رفع بوی تصفیه خانه فاضلاب شهرضا
کد خبر: 1004685
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DMb
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آبفا استان اصفهان:
امیر حسین حکمتیان اعلام کرد: با تغییر روش تصفیه فاضلاب از برکه تثبیت، به روش لاگون هوادهی، مشکل بوی نامطبوعی که سال ها موجب ناراحتی ساکنان اطراف تصفیه خانه فاضلاب می شد، رفع گردید.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آبفا استان اصفهان افزود: در سال 68 فاز اول تصفیه خانه فاضلاب شهرضا به روش برکه تثبیت راه اندازی شد و اکنون با هدف ارتقاء خدمات به مشترکین، با نصب 20 هواده در لاگون های هوادهی، روش تصفیه فاضلاب در این تصفیه خانه تغییر کرد.

وی در ادامه عنوان کرد: علاوه بر تغییر روش تصفیه فاضلاب، یک سیستم دانه گیر هوادهی بعد از دستگاه آشغالگیر نصب شده است که این فرایند نیز، تاثیر به سزایی در رفع بوی نامطبوع تصفیه خانه فاضلاب دارد.

عضو هیات مدیره شرکت آبفا استان اصفهان افزود: تصفیه خانه فاضلاب شهرضا در دو مدول طراحی شده که فاز اول  در سال 68 برای 120 هزار نفر و 20 هزار متر مکعب پساب در شبانه روز طراحی شده بود. در حال حاضر فاز دوم این تصفیه خانه در دست اقدام است که پیش بینی می شود 170 هزار نفر را تحت پوشش قرار دهد. 

حکمتیان در ادامه به میزان تولید پساب در تصفیه خانه پرداخت و  بیان کرد: هم اکنون در طول شبانه روز 100 لیتر در ثانیه، پساب در تصفیه خانه تولید می شود که بخشی از آن در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد و برنامه هایی در دستور کار است که در آینده نزدیک  حدود 40 لیتر در ثانیه از پساب تولیدی برای آبیاری فضای سبز غیر مثمردر اختیار شهرداری شهرضا قرار گیرد.

وی افزود: درمدول اول تصفیه خانه، دو لاگون ته نشینی و دو لاگون هواده که20 فقره هواده بر روی آن نصب شده است، وجود دارد  و فاز دوم نیز به همین صورت خواهد بود.  

حکمتیان طول شبکه فاضلاب شهرضا را 500 کیلومتر اعلام کرد و تصریح نمود: از این رقم، 230 کیلومتر آن اجرا شده است و می توان گفت درحال حاضر 40 درصد جمعیت شهرضا از خدمات شبکه فاضلاب بهره مند هستند.

وی در پایان عنوان کرد: شهرضا در حدود 135 هزار نفر جمعیت دارد و در حال حاضر 16 هزار و 229 انشعاب به مشترکین واگذار شده است که با اجرای مابقی شبکه فاضلاب، جمعیت بیشتری در این شهرستان تحت پوشش خدمات شبکه فاضلاب قرار می گیرند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار