۴۹ دفتر خدمات الکترونیک قضائی در آذربایجان‌شرقی فعال است
کد خبر: 1024410
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IUk
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۹
معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل آذربایجان شرقی گفت: در حال حاضر تعداد ۴۹ دفتر خدمات الکترونیک قضائی در شهرها و بخش های مختلف این استان فعال است.

مجید فراهانی  در جلسه هماهنگی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی استان بر حضور مستمرّ مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در دفتر و نظارت بر کارشناسان دفتر تأکید و اضافه کرد: در این رابطه درج اطلاعات دقیق اشخاص در سامانه از سوی مسئولان دفاتر خدماتی بسیار ضروری است و مسئولان باید به ابن مورد توجه کافی کنند.

وی اظهار داشت: عدم نظارت مدیران دفاتر الکترونیک خدمات قضایی بر فعالیت دفتر خود موجب مشکلات عدیده ای از جمله اطاله دادرسی می شود که برای ساماندهی این موضوع، برای تمدید پروانه دفاتری که مدیر دفتر بدون عذر موجه در دفتر حضور نداشته باشد، سخت گیری های بیشتری اعمال خواهد شد.

فراهانی نوع رفتار دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در جلوگیری از اطاله دادرسی و تکریم ارباب رجوع را مهم و تأثیرگذار خواند و ادامه داد: رفتار و گفتار مدیران و کارکنان دفاتر خدمات قضایی با مراجعین باید با رعایت حداکثر احترام و تکریم باشد و  مدیران دفاتر نیز  باید نسبت به افزایش انگیزه کارشناس حقوقی و سایر کارکنان اقدام کنند.

وی بر اتخاذ رویه واحد در عملکرد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی اشاره کرد و گفت: ارتباط دادگستری با دفاتر خدمات الکترونیک قضایی باید ارتباطی مستمرّ، مداوم و پیگیرانه باشد و  با عنایت به اینکه دستورات معاونین ارجاع دستور قضایی است، لذا مدیران دفاتر از مقاومت در مقابل دستورات معاونین ارجاع خودداری کرده و همکاری و هماهنگی بیشتری از خود در قبال توصیه های ایشان نشان دهند.

فراهانی با اشاره به مشکل قطعی های مکرر در سامانه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، اظهار داشت: در مواقع قطعی سامانه مدیران دفاتر صرفاً در خصوص ارباب رجوعی که آخرین روز مهلت اعتراض ایشان می باشد، اقدام به مکاتبه با معاونت کنند.

وی راهنمایی و تنظیم دقیق دادخواست را از مهمترین وظایف دفاتر خدمات الکترونیک قضایی برشمرد و یادآور شد: مدیران دفاتر باید سعی کنند از ورود دادخواست بی نتیجه و بیهوده جلوگیری کنند و با ارشاد مناسب حقوقی در جهت پیشگیری از ورود دعاوی بی نتیجه اقدام نمایند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار