امیرحسین رستمی، بازیگر سینما و تلویزیون در غم درگذشت پدرش به سوگ نشسته است.
نگاهی به اشعار قرائت شده در دیدار شب گذشته
حضور برجسته شاعران شهرستانی، و قرائت اشعاری با مضامین اجتماعی و محتوای مقاومت دو نکته قابل توجه شب شعر امسال در حسینیه امام خمینی (ره) در محضر رهبر معظم انقلاب بود.
گاف‌های سریال «بازی تاج و تخت» تمامی نداشت و حتی در قسمت آخر این سریال نیز یک گاف دیگر سوژه کاربران فضای مجازی شد.
حسین دهلوی از جمله شاعرانی بود که شب گذشته در محضر رهبر انقلاب شعر عاشقانه خواند، رهبر انقلاب پس از اتمام شعر شاعر فرمودند: غزل عاشقانه با محتوای خوب بود، آفرین.
گفت‌وگوی «جوان» با نویسنده کتاب «سرباز کوچک امام»
سایت رادیو زمانه که ظاهراً از آمستردام هلند بارگذاری می‌شود، مطلبی علیه کتاب منتشر کرد. این دومین اتفاق خوشایندی بود که برای این اثر افتاد و من برایش نماز شکر خواندم. اولین نماز شکر را زمانی به‌جا آوردم که باخبر شدم حضرت آقا کتاب را خوانده و بر آن تقریظ نوشتند.
مدیرعامل مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری ضمن انتقاد دوباره از تصویب قانون اختصاص ۱۰درصد مبلغ فروش کنسرت‌ها به فعالیت‌های فرهنگی از استعفای مدیرکل دفتر موسیقی در این زمینه خبر داد.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه رسانه‌ها خط مقدم جنگ تحمیلی اقتصادی امریکا علیه ایران هستند، گفت: با حضور هوشمندانه و مسئولانه رسانه‌ها قطعاً هم در جنگ اراده‌ها پیروز می‌شویم و هم از این شرایط سخت تحمیلی عبور خواهیم کرد.
امریکا حتی رأی دادگاه خودش را برای بازگرداندن میراث ایران زیرپا گذاشت
با وجود رأی دادگاه عالی امریکا برای بازگرداندن الواح هخامنشی از آن کشور به ایران، دولت امریکا تلاش دارد مانع انجام این کار شود.
اهدای محتاطانه «نخل طلا» به آلن دلون در جشنواره «کن»
جشنواره فیلم کن بالاخره و البته خیلی محتاطانه زیر فشار اقلیت همجنس‌باز جرئت کرد و به آلن دلون نخل طلای افتخاری اعطا نمود. اعطای این جایزه در حالی انجام شد که در اتفاقی عجیب گروهی از مخالفان وی روی فرش قرمز جشنواره کن دست به تجمع زدند. عجیب بودن موضوع به این باز می‌گردد که این گروه اقلیت چگونه توانسته‌اند در میان تدابیر شدید امنیتی که در این رویداد اعمال می‌شود و همه از آن خبر دارند به راحتی روی فرش قرمز آمده و دست به تجمع بزنند، البته جشنواره فیلم کن همواره به ویژه طی یک دهه اخیر به دلیل گرایشات خاص و جوایزی که به فیلم‌های با این مضامین داده به عنوان رویدادی حامی همجنس‌باز‌ها شناخته شده است.
حسین انتظامی، رئیس سازمان سینمایی در اولین نشست خبری رسمی‌اش به سؤالات اهالی رسانه درباره اوضاع سینما و برنامه‌هایش برای رسیدن به شرایط مطلوب پاسخ گفت؛ سؤالاتی که برخی از آن‌ها از جمله نظام رده‌بندی سنی فیلم‌ها و مسئله شفافیت در سینما بار‌ها از سوی «جوان» مطرح و دنبال شده است.
۳