شرکت تعاونی توسعه و عمران اسلامشهر متعلق به مردم است
کد خبر: 1022213
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HvJ
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
سید مرتضی نبوی گفت:
مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان اسلامشهر، گفت : شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان اسلامشهر متعلق به اقشار مختلف مردم شهرستان بوده و مجموعه‌ای با ظرفیت تولید ثروت برای آحاد مردم منطقه است.
بهاره عشقی صابر

سید مرتضی نبوی مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان اسلامشهر در گفت‌وگویی با خبرنگاران، اظهار کرد: شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان اسلامشهر متعلق به اقشار مختلف مردم شهرستان بوده و مجموعه‌ای با ظرفیت تولید ثروت برای آحاد مردم منطقه است.

وی با اشاره به عدم وجود محدودیت در فعالیت‌های این تعاونی افزود: شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان به منظور تسریع در رشد و توسعه شهرستان و هدایت منابع مردمی به بخش‌های تولیدی، بسترسازی برای ورود بخش‌های تعاونی و خصوصی به فعالیت‌های اقتصادی و انجام طرح‌هایی که به دلیل افزونه زاد (رانت زا) بودن آن، امکان واگذاری به بخش خصوصی وجود ندارد، تشکیل و فعالیت می‌کند.

مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان اسلامشهر با تأکید بر اختیارات قانونی شرکت تعاونی توسعه و عمران، بیان کرد: این شرکت بر اساس قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران و در اجرایی سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و برنامه چهارم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی کشور تأسیس و شکل گرفته و همواره برای خدمت به مردم و ایجاد اشتغال و تولید ثروت برای اعضاء و فارغ از هرگونه نگرش سیاسی و حزبی گام برداشته و فعالیت می‌کند.

نبوی با بیان اینکه شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان از سال ۱۳۹۴ تأسیس و اقدام به عضوگیری کرده، تأکید کرد: الان دومین هیأت مدیره با رأی اعضاء مشغول به فعالیت شده و در دوره جدید فارغ از گرایش‌های سیاسی، حزبی و جناحی همه اعضای هیأت مدیره دست در دست هم داده تا شرایط مناسبی برای فعالیت به وجود آورند.

وی با اشاره به پروژه‌های عمرانی در دست اقدام گفت: با آغاز فعالیت در دوره جدید هیأت مدیره دو پروژه عمرانی زیتون و شهر کفش در دستور کار قرار گرفت که با پیگیری‌های انجام شده و با همکاری همه جانبه اعضاء ضمن خرید زمین‌های مورد نیاز اقدامات لازم برای اخذ مجوزهای قانونی از مراجع رسمی انجام و در حال طی مراحل اداری هستند.

مدیرعامل تعاونی توسعه و عمران شهرستان اسلامشهر انجام فعالیت‌های عمرانی و توسعه شهرستان را رسالت اصلی ایجاد این تعاونی برشمرد و عنوان کرد: با توجه به اینکه بالغ بر ۷۵۰ واحد تولیدی کفش در سطح شهرستان اسلامشهر در حال فعالیت هستند، با همکاری اتحادیه کفاشان و در راستای ساماندهی این صنف و به منظور ایجاد قطب کفش ورزشی کشور در این شهرستان یک قطعه زمین به مساحت بالغ بر ۲۸ هکتار خریداری و در حال انجام اقدامات لازم برای احداث شهرک کفش در این منطقه هستیم.

نبوی با اشاره به مشخصات و موقعیت زمین مورد نیاز اجرای طرح شهر کفش تصریح کرد: با هماهنگی اتاق اصناف اتحادیه کفاشان، فرماندار و دیگر ارگان‌های اجرایی و نظارتی شهرستان قطعه زمینی برای این کار در جاده احمدآباد مستوفی جنب مرکز صدا و سیما که بالغ بر ۳۰ سال بایر بوده و به علت نبود آب هیچ‌گونه کشتی در آن انجام نمی‌گرفته، تهیه و خریداری شد.

وی با بیان اینکه در احداث مجموعه شهر کفش برای شرکت تعاونی سودی نمی‌توان متصور شد، اظهار کرد: احداث این مجموعه افتخاری است که برای تعاونی به همراه خواهد داشت و تاکنون از ۱۳ استعلام مورد نیاز، پاسخ ۱۱ مورد اخذ و منتظر طی مراحل اداری برای اخذ مجوزهای دیگر هستیم.

مدیرعامل تعاونی توسعه و عمران اسلامشهر با اشاره به ویژگی‌های مکان در نظر گرفته شده برای شهر کفش گفت: نزدیکی به بندر خشک آپرین و دسترسی آسان به دو بزرگراه و شریان حیاتی کشور، دسترسی آسان به فرودگاه امام خمینی و مهرآباد، نزدیکی به کلانشهر تهران و بازار هدف از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد برای ایجاد شهر کفش در این محل می‌توان برشمرد که با احداث این مجموعه بالغ بر ۵ هزار فرصت اشتغال مستقیم و بالغ بر ۱۰ هزار شغل غیرمستقیم به وجود می‌آید.

نبوی با اشاره به دیگر فعالیت‌های شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان افزود: علاوه بر این پروژه‌های شهر کفش و زیتون، چندین طرح دیگر در عرصه‌های خدماتی، فرهنگی، فروشگاهی کشت و صنعت، زیست محیطی و موارد دیگر در حال مذاکره و اخذ مجوزهای لازم است تا ضمن بهره برداری از این طرح ها سرمایه‌های مردم شهرستان در راه توسعه عمران و آبادانی منطقه و انجام فعالیت‌های اقتصادی صرف شود.

وی با بیان اینکه برای صدور مجوزهای مورد نیاز فعالیت‌های عمرانی این شرکت، مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان اختیاری ندارند و تصمیم‌گیری‌ها در استان انجام می‌گیرد و طی کردن این مراحل باعث طولانی شدن پروسه صدور مجوزها می‌شود، تشریح کرد: با توجه به بروز و شیوع ویروس کرونا و عدم تشکیل برخی جلسات، روند تصمیم گیری برای صدور مجوزها را به تأخیر انداخته که امیدواریم هر چه سریع‌تر این مشکلات برطرف شود.

مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان اسلامشهر افزود: در شرایط فعلی که کشور و شهرستان بیش از هر زمان دیگر نیازمند آرامش و همراهی برای انجام فعالیت‌ها است، تنها با ایجاد فضای دوستی، وحدت و آرامش می‌توان کارها را بهتر پیش برد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار