قهوه‌ساز ۲۷ میلیونی در دوره پراید ۲۰ میلیونی!
کد خبر: 1025384
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IkS
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۳
هر روز که می‌گذرد، چهره‌ای جدید از چپاول اموال فرهنگیان در دادگاه محمد امامی رونمایی می‌شود! در جلسه روز گذشته دادگاه وکیل امامی برای دفاع از وی حاضر نشد. رئیس دادگاه هم نسبت به کلیپ‌های منتشره بیرون از دادگاه واکنش نشان داد و جزئیاتی از ساعت‌های فوق لوکس سوئیسی و لکسوس و بنز‌های منتسب به امامی منتشر شد؛ امامی با همه توان در حال اغوای مدیران بانکی بوده‌است.
عليرضا سزاوار
سرویس جامعه جوان آنلاین: نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات امامی و دیگر متهمان پرونده وی به ریاست قاضی اسدالله مسعودی‌مقام، روز گذشته برگزار شد.

وکیل همه جا حاضر؛ در دادگاه غایب!

در ابتدای این جلسه قاضی مسعودی‌مقام از وکیل متهم امامی خواست در جایگاه قرار گیرد و با توجه به اینکه وکیل این متهم حضور نداشت، خطاب به متهم امامی گفت: «باید وکیل در دادگاه حضور داشته باشد؛ البته ایشان وقت دارد در صدا و سیما برود یا با دیگران مصاحبه کند، اما در دادگاه حضور ندارد؛ در صورت حاضر نبودن باید از دیگر متهمان شروع کنیم.»

در ادامه این جلسه دادگاه قاضی از وکیل امیرفرزان راد خواست در جایگاه قرار گیرد.

وکیل این متهم در جایگاه قرار گرفت و گفت: «اینجانب به عنوان وکیل امیر فرزان‌راد در تمامی جلسات حضور داشتم و فقط شاهد خطابه‌گویی از طرف سایر اصحاب دعوی بودم. باتوجه به جرم موکل بنده باید اعلام کنم که من از موکل خودم اطلاع دقیقی ندارم و در حالی که برادر ایشان هم در دادگاه حضور دارند، اما هیچ کمکی به من در این رابطه نشده است.»

این وکیل ادامه داد: «آیا با برخورد مجرمانه با فعالان اقتصادی آنان را از پذیرش هرگونه ریسک محروم نمی‌کنیم؟ آیا نظارتی به رفتار بانک وارد نیست؟ نگاه بانک مرکزی روی نظام بانکی ما کجا قرار گرفته است؟»

امامی بازیگری می‌کند

در این بخش از دادگاه نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و با بیان اینکه امامی حرف‌هایی را به ما منتسب می‌کند، بعد تیم وی می‌روند جواب حرف‌های انتسابی امامی به ما را در کلیپ می‌دهند، گفت: «امامی به جای اینکه دفاع از پرونده داشته باشد، کار‌های بازیگری انجام می‌دهد.»

قاضی مسعودی مقام هم اضافه کرد: «ما به این کلیپ‌ها توجه نداریم؛ آزادند هرکاری می‌خواهند بکنند. دادگستری وارد این مقوله‌ها نمی‌شود، متهم یا وکیل اگر توانایی دفاع داشته باشند آن مهم است، حواشی مهم نیست؛ آزادند علیه من همه حرفی بزنند.»

در ادامه هم نماینده دادستان در پاسخ به صحبت‌های وکیل فرزان‌راد گفت: «تسهیلاتی که از بانک‌های سرمایه، رفاه و مسکن گرفته شده، در هیچکدام صلاحیت وجود نداشته و در جا‌هایی سند مردم آورده شده‌است. به عنوان مثال یک سند برای بنیاد شهید بوده‌است که جعل کردند و آن را به بانک دادند و تسهیلات گرفتند یا در جای دیگر سندی به نام آقای الف بوده‌است و به نام آقای ب جعل کردند و تسهیلات گرفتند. این فعالیت اقتصادی نیست.»

بعضی وکلا فرق بین دادگاه و دادسرا را نمی‌دانند

رسول قهرمانی افزود: «اگر چه نقش فرزان‌راد در صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت توسعه ساختمان محرز نشده، اما نقش او در بانک کاملاً مشخص است که در این میان برادر او، فرشاد نیز نقش مهمی داشت و اسناد را نگهداری می‌کرده‌است.»

قهرمانی گفت: «اینکه بنده در جلسات قبل اعلام کردم که امامی رب‌فروش بوده جهت مزاح نبود، بلکه سابقه ایشان را گفتم؛ امامی در زمان ازدواج خانه‌ای ۶۰ متری داشت که بابت بدهی‌هایش این خانه را فروخت و مستأجر شد و نهایتاً زمانی که به بانک وارد می‌شود ناگهان زندگی وی زیر و رو می‌شود.»

