پذیرش سکونتگاههایی مانند لهک در حاشیه تهران سخت و غیر قابل پذیرش است
کد خبر: 1006140
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dk4
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
الیاس نادران گفت:
نماینده مجلس شورای اسلامی وجود مجموعه‌های سکونتی مانند لهک در جوار کلان شهر تهران که گرفتاری‌هایی در مسائل آموزشی، فرهنگی، معیشتی، بهداشتی و...داشته باشند را سخت و غیرقابل پذیرش دانست.
بهاره عشقی صابر

روز گذشته 5 تن از نمایندگان مجلس با حضور در شهرستان اسلامشهر، ضمن بازدید از مناطق و روستاهای محروم به بررسی مشکلات و مسایل این روستاها پرداختند.

در این نشست الیاس نادران نماینده مردم اسلامشهر، ری، تهران ،شمیرانات و پردیس، اظهار کرد: وجود مجموعه‌های سکونتی مانند لهک در جوار کلان شهر تهران که گرفتاری‌هایی در مسائل آموزشی، فرهنگی، معیشتی، بهداشتی و...داشته باشند، سخت و قابل پذیرش نیست، در حالی که می‌توان با همکاری و همراهی گروه های جهادی و دیگر دلسوزان نظام این مشکلات را برطرف کرد.

 نادران با اشاره به اهمیت و ضرورت رفع مشکلات مردم مناطق محروم، افزود: عدم توجه به مسائل مردم می‌تواند عوارض ناگواری به همراه داشته باشد که هزینه خسارتش، ده‌ها برابر پیشگیری آنهاست و در بسیاری از حاشیه کلانشهرها، این مشکلات و مسائل را داریم، اما این منطقه به این دلیل اهمیت دارد که کنار گوش پایتخت است و اگر رسیدگی نشود، ممکن است عوارض آن به نقاطی از داخل شهر تهران انتشار یابد که مهارش کار سختی باشد.

 

نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: انجام وظیفه ذاتی ما به عنوان نمایندگان مردم این منطقه، این است که ادای دین کنیم و به گروه‌های جهادی و مسئولین اجرایی کمک کنیم و با رفع موانع و حل مسائل صنعتی، کارگری و مهاجرتی ساکنین این منطقه ویژه رسیدگی کنیم که بی‌توجهی به آنها مسائل و مشکلات جدی ایجاد می‌کند.

 

سمیه رفیعی نماینده مردم حوزه انتخابیه اسلامشهر، تهران، شمیرانات، ری و پردیس نیز با بیان اینکه اسلامشهر یک نمونه بارز و واضح توسعه نامتوازن است، اظهار کرد: اگر قرار است مشکلات این شهرستان حل شود، باید مسائل منطقه را به طور مستقل و نه به واسطه تهران نگاه کنیم، حل مشکلات و معضلات مربوط به استان تهران و با مختصات شهرستان اسلامشهر است، قابل قیاس با دیگر نقاط کشور نیست.

 

وی با تاکید بر این که نگاه جامعه گرایانه برای رفع معضلات این منطقه به ویژه در حوزه صنایع نیاز است، تصریح کرد: رفع مشکلات اسلامشهر با توجه به شرایط خودش باید بررسی و رسیدگی شود، نه اینکه نسخه ای در تهران برایش پیچیده شود، بدون اینکه به موقعیت و مختصات آن آشنایی داشته باشیم.

 

رفیعی با بیان اینکه هدف ما به دنبال ایجاد وضعیت پیشرفت پایدار است، خاطرنشان کرد: این مجلس اراده اصلاح امور را دارد و امیدواریم با هم‌افزایی و همراهی با مسئولین بتوانیم مشکلات مردم را حل کنیم.

 

 مسعود مرسلپور فرماندار اسلامشهر، در ادامه این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت این شهرستان ،اظهار کرد: علیرغم وجود ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه علمی، فرهنگی، ورزشی و اقتصادی در این شهرستان، در سیستم بروکراسی اختیارات دستگاه‌های اجرایی و اداری منطقه خیلی ضعیف است و برای خیلی از کارهای ساده باید مدیران استانی نظر بدهند و این بسیار مشکل ساز است، برای رفع مشکلات منطقه باید بخشی از وظایف استانی به مدیران شهرستانی تنفیذ و اختیارات مدیران افزایش یابد. 

فرماندار اسلامشهر با اشاره به آغاز فعالیت حفر تونل مترو اسلامشهر و احداث بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی این شهرستان ،خاطرنشان کرد:عدم تخصیص اعتبارات لازم بردی پروژهای ملی ،عدم تعیین حریم روستاهای شهرستان و عدم خروج شهرداری تهران از حوزه شهر ستان اسلامشهرواعمال قانون منع فعالیت کارخانجات صنعتی در شعاع۱۲۰کیلومتری  از مهمترین مشکلات این شهرستان است ،که رفع آنها نیازمند  حمایت های نمایندگان مجلس و اصلاح برخی از قوانین زائد و دست و پاگیر است.

گفتنی است گروههای جهادی شهرستان نیز با ارائه گزارشی، اقدامات انجام شده در مناطق محروم را بیان و برای کمک به رفع مشکلات مناطق محروم اسلامشهر اعلام آمادگی کردند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار