برگزاری مصاحبه گزینش ۱۴۱۰ داوطلب دریافت پروانه وکالت منطقه شمال غرب در تبریز
کد خبر: 1007137
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004E09
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
مسوول وکلای دادگستری آذربایجان شرقی گفت: مصاحبه گزینشی یکهزار و ۴۱۰ داوطلب دریافت پروانه وکالت در شمال غرب با مرکزیت آذربایجان شرقی و در تبریز برگزاری می‌شود.

علی آقاپور  اظهار داشت: این مصاحبه گزینشی ۲۸ تا ۳۰ خرداد با حضور  یک هزار و ۴۱۰ داوطلب دریافت پروانه وکالت منطقه شمال غرب کشور و توسط ۳۰ تیم سه نفره متشکل از یک روانشناس، یک کارشناس حقوق مدنی و یک کارشناس حقوق کیفری دادگستری انجام می شود.

وی با بیان اینکه مصاحبه گزینشی داوطلبان وکالت پیش از این با مرکزیت تهران انجام می شد، افزود: پس از تغییرات صورت گرفته در راس قوه قضائیه، رویکردهای جدید و تحول گرایانه ای در تمام بخش های دستگاه قضایی از جمله حوزه اعطای مجوزهای وکالت نیز اتخاذ شده و و بر همین اساس مصاحبه گزینش وکلا با تقسیم بندی جدید و با محوریت هفت استان از جمله آذربایجان شرقی برگزار می شود.

آقاپور خاطرنشان کرد: منتخبان مصاحبه گزینشی حاضر نیز یک ماه پس از انجام مصاحبه های علمی و شفاهی و پس از اعلام نتایج تفکیکی مصاحبه، وارد دوره 6 ماهه کارآموزی شده و در طول همین دوره نیز مجاز به فعالیت به عنوان وکیل هستند که این موضوع نیز یکی از تغییرات صورت گرفته نسبت به گزینش های قبلی است.

مسوول وکلای دادگستری آذربایجان شرقی این تغییر و تحولات را در راستای سیاست جدید قوه قضائیه مبنی بر آغاز فساد ستیزی و شفاف سازی از درون خود دستگاه قضایی عنوان کرده و گفت: خوشبختانه پس از انتصاب رییس جدید قوه قضاییه نه تنها شاهد اتخاذ رویکردهای جوان گرایانه و اقدامات فساد ستیزانه هستیم، بلکه تعامل مردم با مجموعه دستگاه قضا نیز تسهیل شده که این امر می تواند زمینه ساز آرامش و امنیت روانی جامعه و جلب اعتماد بیش از پیش مردم نسبت به اقدامات قوه قضائیه باشد.

برچسب ها: مصاحبه ، گزینش ، تبریز
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار