کمبود پزشک در سیستان و بلوچستان
کد خبر: 1010221
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ent
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
نماینده مجلس گفت: کمبود پزشک در استان سیستان بلوچستان مشکل ساز شده است. افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی ازجمله اقداماتی است که می‌تواند کمبود پزشک در تمام مناطق کشور را تعدیل کند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: معین الدین سعیدی، نماینده­ مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی درخصوص کمبود پزشک حوزه انتخابیه خود، گفت: علیرغم خدمات بی­شمار نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه­ نظام سلامت متأسفانه ما هنوز به لحاظ شاخص­های بهداشتی و درمانی، استان سیستان و بلوچستان و مخصوصاً جنوب آن، فاصله­ معنادار و حتی گاهاً نجومی با نرم کشوری داریم.

وی در ادامه افزود: در حوزه­ انتخابی کنارک، نیک­شهر، قصر قند و دشتیاری، کمترین میزان پزشک به بیمار، کمترین میزان پرسنل درمانی نسبت به بیمار، کمترین میزان تخت بیمارستانی در تمام کشور را داریم.

سعیدی با بیان اینکه کمبود پزشک در استان سیستان و بلوچستان بیداد می‌کند، گفت: متأسفانه مراکز جامع سلامت ما هم به نسبت نرم کشوری بسیار پایین­تر هستند و از آنجا که آن حوزه خط مقدم جبهه بهداشتی کشور هست، عمده­ بیماری‌­های عفونی مسیر ورودشان از آنجا است به علت نزدیکی به مرز پاکستان، این مطالبه­ جدی را داریم که حتماً وزارت بهداشت یک مقدار در توزیع پزشک آنجا عادلانه عمل کند.

وی در پایان تصریح کرد: کمبود پزشک در استان سیستان بلوچستان مشکل ساز شده است. افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی ازجمله اقداماتی است که می‌تواند کمبود پزشک در تمام مناطق کشور را تعدیل کند. مطالبة جدی ما از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی این است که یک، اولاً در تخصیص نیرو‌های متخصص به حوزه­ جنوب استان سیستان و بلوچستان یک بازنگری جدی کند و دوماً سهمیه­ پزشکی، پیراپزشکی بومی را برای بچه­‌های آنجا حتماً در نظر بگیرند بلکه بتوانیم این خلأ که الان وجود دارد را به حد­اقل برسانیم.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار