سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش از مساعدت شبکه ذو سیما برای برنامه سازی در حوزه معلم و مدرسه تجلیل کرد.
خسرو معتضد در نقد فيلم «ثريا» در «برنامه تاريخ وسينما» مطرح كرد
خسرو معتضد، معتقد است که فیلم «ثریا ملکه غمگین» یک فیلم سرگرم‌کننده است اما جنبه تاریخی ندارد و از این جهت ضعیف است چرا که اشتباهات زیادی از نظر تاریخی در آن دیده می‌شود.
در برنامه امشب «مع المشاهدین» شبکه الکوثر «میرطاهر مظلومی» بازیگر و دوبلور سینما و تلویزیون حضور دارد.
نوری مالکی با حضور در برنامه تلویزیونی بدون مرز به سوالاتی درباره آینده سیاسی عراق، روابط ایران و عراق و مقابله مسلمانان با تحریم‌های آمریکا پاسخ می‌دهد.
برنامه «تاریخ و سینما» که در آی‌فیلم تهیه و تولید شده است، شنبه ۱۰ آذر به اشتباهات تاریخی فیلم سینمایی «ثریا ملکه غمگین» می‌پردازد.
درباره «کلاه سفیدها» در برنامه «قاره ها»‌ی هیسپان تی وی
برنامه قاره‌های شبکه هیسپان تی وی در قسمت‌های اخیر خود به سراغ «کلاه سفیدها» رفته است. شاید بسیاری از مردم یا این اسم را نشنیده‌اند یا اطلاعات دقیقی درباره آن ندارند. بر اساس آنچه در این برنامه روایت و توصیف شده، کلاه خود‌های سفید سازمانی هستند که در سال ۱۹۴۴ در آرژانتین ایجاد شده و وابستگی مستقیمی به وزارت خارجه این کشور دارند.
مستند «رویای ویتوریو» از مجموعه ۲۶ قسمتی «شکوفه‌های زیتون» محصول شبکه جهانی سحر به تهیه کنندگی راحله صابری آبکوهی و کارگردان مجتبی لطفی کرامتی به بخش اصلی جشنواره فیلم مقاومت (سینمای مستند) راه پیدا کرد.
فیلم مستند «پیاده روی بدون پا» شبکه الکوثر در «جشنواره بین المللی اربعین» مقام سوم را کسب کرد.
کدخدایی در «بدون توقف» مطرح کرد:
کارشناس برنامه بدون توقف گفت: با وجود سازوکارهای اجرایی و نظارتی دقیق و قانونمند امکان هیچ‌گونه تقلبی در صندوق های رأی‌گیری وجود ندارد، چراکه باید فرم‌های چندگانه‌ای از سوی مسئولان حوزه ‌های انتخاباتی مهر و امضا شود.
در برنامه امشب «المغتربون» شبکه الکوثر موضوع فرارمغز‌ها بررسی می‌شود.
۵