معلمان مدارس غیردولتی اگر حقوق نگرفتند با این شماره تماس بگیرند
کد خبر: 1002380
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ClQ
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱
رئیس سازمان مدارس غیردولتی در واکنش به عدم پرداخت حقوق معلمان در ایام تعطیلات کرونایی مدارس گفت: معلمانی که حقوق نگرفتند به سامانه مربوطه گزارش دهند.
سرويس جامعه جوان آنلاين:‌ دو ماهی می‌شود که مدارس در تعطیلات کرونایی به سر می‌برند و گوشی هر معلم، ابزار کار او و کلاس درسش شده است، اما در این میان برخی معلمان مدارس غیردولتی باید برای مطالبه حقوق خود بجنگند، چون تعطیلی مدارس پرداخت حقوق آن‌ها را هم تعطیل کرده است!

در همین رابطه معلم یکی از مدارس غیردولتی در شهرستان بهارستان می‌گوید: با توجه به پیگیری‌های مکرر برای دریافت حقوق معلمان غیردولتی، موسسان مجبور شدند کوتاه آمده و حقوق را پرداخت کنند، اما باز هم شگرد‌های خود را دارند و برای تدریس شرایطی را گذاشتند که براساس آن حقوق را پرداخت می‌کنند؛ به دلایل مختلف هم از حقوق کسر می‌کنند، اما هر فردی که تدریس را انجام داده یا مطلبی دانلود کرده است در هر صورت برای آن وقت گذاشته است.

معلم دیگری نیز از مدارس غیردولتی شهر مشهد عنوان می‌کند: درس فوق برنامه و درس علوم اجتماعی را در سال تحصیلی جاری داشتم، به دلیل کرونا فوق برنامه حذف شد، اما موسس مدرسه گفت درس اجتماعی را بدون اینکه پرداختی به شما داشته باشیم می‌توانید تدریس کنید و اگر هم می‌خواهید تدریس را ادامه ندهید به هر حال حقوقی در کار نیست. به دلیل اینکه احساس کردم، دانش‌آموزان نیاز دارند مطالب کتاب درسی را به طور کامل بیاموزند، تدریس کتاب را کامل کردم، اما حقوقی نگرفتم.

در همین رابطه مجتبی زینی وند، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در واکنش به پیام‌های معلمان مبنی بر عدم دریافت حقوق در تعطیلات کرونایی مدارس گفت: در اسفند به موسسان مدارس غیردولتی به طور رسمی اعلام و آن‌ها را به پرداخت حقوق کامل همکاران موظف کردیم. در جلسه اخیر شورای نظارت مرکزی نیز این موضوع را مصوب کردیم و به ادارات کل اعلام شد آن را مدنظر قرار دهند.

وی افزود: سامانه تلفنی ۴۳۱۷ فعال است و اگر معلمان احساس کردند، حقی از آن‌ها تضییع شد است از طریق این سامانه به ما گزارش دهند حتما پیگیری می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم حقی از آن‌ها ضایع شود.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار