دربرنامه امشب «اسرتنا» شبکه الکوثر موضوع اشتغال زنان ، پیامدها و ضرورت یا عدم ضرورت آن مورد مطالعه قرار می گیرد .
مجری و کارشناس برنامه «تاریخ وسینما» در انتقاد از فیلم «میراث دار» با مضوع زندگی عمر خیام گفت: کارگردان این اثر یک ایرانی است، اما بهتر بود که به جای صحنه‌پردازی درباره خیام بیشتر مطالعه می‌کرد.
در برنامه امشب «مع المشادین» شبکه الکوثر «یوسف صیادی» بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون حضور می‌یابد.
مستند «روزی روزگاری آناتولی» به کارگردانی تورج کلانتری پس از پایان فیلمبرداری مراحل پایانی فنی خود را طی می‌کند.
برنامه کیوسک شب گذشته (۱۷ آذر) با اجرای احسان عبدی پور روی آنتن شبکه سه سیما رفت. در این قسمت از برنامه در میزگردی با حضور علی عطشانی، کاظم راست گفتار و محمدتقی فهیم به بررسی سینما کمدی روز ایران پرداخته شد.
جبار آذین، منتقد و مدرس سینما در گفت و گو با «جوان آنلاین»:
با وجود اینکه سال هاست جای تولید و پخش مجموعه‌های درجه یک، استاندارد، با محتوا و ارزشمند در تلوزیون خالی است، این روز‌ها سریال فاخری تحت عنوان «بانوی عمارت» به کارگردانی عزیزالله حمید نژاد در حال پخش از تلوزیون است.
خسرو معتضد در برنامه «تاريخ و سينما» مطرح کرد
خسرو معتضد پژوهشگر تاریخ در نقد فیلم سینمایی «اسکندر» گفت: این فیلم را دو بار تماشا کردم، اما اصلا هیچ صحبتی از تخت جمشید، کشتار ۱۰ هزار ایرانی، جنایات و آدمکشی‌های اسکندر ندیدم.
آسیب‌شناسی منطقی که محمدرضا گلزار به جامعه می‌آموزد
«گزینه صحیح را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کن و رؤیای خود را محقق‌ساز» این منطقی است که آخر هر هفته محمدرضا گلزار برای‌مان تجویز می‌کند.
معاون برون مرزی صداوسیما در دیدار با نمایندگان مجلس:
معاون برون مرزی صداوسیما در دیدار با هیاتی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر بی بدیل بودن شبکه‌های برون مرزی صداوسیمای ج. ا. ا. در مقایسه با شبکه‌های مشابه و حتی جریان جایگزین رسانه‌ای در جهان تاکید کرد و از الزامات حفظ تراز بین المللی این شبکه‌ها برای ماندن در فضای رقابتی رسانه‌های جهان، با توجه به تحریم‌های دامنه دار غرب علیه کشورمان سخن گفت.
خسرو معتضد در برنامه «تاریخ و سینما» شنبه ۱۷ آذر به بررسی اشکالات تاریخی فیلم سینمایی «اسکندر» در آی‌فیلم فارسی می‌پردازد.
۴