۳۷ هزار نوآموز در آذربایجان‌شرقی سنجش سلامت می‌شوند
کد خبر: 1007048
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dyi
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی با اشاره به اجرای سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی از اول مرداد، گفت: امسال ۳۷ هزار نوآموز در استان سنجش می‌شوند.

جعفر پاشایی در جلسه هماهنگی اجرای برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی، اعلام کرد: آغاز طرح سنجش از اول مرداد تا پایان شهریور است و این طرح در ۴۱ پایگاه انجام می شود. 
وی ادامه داد: هزینه اجرای طرح برای هر نو آموز ۴۰ هزار تومان است که از طریق سامانه انجام و زمان حضور به طور هوشمند از طریق سیستم با رعایت پروتکل های بهداشتی به فاصله زمانی ۳۰ دقیقه از هم تنظیم خواهد شد و هیچ گونه نگرانی از بابت تجمع وجود ندارد.
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنائی آذربایجان شرقی نیز گفت: طبق هدف گذاری برنامه سالانه سال ۹۹ سنجش استان موظف به ارزیابی ۹۹.۸  درصد دانش آموزان بدو ورود و حدود ۷۰ درصد نوآموزان پیش دبستانی است  بنابراین در سال گذشته ۲۴ منطقه تحت پوشش ارزیابی پیش دبستانی بود که امسال ۲۶ منطقه مورد ارزیابی خواهد بود.
مریم خوشبخت افزود: با توجه به اینکه سال گذشته در اجرای طرح سلامت جسمانی ۳۳ هزار و ۳۵۰ نفر از دانش آموزانی که امسال کلاس اول خواهند بود مورد ارزیابی قرار گرفته اند پیش بینی می شود امسال ۳۷ هزار نفر طی این برنامه مورد ارزیابی قرار گیرند و تعداد دانش آموزان جا مانده از سال قبل ۸۵۱ نفر می باشد که امسال آنها نیز مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: نوبت گیری توسط مدیر مدرسه از طریق سامانه سنجش انجام می شود و مدیران مدارس به اولیا اطلاع دهند که جهت رعایت پروتکل های بهداشتی فقط یکی از اولیا همراه نوآموز  در محل سنجش حضور یابد.
خوشبخت مدارک مورد نیاز برای سنجش را شناسنامه کودک و والدین، کارت واکسیناسیون، یک قطعه عکس، مبلغ ۴۰۰۰۰ تومان اعلام کرد.
وی همچنین گفت: جهش در پایه های دوم، سوم، چهارم، و پنجم و همچنین «جهش برای بار دوم» از یک تیر تا پایان تیرماه بدون تمدید خواهد بود و مدارک مورد نیاز شامل : اصل شناسنامه،پرینت برگه نوبت گیری با الصاق عکس ممهور به مهر مدرسه، و هزینه ۱۲۰۰۰۰  هزار تومان که از طریق درگاه اینترنتی قابل پرداخت است.

برچسب ها: نوآموز ، سلامت ، جسمانی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار