مجالس عزاداری نسبت به حادثه عاشورا دید روشن و واضحی ارائه دهند
کد خبر: 1017329
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GeX
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: مجالس عزاداری باید نسبت به حادثه عاشورا دید روشن و واضحی ارائه دهند.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم  با بیان اینکه مقوله عزادرای حسین بن علی (ع) و برکت احیای ذکر عاشورا بسیار مهم است، اظهار داشت: یکی از مهمترین امتیازات جامعه شیعه نسبت به دیگر مسلمانان برخورداری ازخاطره عاشورا است و از همان روزی که موضوع ذکر مصیبت برای امام حسین (ع )مطرح شد چشمه جوشانی از فیض و معنویت در جامعه شیعه جاری شده است.

امام جمعه تبریز اضافه کرد: این چشمه جوشان از ظهر عاشورا شروع شد؛ از همان زمانی که حضرت زینب کبری (س) به بالای تل زینبه رفت و روضه امام حسین (ع )را شروع کرد و ماجرا را با صدای بلند گفت که تا به امروز ادامه داشته است و از این به بعد هم ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اهمیت حادثه عاشورا گفت: دشمن می خواست این حادثه مکتوم و مخفی باشد اما خواهر امام حسین (ع) در کربلا، کوفه، شام و مدینه با صدای بلند حادثه عاشورا را بیان کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه خاطره عاشورا و مجالس عزا و نعمت محرم برای جامعه شیعی ما بسیار حائز اهیمت است گفت: یکی از بزرگترین نعمت هایی که ما  در اختیار داریم نعمت ذکر محرم و عاشورا و یاد و خاطره امام حسین (ع) است اما این ذکر و مجالس بزرگداشت باید از ویژگی هایی برخوردار باشد.

امام جمعه تبریز افزود : این نعمت عظیم، دل ها را به منبع جوشش ایمان اسلامی متصل می کند، کاری که در تاریخ انجام شده است و ستمگران حاکم نیز  از عاشورا و وجود قبر سید الشهدا ترس و واهمه داشتند، موضوعی که از زمان بنی امیه شروع شده و تا کنون ادامه دارد.

حجت الاسلام و المسلیمن آل هاشم گفت: امام راحل، آن مرد حکیم، تیزبین، دین شناس ،دنیا شناس و انسان شناس خوب می دانست از این حادثه برای پیش برد اهداف امام حسین (ع) باید به چه شکل باید مورد استفاده قرار گیرد از این رو محرم را بعنوان ماه پیروزی خون بر شمشیر مطرح کرد و به برکت محرم  وبا همین تحلیل و منطق در جمهوری اسلامی نیز خون بر شمشیر پیروز شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تبیین ویژگی های مجالس عزاداری امام حسین (ع ) گفت : مجالس عزاداری حسینی باید عاطفه مردم نسبت به حسین بن علی و خاندان پیامبر را افزایش دهد، علقه ها، رابطه ها و پیوند های عاطفی را باید مستحکم تر کند، نسبت به حادثه عاشورا باید دید روشن و واضحی به عزاداران ارائه دهد و نسبت به معارف دین معرفت و ایمان ایجاد کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار