خانه هنرمندان همچنان خانه هنرمندان باقی بماند
کد خبر: 1014972
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004G2W
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۲
رئیس حوزه هنری استان اصفهان:
دکتر مهدی احمدی فرگفت: در هفته ای که گذشت هنرمندان اصفهان علاوه برآنکه سوگوار غم از دست دادن سید مجید عقیلی هنرمند گرافیست اصفهان بودند، دغدغه بزرگتری چون از دست دادن مأمن و محل گردهمایی های خود را داشتند، محلی که بیش از سی سال است «خانه هنرمندان» نامیده شده است و در اختیار حوزه هنری استان اصفهان است.

گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، رئیس حوزه هنری استان اصفهان، در مورد انتشار خبر مالکیت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان در خصوص خانه هنرمنداناظهار داشت : در مورد خانه هنرمندان خبری که در فضای مجازی و در میان هنرمندان مطرح شده است، اصل خبر درست است اما نوع تحلیل و نوع مخابره ای که صورت گرفته ایراداتی دارد که توضیحاتی در این خصوص وجود دارد.

وی افزود: آنچه که در واقع زمینه اصلی موضوع است یک بحث حقوقی است میان چند دستگاه ، بحث حقوقی که از یک طرف میان آموزش و پرورش استان و بنیاد شهید و اداره ارشاد اسلامی و شهرداری استان و حوزه هنری اصفهان مطرح بوده است، در این بحث موضوع در مورد مالکیت آن ساختمان (خانه هنرمندان) و زمین های اطرافش است که البته مورد پیگیری کارشناسان حقوقی این دستگاه ها قرار گرفته است  و در نهایت رای صادره از جانب قوه قضاییه مبنی بر مالکیت بنیاد شهید و امور ایثارگران اصفهان قرار گرفته است.

دکتر مهدی احمدی فر در تشریح صدور حکم تخلیه خانه هنرمندان و نگرانی هنرمندان در خصوص تغییر کاربری این خانه گفت: مالکیت خانه هنرمندان از ابتدا به این دستگاه (بنیاد شهید) تعلق داشته است و قریب سی سال است که خانه هنرمندان با این نام و مسمی به عنوان محور و مرکز گردهمایی هنرمندان اصفهان بوده ، هست و انشاء الله خواهد بود.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه این یک بحث حقوقی است، هم اکنون نیز از سوی امور حقوقی حوزه هنری تهران و شخص رئیس حوزه هنری کشور پیگیری می شود و مشکل خاصی نیست زیرا هر دو مجموعه بنیاد شهید در استان اصفهان و در کلان کشور و حوزه هنری اصفهان و کشور تمام دغدغه شان این است که درست ترین اقدام انجام شود.

رئیس حوزه هنری استان اصفهان تاکید کرد: در خصوص مالکیت این مکان حرفی نیست اما در مورد کاربری آن امیدواریم چون سی سال گذشته اینجا همچنان خانه هنرمندان بماند و به عنوان مرکز حضور هنرمندان استان باشد و امیدواریم به زودی زود این توافق حاصل شود و این مشکل برطرف شود.

وی اظهار امیدواری کرد: سعی داریم با پیگیری جدی و عزم اینکه همچنان خانه هنرمندان ، خانه هنرمندان بماند کارها را به انجام برسانیم و نیازی نیست که هنرمندان عزیزمان نگران این موضوع باشند و یا بخواهند حرکتی انجام دهند زیرا که همت همه مجموعه های فرهنگی و هنری استان این است که از نظر کاربری اینجا همچنان خانه هنرمندان بماند.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار