روایتگری دفاع مقدس باید هنرمندانه انجام شود
کد خبر: 1012977
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FWL
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
فرمانده سپاه عاشورا :
فرمانده سپاه عاشورا با تاکید بر انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل‌های جدید و آینده، گفت: این فرهنگ باید روایتگری هنرمندانه شود تا از دل و جان آحاد مردم به خصوص جوانان پذیرفته شود.

سردار عابدین خرم  در جلسه هماهنگی بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با بیان اینکه رزمندگان سند زنده تاریخ دفاع مقدس هستند، افزود: باید روایت ها و خاطرات ثبت شده توسط رزمندگان به مردم تبیین شود تا مجاهدت ها و افتخارات دفاع مقدس فراموش نشود.

وی با تاکید بر اینکه بهترین اقدام در شرایط حاضر احیای حافظه تاریخی ملی مردم است، اظهار داشت: نبود تبیین اندیشه پیروزی حق بر باطل و تامین و ترمیم امنیت روانی جامعه در برابر فضای رسانه ای دشمنان علیه دفاع مقدس و افتخارات این دوران از جمله چالش های این حوزه است.

خرم ادامه داد: باید توجه داشت که نمی توان تمامی ابعاد تاریخ پرافتخار دفاع مقدس را به تصویر کشید چون عظمت این دوران به حدی است که باید از تمامی ابعاد فرهنگی، اجتماعی، نظامی، سیاسی و اقتصادی به این واقعه تاریخی بپردازیم.

وی دفاع مقدس را به عنوان قله افتخارات کشور دانست و اضافه کرد: مردم با بصیرت و آگاه ایران اسلامی با دست خالی طی این هشت سال در برابر استکبار جهانی ایستادند و از عزت،  استقلال و خاک خود دفاع جانانه کردند.

خرم با بیان اینکه دستاوردهای نظامی دفاع مقدس پرداخت رسانه ای خاصی می طلبد، توضیح داد: در کار این بعد مهم باید ابعاد فرهنگی و اجتماعی و پشتیبانی ملی هم که نیاز به بازخوانی دارد تا نسل فعلی و آینده از جنبه های مختلف ایثارگری ها اطلاع یابند، مورد توجه جدی قرار بگیرد.

وی شرایط دوران دفاع مقدس را بسیار ویژه خواند و گفت: در این دوران فشار شدید تحریم ها را داشتیم و از نظر اجتماعی و فرهنگی تغییرات اساسی در گفتمان بعد از پیروزی انقلاب در جامعه وجود داشت و از لحاظ سیاسی نیز در اوج انزوای شدید سیاسی بودیم و سفارت های ما بسته شده یا محدود بودند، درآمد سرانه ملی هم به طور کامل کاهش یافته بود اما با این اوضاع جنگ را اداره کردیم و امروز باید بررسی های همه جانبه صورت بگیرد تا بدانیم از کجا به کجا رسیده ایم.

خرم با اشاره به اینکه بی اطلاعی زیادی درباره دفاع مقدس در جامعه داریم و سطحی نگری زیادی را شاهدیم، یادآور شد: هم اکنون عمق اندیشه ها نسبت به گذشته کاهش یافته است اما باید حافظه تاریخی مردم را بازخوانی کنیم و افتخارات دفاع مقدس را در تمام ایام سال تبیین کنیم.

فرمانده سپاه عاشورا افزود: برخی از اساتید دانشگاهی و حوزوی که جنگ را تجزیه و تحلیل کرده اند باید به مردم بیان شود تا مردم مطالعات تاریخی نسبت به دفاع مقدس را مورد توجه قرار داده و از ابعاد گوناگون آن اطلاع کامل داشته باشند.

خرم تاریخ را معلم انسان ها توصیف و اضافه کرد: تاریخ باید با زبان روز بیان شود و معتقدم تطبیق تاریخی بسیار امیدآفرین است چراکه بیان کننده این است که از کجا آمده و به کجا رسیده ایم که بر این اساس ما آینده را بهتر از امروز می بینیم همچنانکه مقام رهبری هم بر آینده روشن این کشور تاکید دارند.

برچسب ها: سپاه ، عاشورا ، سالگرد
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار