هدف نمایشگاه "خطِ خون" آموزش غیرمستقیم در قالبی هنرمندانه است
کد خبر: 1018647
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Gzn
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
معاون فرهنگی شهردار اصفهان:
دکترمحمد عیدی هدف از برپایی نمایشگاه "خط خون" در گذر فرهنگی چهارباغ را ارائه آموزش های غیرمستقیم به شهروندان در قالبی حرفه‌ای و هنرمندانه دانست.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،معاون فرهنگی شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان درباره برگزاری سیر نمایشگاهی "خط خون" با موضوع محرم در گذر فرهنگی چهارباغ اظهار داشت: نمایشگاه خط خون برنامه‌ای ترکیبی و تلفیقی و عرصه‌محور است که از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، مدیریت طرح عالی چهارباغ و حوزه هنری اصفهان برپا شده است.

وی افزود: این نمایشگاه به طول هزار و 100 متر شامل 80 سازه نمایشگاهی و یک گالری شامل 170 تابلو گرافیکی است که منتخبی از آثار جشنواره دوسالانه گرافیک حوزه هنری بوده که 200 نفر از هنرمندان، مجریان و عوامل دیگر نیز در آن به اجرای برنامه می‌پردازند.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان ادامه داد: هدف اصلی برنامه‌های تلفیقی عرصه‌محور این است که به استقبال مخاطبان خود برود و با استفاده از آموزش‌های غیرمستقیم و در قالب‌های حرفه‌ای و هنرمندانه به انتقال معنا به آنها، اقدام کند.

عیدی تصریح کرد: بازدیدکنندگان در مسیر بازدید از این نمایشگاه با نمادهای عاشورایی نیز روبه‌رو شده و صحنه‌هایی از عاشورا به صورت تعزیه یا اجرای تک‌نفره به نمایش درمی‌‌آید تا مفاهیم عاشورایی را به مخاطب منتقل و در او حس معنوی ایجاد کند.

وی بیان کرد: مهم‌ترین تأثیر چنین نمایشگاهی این است که توانستیم یکی از مهم‌ترین رخدادهای تاریخ اسلام را که در نظام باور ما ایرانیان تأثیر بسیار شگرفی داشته است در یک فضای باز شهری و مرکز رویداد بازتولید کنیم.

وی همچنین افزود: تلاش کردیم در جهت اشاعه مفاهیمی مانند فداکاری، ایثار و شهادت که در قیام حضرت اباعبداله الحسین(ع) بسیار مشهود است، ویژه‌برنامه‌هایی برای این ایام طراحی کنیم که در قالب پخش برنامه رادیویی در چهارباغ به اجرا درآمده است.

عیدی خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانیم اتفاقاتی که جنبه معنابخشی به زندگی ما دارند و می‌توانند فرآیند جامعه‌پذیری و فرهنگ‌پذیری را در شهروندان تقویت کنند، در قالب‌های جدیدتر و امروزی‌‌تر و متناسب با نظام باورهای دینی جامعه به مردم عرضه کنیم تا شهروندان با نگرش‌های متنوع و متکثر ارتباط خوبی با این موضوعات پیدا کنند.

گفتنی است؛ سیر نمایشگاهی "خطِ خون" شامل تابلوهای گرافیکی، اجرای تعزیه و پرفورمنس و پخش زنده رادیو با موضوع عاشورا تا 25 شهریورماه در گذر فرهنگی چهارباغ حد فاصل میدان امام حسین(ع) تا میدان انقلاب برپا است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار