افزایش ۳۲ درصدی جان باختن حوادث کار آذربایجان‌شرقی
کد خبر: 1002348
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Cku
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی
مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: در سال گذشته 96 نفر در اثرحوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند.

علی صفایی‌فرد  اظهار داشت: 96 نفر در سال 98 بر اثر حوادث ناشی از کار در استان آذربایجان‌شرقی جان خود را از دست دادند که یک نفر از آنها زن و بقیه مرد بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 32 درصد افزایش داشته است.

صفایی‌فرد  علت فوت این افراد را به این صورت تشریح کرد: 47 درصد از آنان به علت سقوط از بلندی، 32 درصد بر اثر برخورد جسم سخت، 9 درصد براثر برق‌گرفتگی و 6 درصد نیز بر اثر سوختگی و مابقی خفگی و غرق شدگی جان خود را از دست داده‌اند.

وی گفت: در این مدت تعداد یک‌هزار و 325 نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد 35 نفر زن و بقیه مرد بودند.

صفایی‌فرد یادآور شد: در اسفندماه سال گذشته نیز دو نفر به‌علت حادثه کاری فوت کرده که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن که 9 نفر بود 7 نفر کاهش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت ( اسفند98 ) 74 نفر نیز به علت مصدومیت حوادث کاری به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که سه نفر از آنها زن بودند این آمار نسبت به مدت مشابه در سال97 کاهش 19 درصدی را نشان می‌دهد.

صفایی‌فرد متذکر شد: تعداد کل فوت شدگان حوادث کاری در سال 97 برابر با 73 نفر بود که یک نفر از آنان زن و بقیه مرد بودند و نیز تعداد کل مصدومان حوادث کار مراجعه‌کننده در سال 97 برابر با یک‌هزار و 306 نفر بود که از این تعداد 40 نفر زن و یک‌هزار و 266 نفر مرد بودند.

برچسب ها: پزشکی ، کار ، فوت
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار