حبس، شلاق و تبعید، مجازات سرکرده بزرگ‌ترین باند آدم‌ربایی
کد خبر: 1012950
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FVu
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۵
سرکرده بزرگ‌ترین باند آدم‌ربایی که با ربودن افراد سرشناس از جمله مدیر عامل گلدیران مرتکب اخاذی شده‌بود، به حبس، تبعید و شلاق محکوم شد. دیگر اعضای این باند نیز به حبس محکوم شدند.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  اوایل اسفند‌سال‌۹۶، مرد برج‌ساز به نام علی با مراجعه به اداره پلیس از سه مرد به اتهام آدم‌ربایی شکایت کرد و گفت: «روز گذشته سه مرد جوان در پوشش مأمور پلیس مرا با تهدید گاز‌اشک‌آور به زور سوار خودروی‌شان کردند و به طرف غرب تهران حرکت کردند. آن‌ها در باغ متروکه‌ای با مردی که به او حاجی می‌گفتند تماس گرفتند و بعد از شکنجه با سیم برق و تهدید اسلحه درخواست ۵‌میلیون یورو کردند. ساعتی گذشت تا اینکه از آن‌ها خواستم مرا آزاد کنند تا این مبلغ را واریز کنم.»

با طرح این شکایت سه متهم تحت تعقیب قرار گرفتند که مأموران دریافتند سه‌متهم، مدیر عامل شرکت گلدیران را هم ربوده و برای آزادی او ۱۵‌میلیون دلار و ۱۰‌میلیارد تومان درخواست کرده‌اند. در نهایت مأموران سه متهم را شناسایی و دستگیر کردند. مأموران پلیس در ادامه سردسته باند را که مرد ۶۰‌ساله‌ای به نام پرویز است، شناسایی و دستگیر کردند.

پرویز همراه هفت‌همدست خود در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد و در نهایت به اتهام مشارکت در آدم‌ربایی، ایراد ضرب و جرح عمدی و جعل روانه زندان، اما مدتی بعد با قرار وثیقه ۳‌میلیاردی آزاد شد.

پرونده برای دومین بار در همان شعبه و در غیاب متهم اصلی تحت رسیدگی قرار گرفت، اما مرد برج‌ساز درخواست کرد محاکمه با حضور متهم اصلی انجام شود.

با این درخواست در حالی که شاکیان چهارنفر از هفت متهم را بخشیده‌بودند، سومین جلسه محاکمه به ریاست قاضی متین راسخ تشکیل شد. پرویز در جلسه دادگاه جرم خود را انکار کرد.

در ادامه یکی از متهمان که با قرار وثیقه آزاد بود، گفت: «من مشکل مالی داشتم که با پرویز که مدعی بود خیر است، آشنا شدم. او به من وام داد و سفته گرفت و بعد برای پرداخت بدهی‌ام مرا مجبور به آدم‌ربایی کرد.»

در ادامه دیگر متهمان نیز با اقرار به جرمشان گفتند به دستور پرویز مرتکب جرم شده‌اند.

جلسه محاکمه که به خاطر طولانی شدن در روند رسیدگی در سه روز متوالی برگزار شد، سرانجام با رأی هیئت قضایی با توجه به مدارک موجود، پرویز به ۱۵ سال زندان، دوسال تبعید به خاش و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شد. سه همدست وی نیز هر کدام به سه‌سال زندان محکوم و چهار متهم دیگر پرونده با توجه به رضایت شاکیان تبرئه شدند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار