کلاهبرداری ۵۰‌میلیارد تومانی با وعده فروش خودروی ارزان
کد خبر: 1011448
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004F7g
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۳
شش‌مرد فریبکار که با وعده فروش خودروی ارزان قیمت موفق به کلاهبرداری ۵۰‌میلیارد تومانی از خریداران شده‌بودند یک به یک بازداشت شدند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس‌آگاهی تهران گفت: بهمن‌سال گذشته پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری روی میز کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس‌آگاهی تهران قرار گرفت. براساس شکایت‌های مطرح شده مردی ۴۰‌ساله به نام محسن با همدستی پنج‌نفر از دوستانش در محدوده محله یافت‌آباد با وعده فروش خودروی ارزان شهروندان را فریب داده و از آن‌ها کلاهبرداری کرده بود.

یکی از شاکیان توضیح داد: وقتی با محسن آشنا شدم گفت که به واسطه ارتباطی که با مدیران شرکت‌های خودروسازی دارد می‌تواند به قیمت کارخانه برایم خودرو بخرد. من هم به حرفش اعتماد کردم و در چند نوبت ۳۰‌خودرو از او خریدم و موفق شدم با فروش آن در بازار آزاد سود خوبی به دست آورم. بعد از آن بود که افرادی دیگر را به محسن معرفی کردم و برای خرید خودروی بیشتر به حسابش پول واریز کردم که دیگر به تماس‌هایم جواب نداد. مدتی که گذشت متوجه شدم او و دوستانش به این شیوه از خریداران کلاهبرداری کرده‌اند.

شاکی دیگری هم توضیح داد: من خودروی کارکرده داشتم و می‌خواستم آن را به خودروی صفرکیلومتر تبدیل کنم. محسن گفت که حاضر است خودروی من را بخرد و خودروی صفر تحویل دهد که به حرفش اعتماد کردم و خودرو و مدارکش را به او تحویل دادم. وقتی برای تحویل گرفتن خودروی صفر تماس گرفتم مدام امروز و فردا کرد و حاضر به پس دادن خودروی خودم هم نشد تا اینکه متوجه شدم از افرادی زیادی به این شیوه کلاهبرداری کرده است.

در حالی که هر روز بر تعداد شکایت‌های مطرح شده اضافه می‌شد کارآگاهان پلیس با رد یابی تماس‌های محسن متوجه شدند که او به شهری در غرب کشور فرار کرده است که پس از شناسایی مخفیگاهش ۱۴‌تیرماه او را بازداشت کردند.

متهم در بازجویی‌ها به کلاهبرداری‌های سریالی از خریداران خودرو اعتراف کرد و گفت: پول‌های سرقت شده را بین خودمان تقسیم می‌کردیم و برای خودمان خودرو، ملک می‌خریدیم و خوشگذرانی می‌کردیم.

سردار لطفی رئیس پلیس‌آگاهی تهران گفت که در حال حاضر ارزش ریالی پرونده ۵۰‌میلیارد تومان است. به دستور قاضی دادسرای ناحیه ۱۸ تحقیقات برای کشف جرائم بیشتر آن‌ها در اداره چهاردهم پلیس‌آگاهی در جریان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار