۵۰ روستا در آذربایجان شرقی شهر شد
کد خبر: 1022476
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HzY
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
الحاق ۹۰ روستا به شهر‌ها
مدیرکل امور روستایی استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: به مرور زمان ۹۰ روستا در سطح استان به شهر‌ها ملحق شده و ۵۰ روستا نیز به شهر ارتقا یافته که از این تعداد ۶ روستا در دو سال اخیر به شهر تبدیل شده است.

تقی کرمی اظهار داشت: هم اکنون چهار هزار نفر از محل بیمه روستایی در این استان مستمری دریافت می کنند.

وی افزود: در حال حاضر نیز حدود ۱۳۸ هزار نفر از روستائیان در آذربایجان شرقی از بیمه روستایی و خدمات آن بهره مند هستند.

کرمی گفت: تا سال 92 اینترنت در روستاها نداشتیم ولی امسال یک هزار و 966 روستای ما یعنی 73 درصد تمام روستاها از اینترنت پرسرعت برخوردار است و 69 درصد روستاها هم پوشش موبایل دارند.

مدیرکل امور روستایی استانداری آذربایجان‌ شرقی اظهار داشت: هم اکنون ۳ هزار و ۷۰۶ کد آبادی در سطح استان وجود دارد که در ۲ هزار و ۷۰۸ روستا دارای سکنه بوده و یک هزار روستا به مرور زمان خالی از سکنه شده است.

کرمی، ادامه داد: به مرور زمان ۹۰ روستا در سطح استان به شهرها ملحق شده و ۵۰ روستا نیز به شهر ارتقا یافته که از این تعداد ۶ روستا در ۲ سال اخیر به شهر تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال های اخیر در اثر ایجاد امکانات و زیرساخت ها و ارایه تسهیلات ارزان قیمت در روستاها مهاجرت معکوس روی داده است، یادآوری کرد: در طول ۵ سال گذشته ۵۰ تا ۶۰ هزار واحد مسکونی روستایی در سطح استان زیاد شده و طی ۳ سال اخیر نیز برای ۴ هزار و ۱۰ طرح روستایی ۴۴۸ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

مدیرکل امور روستایی استانداری آذربایجان‌شرقی سهم استان از تسهیلات وام اشتغال پایدار را ۴۶۳ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: علاوه بر این مبلغ، ۳۵۰ میلیارد تومان فقط به صنعت کیف و کفش پرداخت شده است.

کرمی، ادامه داد: هم اکنون ۷۶۴ روستای استان فاقد دهیاری بوده چراکه جمعیت آن ها کمتر از حدنصاب لازم برای انتخاب دهیار است ولی فاقد متولی نبوده و دولت برای اجرای طرح‌های عمرانی در این روستا، ۴۱ میلیارد تومان اعتبار به حساب فرمانداری‌ها واریز کرده است.

برچسب ها: تبریز ، روستا ، استان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار