جانشین پراید ۱۰۷ میلیونی شد
کد خبر: 1014662
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FxW
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
بازار خودرو که طی هفته‌های گذشته افزایش قیمت چشمگیری را تجربه می‌کرده است با گشایش بازار‌های مالی در هفته جاری دچار نوسانات قیمتی شدیدی شده است به گونه‌ای که همزمان که قیمت برخی خودرو‌ها ده‌ها میلیون کاهش پیدا کرده است قیمت برخی خودرو‌ها با شتاب سابق در حال افزایش است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: با بازگشایی بازار‌های مالی در هفته جاری بازار‌های موازی بازار خودرو کاهش قیمت چشمگیری را تجربه می‌کنند و بازار خودرو نیز تحت تاثیر بازار‌های طلا، سکه و ارز دچار نوسانات قیمتی شدیدی شده است به گونه که همزمان که قیمت پژو پارس اتوماتیک از ۱۹۰ میلیون تومان به ۲۳۳ میلین تومان رسیده است قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک از ۲۹۸ میلیون تومان به ۲۹۶ میلیون تومان رسیده است.

نوسان قیمت در تمام مدل‌های خودرو در بازار دیده می‌شود به گونه‌ای که قیمت پراید ۱۱۱ از ۹۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان امروز به ۹۲ میلیون تومان کاهش یافته است و قیمت پراید ۱۳۱ نیز از ۸۲ میلیون تومان به ۸۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

در بین دیگر خودرو‌های داخلی، قیمت ساینا یکی از محصولاتی که قرار است بخشی از جای خالی پراید را پر کند، بر روی ۱۰۸ میلیون تومان ثابت ایستاده است. همچنین تیبا به‌عنوان جانشین اصلی پراید نیز این روز‌ها قیمتی حدودا ۱۰۷ میلیون تومانی دارد. با توجه به اینکه پراید حذف شده، چیزی به تحقق پیش‌بینی کارشناسان مبنی بر رسیدن کف قیمت خودرو به ۱۰۰ میلیون تومان (در بازار آزاد) نمانده است.

در بین خودرو‌های مونتاژی قیمت خودرو پژو ۲۰۰۸ طی چند هفته اخیر نوسانات چشمگیری را تجربه کرده است به گونه‌ای که قیمت این خودرو طی دو هفته گذشته تا ۷۱۵ میلیون تومان پایین آمد و در هفته گذشته به ۷۴۰ میلیون تومان رسید و امروز نیز این خودرو به قیمت ۷۲۰ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود و قیمت مزدا ۳ نیز که در هفته گذشته به ۸۲۰ میلیون تومان رسیده بود امروز به۷۸۰ میلیون تومان رسید و قیمت خودرو سوزوکی گراند یتارا نیز امروز به ۸۲۰ میلیون تومان رسید و قیمت خودرو کیا سراتو مونتاژ نیز امروز ۶۳۵ میلیون تومان اعلام شده است.

کارشناسان بازار خودرو معتقدند رشد تورم تقاضا برای خرید خودرو را به شدت افزایش داده و بیش از ۹۰ درصد خریداران در بازار خودرو را کسانی تشکیل می‌دهند که با هدف سرمایه گذاری وارد بازار می‌شوند و مصرف کننده واقعی نیستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار