اعمال محدودیتهای اقتصادی و اجتماعی در صورت گسترش شیوع کرونا
کد خبر: 1006619
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Drn
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
فرماندار شهرستان اسلامشهر عنوان کرد:
مسعود مرسل پور هشدار داد: اگر مردم به هشدارهای ستاد ملی مقابله با کرونا توجه نکنندمجبوریم به عقب برگردیم و محدودیت‌های تردد و کسب و کار و کاهش فعالیت های اقتصادی مجددا اعمال می شود.
بهاره عشقی صابر

 مسعود مرسل پور فرماندار شهرستان اسلامشهر در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با اشاره به شرایط ناپایدار بیماری کرونا در کشور اظهار کرد: با توجه به گسترش مجدد بیماری کرونا در کشور، امکان تصمیم گیری برای برگزاری حضوری برنامه‌های اوقات فراغت وجود ندارد و نمی توانیم بگوییم که ماه آینده آموزشهای حضوری خواهیم داشت یا نه .

فرماندار اسلامشهر بیان کرد: با وجود افزایش شیوع بیماری کرونا در کشور سازمان بهداشت جهانی و نهادهای غیر رسمی بشردوستانه، ایران را جزء ۱۰ کشور برتر جهان در پیشگیری و مبارزه با مشکلات در حین کرونا معرفی کرده‌اند.

 وی با بیان اینکه در راستای گذران اوقات فراغت در تابستان دو برنامه در دستور کار اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرار دارد، گفت: در تابستان جاری بایستی از سیاست‌های بخشی در اوقات فراغت پرهیز نموده و برنامه ریزی بر مبنای سیاست های شهرستانی باشد و همچنین احتمال برگزاری ۲۰ درصد کلاس‌های حضوری و ۸۰ درصد فعالیت ها در شبکه مجازی همچنان ادامه دارد .

مرسل پور تاکید کرد: شیوه های فرهنگی باید در حین و پس از کرونا تغییر یابد و روسای ادارات و نهادهای فرهنگی، طرح های اوقات فراغت را در اجرای حضوری و مجازی برنامه ها به دبیرخانه ارسال کنند، تا پس از بررسی در صورت صلاحدید ستاد ملی مقابله با کرونا، اجرای برنامه‌های اوقات فراغت به صورت حضوری یا در فضای مجازی برگزار شود.

 نماینده عالی دولت در اسلامشهر با اشاره به مهم بودن ایجاد حساسیت فرهنگی تصریح کرد: بایستی به ائمه جمعه و جماعات از دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی اعلام شود تا با استفاده از تریبون خود به کمک کادر پزشکی بیایند و از رشد مجدد این ویروس جلو گیری کنند و مطبوعات نیز تلاش کنند تا خدمات نظام در حوزه پرستاری و پزشکی را به مردم نشان دهند.

فرماندار اسلامشهر در ادامه به مردم شهرستان هشدار داد: اگر مردم به هشدارهای ستاد ملی مقابله با کرونا توجه نکنند و به کمک مسئولان و کادر پزشکی نشتابند، مجبوریم به عقب برگردیم و محدودیت‌های تردد و کسب و کار و کاهش فعالیت های اقتصادی مجددا اعمال می شود.

 در ادامه فاطمه تاجیک رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسلامشهر نیز طی سخنانی با بیان اینکه فرهنگ سازی در زمینه بهداشت مهمترین دغدغه ماست، اظهار کرد: با رعایت بهداشت فاصله‌گذاری اجتماعی، زدن‌ماسک در مکان‌هایی که رعایت فاصله اجتماعی میسر نیست و شست‌وشوی مکرر دست‌ها می‌توانیم در شرایط کرونا به فعالیت عادی روزانه ادامه دهیم و از گسترش بیماری کرونا نیز بکاهیم.

وی بیان کرد: در این روزها همه باید احساس مسئولیت کنند و هشدارها و مطالب آموزشی بایستی  در صدر اخبار رسانه ها قرار گیرد، آنچه که مسلم است نتایج بازرسی از ادارات اسلامشهر چندان رضایت بخش نیست و فاصله گذاری ها به خوبی رعایت نمی‌شود.

 تاجیک با اشاره به برگزاری برنامه‌های آموزشی در فضای مجازی گفت: می‌توانیم با برپایی جشنواره ها و مسابقاتی در فضای مجازی با مشارکت ادارات، از شهروندان بخواهیم تجربیات و روش ابتکاری خود را در زمینه پیشگیری از کرونا اعلام و برترین روشها را در این راستا تشویق کنیم .

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسلامشهر افزود: ائمه جمعه و جماعات می‌توانند با استناد به آیات و روایات معصومین، اهمیت جان مسلمان و دیگر مردم اجتماع را برای نمازگزاران روشنگری کنند و یا افرادی که تمکن مالی دارند با تهیه ماسک و یا در یک پویش همگانی با نذر ماسک، در محیط‌های عمومی و پر تردد، ماسک بهداشتی در اختیار شهروندان قرار دهند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: قطعاً مجموعه بهداشت و درمان به تنهایی نمی تواند نقطه نقطه ی شهرستان را رسیدگی و بازرسی نماید، چراکه از وظیفه اصلی خود که درمان است، باز می ماند و این نیازمند همت و عزم همگانی مردم و مسئولان است تا بتوان بیماری کرونا رو کنترل و شکست داد .

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار