه هنوز برخی افراد تصور می‌کنند تشکیل بسیج صرفا برای بعد نظامی است، افزود: بسیاری از افراد تصور می‌کنند بسیج به خاطر رفع خطرات نظامی ایجاد شده است در حالی که وقتی امام راحل و بزرگوار دستور تشکیل بسیج را صادر کرد، حرفی از جنگ نبود. امروز انتظار از بسیج خیلی بالا است، انتظار است بسیج در محورهای مختلف تحول‌آفرین باشد. بسیج باید به عنوان الگو بودن و الگوسازی مطرح شود و تفکر بسیجی از طریق نخبگان در جامعه گسترش یابد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه عاشورا با اشاره به اینکه دشمن بر روی نخبگان  از عنصر نفوذ استفاده می‌کند، بیان کرد: نخبگان در الگوسازی جامعه نقش بسیار مهمی دارند و بر این اساس است که بیشترین نفوذ  دشمنان در بخش نخبگان است، نخبگان اقتصادی، علمی، امنیتی و سایر افراد نخبگان در تیررس دشمنان هستند در حالی که اگر نخبگان با بصیرت باشند، دشمنان هرگز موفق نمی‌شوند.

وی با اشاره به همه‌گیری و شیوع ویروس کرونا در جامعه انسانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در بحث کنترل  بیماری کرونا تنها امید ما به نخبگان بسیجی است، نخبگان بسیج اساتید و بسیج جامعه پزشکی طرح‌های مختلف را بررسی  و ارزیابی کرده و یک راهکار مناسب برای کنترل ویروس کرونا ارائه دهند.

برچسب ها: بسیج ، سپاه ، عاشورا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار