وثیقه وام ۱۲ تا ۲۰۰ میلیونی کرونا چیست؟
کد خبر: 1003222
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Cz0
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
میزان وثایق کارفرمایانی که خواستار تسهیلات کرونا هستند، متناسب با میزان وام متفاوت است. اما پرداخت تسهیلات تا سقف ۱۲میلیون تومان با ارائه سفته متقاضی نیازی به ضامن ندارد.

سرویس اقتصادی جوان آنلاین: از روز گذشته سامانه کارا به‌منظور ثبت‌نام کارفرمایان برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا آغاز به کار کرده است.

پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب‌وکار‌های آسیب‌دیده از کرونا یکی از سیاست‌های وزارت کار در راستای حفظ اشتغال بنگاه‌ها و صیانت از نیرو‌های کار است و براین‌اساس ۱۳ رسته شغلی شناسایی شده که بیشترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده‌اند و دارای لیست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش‌فرمایی هستند، می‌توانند از تسهیلات مذکور بهره‌مند شوند.

این کسب‌وکار‌ها می‌توانند برای ثبت‌نام در سامانه کارا اقدام کنند. البته وزارت کار یک میلیون واحد اقتصادی آسیب‌دیده از کرونا را که سه میلیون شاغل بیمه‌شده در آن‌ها مشغول کار بوده‌اند شناسایی و با ارسال پیامک، آن‌ها را مشمول دریافت تسهیلات حمایتی کرونا اعلام کرده است. در این پیامک اعلام شده کارفرمایان در صورت تمایل می‌توانند برای دریافت تسهیلات ثبت‌نام کنند.

میزان وثیقه به‌تناسب مبلغ وام چقدر است؟

از شرایط لازم برای اینکه کارفرما مشمول وام حمایتی کرونا شود این است که بنگاه حتماً باید "فعال" باشد، نیروی کار را حفظ کند و "شاغل بیمه‌شده" داشته باشد. یکی از مبنا‌های اصلی برای ارائه تسهیلات کرونا "شاغل بیمه‌شده" در این بنگاه‌ها است که اخراج و یا به صندوق بیمه بیکاری معرفی نشده باشد.

مبلغ تسهیلات کرونا در بنگاه‌های فعال به‌ازای هر یک نفر شاغل بیمه‌شده ۱۲ میلیون تومان وام است. همچنین برای بنگاه‌هایی که به‌دستور ستاد ملی تعطیل شده باشند این رقم ۱۶ میلیون تومان به‌ازای هر یک نفر شاغل بیمه‌شده خواهد بود. بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده پرداخت تسهیلات این دسته از واحد‌ها از اوایل خرداد آغاز خواهد شد.

برای دریافت تسهیلات تا ۱۲ میلیون تومان ارائه سفته توسط متقاضی، برای تسهیلات ۱۲ تا ۴۸ میلیون تومانی سفته متقاضی به‌همراه یک ضامن، برای تسهیلات ۴۸ تا ۱۲۰ میلیون تومانی سفته فرد متقاضی به‌علاوه دو ضامن، تسهیلات ۱۲۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی سفته به‌همراه سه ضامن و برای دریافت تسهیلات بیش از ۲۰۰ میلیون تومان، ارائه تضمین ازسوی صندوق ضمانت یا به‌تشخیص بانک ارائه وثایق متعارف الزامی است.

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار