پیشرفت و توسعه جامعه با ایجاد پیوند کودکان با کتاب
کد خبر: 1028701
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Jbx
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵
رئیس شورای اسلامی شهرستان اسلامشهر:
رئیس شورای اسلامی شهرستان اسلامشهر، گفت: رشد، توسعه و پیشرفت جامعه با ایجاد ارتباط و پیوند کودکان با کتاب میسر می شود.
محمدرضا عباسی

امین اسدی رئیس شورای اسلامی شهرستان اسلامشهر در جلسه‌ای که با حضور نماینده موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان ، رئیس اداره امور کتابخانه های عمومی اسلامشهر و دهیاران روستاهای بخش مرکزی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد:یکی از ضروری ترین نیازهای جامعه امروز ما ایجادپیوست‌های فرهنگی در طرح‌های عمرانی است ،توجه به فرهنگ مکتوب باید یکی از ضروری ترین نیازهای جامعه باشد.
رئیس شورای اسلامی شهرستان اسلامشهر ،تاکید کرد:برای رشد، توسعه و پیشرفت جامعه باید بین کودکان و اقشار مختلف جامعه با کتاب پیوند ایجاد کرد، ترویج ادبیات در میان کودکان و نوجوانان به ویژه کتابخوانی می‌تواند استعدادها و توانمندی های شناختی و رفتاری نسل های آینده را شکوفا و زندگی آنها را دگرگون و بارور کند.
اسدی خاطرنشان کرد: با همکاری اعضای شورای روستاها و دهیاران شهرستان اسلامشهر و با مشارکت بخش خصوصی ،با اجرای طرح با من بخوان در روستاهای فاقد کتابخانه منطقه ،کتابخانه کودک محور با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و شناسایی روش های آموزش خلاق از راه ادبیات کودکان،به منظور بالا بردن سطح آگاهی‌های خانواده ها راه اندازی می شود .

مجید جعفری رئیس اداره امور کتابخانه های عمومی شهرستان اسلامشهر نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسلامشهر، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۱۴ با کتابخانه عمومی نهادی در سطح شهرستان و ۴ با کتابخانه مشارکتی در سطح روستاهای منطقه تاسیس و در حال ارائه خدمات به علاقمندان به فرهنگ مکتوب کشور هستند .
جعفری خاطر نشان کرد:آمادگی لازم را داریم در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی از تمام امکانات و ظرفیتهای اداره امور کتابخانه ها بکار گیری کنیم و در اختیار روستاهای فاقد کتابخانه قرار دهیم .

در پایان این نشست به مناسبت بزرگداشت هفته کتاب و کتاب خوانی و تقدیر از کتابداران ، کتابخانه های عمومی شهرستان با اهدای لوحی از رئیس  اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسلامشهر تجلیل شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار