مدارس دولتی حق دریافت وجهی بابت ثبت نام ندارند
کد خبر: 1014268
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FrA
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۴
دادستان عمومی و انقلاب اهر گفت: مدیران مدارس حق دریافت هزینه ثبت نام تحت هیچ عنوانی را ندارند و در صورت شکایت اولیاء دانش آموزان با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

رحیم عبدالهی  اظهار داشت:  در راستای پیگیری گزارشات و مطالبات مردمی در خصوص دریافت غیر قانونی وجوهی توسط مدارس اهربه بهانه  ثبت نام و عناوینی دیگر با دعوت از مدیر آموزش و پرورش جلسه ای در این خصوص در محل دفتر دادستانی تشکیل و موارد و گزارش  ارسالی شهروندان در این خصوص مورد بررسی قرارگرفت

وی گفت: در این خصوص صورتجلسه ای نیز با حضور مدیر آموزش پرورش اهر تنظیم تا دست اندرکاران مدارس شهرستان از دریافت هرگونه کمک و وجوهات تحت عناوین کمک اولیاء به مدارس وسایر موارد خودداری کنند.

دادستان عمومی و انقلاب اهر که به عنوان مدعی العموم به این شکایات مردمی ورود کرد و افزود: طبق اصول مندرج در قانون اساسی آموزش در مدارس دولتی رایگان بوده و دریافت هرگونه وجهی بابت ثبت نام  بصورت اجباری غیرقانونی و ممنوع می باشد و مدیران مدارس فقط موظف به دریافت هزینه کتاب و حق بیمه هستند.

وی افزود: مقرر شد آموزش و پرورش اهر مجددا دستور دادستانی آموزش و پرورش را به مدارس اعلام تا از دریافت  هرگونه وجهی برای ثبت نام خودداری نموده و در صورت تخطی با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

برچسب ها: مدارس ، بهانه ، مدیر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار