معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه رسانه‌ها خط مقدم جنگ تحمیلی اقتصادی امریکا علیه ایران هستند، گفت: با حضور هوشمندانه و مسئولانه رسانه‌ها قطعاً هم در جنگ اراده‌ها پیروز می‌شویم و هم از این شرایط سخت تحمیلی عبور خواهیم کرد.
امریکا حتی رأی دادگاه خودش را برای بازگرداندن میراث ایران زیرپا گذاشت
با وجود رأی دادگاه عالی امریکا برای بازگرداندن الواح هخامنشی از آن کشور به ایران، دولت امریکا تلاش دارد مانع انجام این کار شود.
اهدای محتاطانه «نخل طلا» به آلن دلون در جشنواره «کن»
جشنواره فیلم کن بالاخره و البته خیلی محتاطانه زیر فشار اقلیت همجنس‌باز جرئت کرد و به آلن دلون نخل طلای افتخاری اعطا نمود. اعطای این جایزه در حالی انجام شد که در اتفاقی عجیب گروهی از مخالفان وی روی فرش قرمز جشنواره کن دست به تجمع زدند. عجیب بودن موضوع به این باز می‌گردد که این گروه اقلیت چگونه توانسته‌اند در میان تدابیر شدید امنیتی که در این رویداد اعمال می‌شود و همه از آن خبر دارند به راحتی روی فرش قرمز آمده و دست به تجمع بزنند، البته جشنواره فیلم کن همواره به ویژه طی یک دهه اخیر به دلیل گرایشات خاص و جوایزی که به فیلم‌های با این مضامین داده به عنوان رویدادی حامی همجنس‌باز‌ها شناخته شده است.
حسین انتظامی، رئیس سازمان سینمایی در اولین نشست خبری رسمی‌اش به سؤالات اهالی رسانه درباره اوضاع سینما و برنامه‌هایش برای رسیدن به شرایط مطلوب پاسخ گفت؛ سؤالاتی که برخی از آن‌ها از جمله نظام رده‌بندی سنی فیلم‌ها و مسئله شفافیت در سینما بار‌ها از سوی «جوان» مطرح و دنبال شده است.
بعد از تذکر رئیس سازمان صداوسیما به دو شبکه تلویزیونی برای استفاده از سلبریتی‌ها، شبکه پنج سیما مجری برنامه «جشن رمضان» را تغییر داد.
اولین مواضع حسین انتظامی درباره مسایل روز سینمای ایران
حسین انتظامی بعد از گذشت حدود هفت ماه از قبول مسولییت در سازمان سینمایی امروز در اولین نشست رسانه‌ای خود مقابل خبرنگاران قرار گرفت و به سوال ْآنها پاسخ داد
مطالبات رهبر انقلاب از شاعران انقلاب و مدیران فرهنگی
بیانات راهبردی رهبری در زمینه فرهنگ و ادبیات در حکم نقشه راهی است که مدیران دغدغه‌مند انقلاب اسلامی برای تحقق آن در «گام دوم انقلاب» باید گام‌های بلندتری بردارند.
تصویری از مسعود ده‌نمکی را در مراسم ختم بهنام صفوی خواننده فقید موسیقی پاپ، ببینید.
 به دنبال پایان جنجالی سریال «بازی تاج و تخت»، سریال تخیلی «نیروی اهریمنی‌اش» با اقتباس از رمان پرفروش «فیلیپ پولمن به عنوان پروژه بزرگ بعدی شبکه HBO پخش خواهد شد.
حسین موفق خواننده معروف دهه ۵۰ دارفانی را وداع گفت.
۵