نگاهی به فیلم «رضا» ساخته علیرضا معتمدی
«رضا» اولین فیلم سینمایی علیرضا معتمدی در نگاهِ اول یک فیلم جمع و جورِ هنری محسوب می‌شود. اساساً از فیلم «رضا» نمی‌شود توقع قصه گویی داشت چراکه در این گونه از فیلم‌ها فرم نقش بسزایی دارد. «رضا» یک فیلم شخصیت محور و یک اثر مردانه است و خودِ معتمدی شخصیت «رضا» را بازی کرده است. تمرکز و نگرش و قالب اصلی فیلم کندوکاو دنیای ذهنی مردانه است.
پس از پخش آخرین قسمت سریال «لحظه گرگ و میش» که نتوانست رضایت اغلب مخاطبان این سریال را جلب کند، رسانه ملی به تدریج با نزدیک شدن ایام نوروز ۹۸ سریال‌ها و برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده تا در یکی از بهترین ایام جذب مخاطب میزبان خانه‌های ایرانی باشد و در رقابت با ماهواره خود را محک بزند.
تیکه پرانی محسن تنابنده به جشنواره جام‌جم
کارگردان سریال تلویزیونی پایتخت طی یادداشتی در صفحه اینستاگرامش، جشنواره جام‌جم را به مجلس ترحیم و جوایز آن را به خرمای ختم تشبیه کرد.
سعید خانی مدیرعامل شرکت «خانه فیلم» عنوان کرد که «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی به دلیل انجام برخی اصلاحات و کار‌های فنی از روز یکشنبه روی پرده می‌رود.
به بهانه ۶ سالگی شبکه آی فیلم انگلیسی
۶ سال از تاسیس کانال انگلیسی آی فیلم می‌گذرد. رسانه‌ای که در راستای اهداف و ماموریت‌های شبکه مادر خود یعنی آی فیلم، سریال‌ها و فیلم‌های ایرانی را به زبان انگلیسی پخش می‌کند. در واقع هدف این شبکه دوبله حرفه‌ای فیلم‌ها و سریال‌های فاخر ایرانی به زبان انگلیسی با هدف شناساندن فرهنگ، تمدن و تاریخ ایران زمین به مردم سایر نقاط دنیا است.
معاون وزیر ارشاد:
معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از افزایش یارانه مطبوعات در سال آینده خبر داد.
نگاهی به حواشی حرف‌های مجریان «۹۰» و «برنده باش» در اختتامیه جشنواره جام جم
بر خلاف موج سواران فضای مجازی، معتقدم محمدرضا گلزار در اختتامیه جشنواره جام جم کار عجیبی انجام نداده و حرف غریبی نزده که سزاوار این همه انتقاد و حتی دشنام باشد. لطفا عجله نکنید. دلایلم را عرض می‌کنم خدمتتان.
قاچاق کتاب همچنان یکی از بزرگ‌ترین معضلات حوزه نشر است و فعالان این عرصه در حال دست و پنجه نرم کردن با آن هستند. دستگیری متهم اصلی قاچاق شاید گامی در جهت حل این معضل باشد.
پایان یک برنامه فرهنگی در تلویزیون
سومین فصل از برنامه تلویزیونی «کتاب باز» که نگاه متفاوتی از کتاب و کتابخوانی دارد با پخش آخرین قسمت به نقطه پایانی خود رسید.
عماد رضایی
در چهلمین سالروز انقلاب اسلامی حضور رسانه‌ای ایران در قاره آفریقا یک استراتژی هوشیارانه به نظر می‌رسید که با تاسیس شبکه «هوسا‌تی‌وی» توسط معاونت برون مرزی صداوسیما گامی بلند برای شنیده شدن پیام انقلاب اسلامی توسط مردم مظلوم و تشنه شنیدن حقیقت در آفریقا به حساب می‌آید؛ مردمی که قرن‌ها برای مبارزه با استعمار ایتالیا، انگلستان و فرانسه فریاد‌هایی منطبق با شعار‌های ملت ایران در انقلاب سال ۱۳۵۷ علیه نظام دست‌نشانده پهلوی سرداده بودند.
۴