قاضی مسعودی‌مقام هم به نکته جالبی اشاره کرد و گفت: «بعضی از وکلا فرق بین دادگاه و دادسرا را نمی‌دانند و این بی‌سوادی محض است. در حالی که می‌توانند اگر مستنداتی دارند، ارائه کنند تا مورد بررسی قرار گیرد. از سوی دیگر بسیاری از متهمین پرونده بانک سرمایه با هم مشارکت دارند؛ اعم از هیئت‌مدیره و تسهیلات گیرنده‌ها. بعضی از تسهیلات گیرنده‌ها با هم هستند که در آرا ذکر خواهد شد که این مشارکت‌ها در کجا صورت می‌گیرد.»

بنز‌ها و آپارتمان‌های امامی

در ادامه قاضی از مهدی محمدی (از متهمان اصلی و متولد ۱۳۶۰) خواست در جایگاه قرار گیرد و بعد از تفهیم اتهام، از او خواست توضیحات خود را بیان کند.

این متهم با اشاره به آشنایی خود با متهم امامی گفت: «بنده سال ۹۰ که امامی حدود ۹ الی ۱۰ خودروی بنز برای فروش داشت، از وی خریداری کردم. در مراحل تجهیز آپارتمان بام نیاوران، امامی آقای غندالی و خانم شامانی را به من معرفی کرد و گفت که آپارتمان را بعد از تجهیز به این‌ها تحویل دهم. چند ماه بعد یک لکسوس از بوشهر خریدم و به درخواست امامی به نام خانم شامانی کردم. یک آپارتمان در خیابان مریم نیاوران به مبلغ ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون هم به امامی منتقل کردم و بابت آن ۴ چک یک میلیارد و ۱۰۰ میلیونی از امامی گرفتم.»

تقدیم بیت‌المال به خواهر، مدیران بانکی و سلبریتی‌ها

محمدی در ادامه بیان داشت: «سال ۹۶ یک آپارتمان حدوداً ۲۰۰ متری در خیابان اندرزگو به مبلغ ۳ میلیارد و خرده‌ای داشتم و امامی این آپارتمان را می‌خواست برای خواهرش بخرد، بنابراین من آپارتمان را به امامی تحویل دادم.»

در این بخش از دادگاه، نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و گفت: «محمدی شفاف صحبت نکرد و آنطور که قبلاً اظهار کرده‌بود الان نگفت. او خودرو‌های لوکس را می‌فروخت و به برخی از مدیران بانکی و هنرپیشه‌ها داده و پول آن را از امامی گرفته‌است.»

محمدی گفت: «پس از آنکه وارد بیزینس قیر در شرکت نفت پاسارگاد شدم، اولین قرارداد و اولین خرید، ۵ هزار تن بود و برای پیگیری کار خودم با کمک امامی شروع به کار در حوزه قیر کردم.»

قاضی از وی پرسید که چقدر قیر معامله کردید؟

متهم پاسخ داد: «تقریباً ۷۰ تا ۸۰ هزار تن قیر را معامله کردم.»

قهوه‌ساز ۲۷ میلیونی در دوره پراید ۲۰ میلیونی

در ادامه قهرمانی بر این نکته تأکید کرد که تجهیز یک خانه نوساز برای آنکه آقایان بتوانند غندالی را نرم کنند، باعث شد که کل تجهیزات آشپزخانه به بهترین شکل به روز شود تا جایی که یک قهوه‌ساز در زمانی که پراید قیمت ۲۰ میلیونی داشت برای آن‌ها فاکتور ۲۷ میلیون تومانی به همراه داشت و حتی سرویس قاشق و چنگال از امارات آورده شد.

در نهایت محمدی افزود: «در سال ۹۳ چندین ساعت به ارزش ۴۰ تا ۵۰ هزار دلار به امامی دادم که آن‌ها را به احمد شاهرودی، خانم شامانی و یک بازیگر معروف داد که اسم نمی‌آورم. سوئیس بودم که امامی با من تماس گرفت و گفت غندالی دارد به سوئیس می‌آید. برو و برای هتل و کار‌های دیگر کمکش کن و من هم کمک کردم.»

نماینده دادستان هم با اشاره به رابطه نزدیک مهدی محمدی با امامی، فرزان راد و حاجیان ادامه داد: «این سه نفر کسانی بودند که هرکس را به حیاط‌خلوت خود راه نمی‌دادند، اما مهدی محمدی در جلسات سری آن‌ها حضور داشت.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار