ابلاغ ۶۰ میلیارد تومان برای تأمین سرویس بهداشتی مدارس
کد خبر: 1018773
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004H1p
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
رئیس سازمان نوسازی مدارس با اشاره به اینکه بیشتر از مدرسه‌سازی نیازمند توسعه فرهنگ مدرسه سازی هستیم، گفت: ۶۰ میلیارد برای سرویس بهداشتی مدارس ابلاغ شد.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اظهار کرد: حدود ۵۳۰ هزار کلاس درس در کشور داریم که ۱۲ درصد نیازمند به تخریب و بازسازی و ۱۸ درصد نیازمند مقاوم‌سازی هستند و در این سال‌ها تلاش شده بخشی از مشکلات برطرف شود.

وی افزود: منابع مالی برای مدرسه سازی از سوی منابع عمومی و خیران تامین می‌شود سال ۹۹، ۳۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای مدرسه سازی تامین و در اختیار استان‌ها قرار گرفت البته ردیف‌های اعتبارات تفاوت دارد بخشی برای ساخت و ساز و بخشی برای تجهیز مدارس استفاده می‌شود.

ابلاغ ۵۵ میلیارد تومان برای تجهیزات مدارس مناطق محروم

رخشانی مهر گفت: ۵۵ میلیارد تومان برای تجهیزات مناطق محروم به استان‌ها ابلاغ شد، ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای استانداردسازی سیستم گرمایشی مناطق سردسیر و ۸۵ میلیارد تومان برای استانداردسازی سیستم سرمایشی مناطق گرمسیر اختصاص یافته است ابتدای امسال هم ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر اعتبار برای تجهیز سیستم سرمایشی اختصاص یافته بود.

اختصاص ۶۰ میلیارد تومان به ۱۱ استان برای تامین سرویس بهداشتی مدارس

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ادامه داد: برای توجه به سلامت دانش‌آموزان ۶۰ میلیارد تومان برای تامین سرویس‌های بهداشتی مدارس ابلاغ کردیم که بین ۱۱ استان کشور توزیع شد و بر اساس مناطقی که فاقد سرویس بهداشتی هستند، رقم اختصاص یافته متفاوت است.

تحویل ۱۴ هزار کلاس درس با فضای بزرگتر در سال ۹۹

وی عنوان کرد: برنامه‌ریزی کردیم سال ۹۹، ۱۴ هزار کلاس درس را تحویل دهیم و ۸ هزار کلاس درس در مهر ماه تحویل داده می‌شود و مابقی در ایام دهه فجر تحویل داده خواهد شد. تفاوت ۱۴ هزار کلاس درسی که در سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد با سال‌های قبل در این است که زیربنای این پروژه‌ها بیشتر است چراکه بر اساس سند تحول بنیادین باید در مدارس در حال ساخت فضا‌های ورزشی مناسب، نمازخانه و آزمایشگاه در نظر گرفته شود.

رخشانی مهر درباره مشارکت خیران عنوان کرد: در سال ۹۸ که پرونده مشارکت خیران را بستیم بیش از ۳۵۰۰ میلیارد تومان کمک خیران برای مدرسه سازی بود و در سال ۹۹ به ۲۱۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید که پیش‌بینی می‌کنیم به ۳ هزار میلیارد تومان هم برسد و تا کنون ۴۰ درصد ۲۱۰۰ میلیارد تومان محقق شده است.

وی درباره طرح آجر به آجر گفت: تلاش می‌کنیم تعداد بیشتری از مردم را درگیر مدرسه سازی کنیم و فرهنگ مدرسه سازی را گسترش دهیم بیشتر از توسعه مدرسه سازی نیازمند توسعه فرهنگ مدرسه سازی هستیم و در طرح آجر به آجر هر ایرانی می‌تواند با خرید یک آجر در مدرسه سازی مشارکت کند.

منبع: تسنيم
برچسب ها: مدارس ، دانش آموزان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار