اسامی هشت فیلمنامه برگـزیده مرحله اول بخش کوتاه داستانی مسابقه «چهل سال چهل فیلم» اعلام شد.
عضو هیئت انتخاب جشنواره فیلم فجر مطرح کرد
سلیم غفوری عضو هیئت انتخاب بخش مستند جشنواره فیلم فجر درباره آثار راه یافته به این بخش توضیحاتی را ارائه داد و عنوان کرد: جشنواره فیلم فجر بستری است که همه فیلمساز‌ها می‌توانند آثار خود را به آن ارسال کنند، اما فیلتری هم وجود دارد و فقط آثار بلندی که بالای ۷۰دقیقه هستند، امکان ورود به بخش مسابقه را پیدا می‌کنند.
خاطرات «مبصر 4 ساله» از همکاری با مرحوم محب‌اهری
مرحوم حسین محب‌اهری چهره آشنا برای نسلی است که در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ مخاطب تلویزیونی بودند که تنها دو شبکه بیشتر نداشت و البته او در همان شرایط با نقش‌هایی که بیشتر در حیطه کودک و نوجوان مطرح بود خود را در ذهن مخاطبانش ماندگار کرد.
گزارش «جوان» از کنفرانس معاون رسانه ملی درباره خبرنگار «پرس‌تی‌وی»
به دنبال بازداشت غیرقانونی مرضیه هاشمی، خبرنگار ارشد و مجری شبکه تلویزیونی پرس‌تی‌وی در امریکا، پیمان جبلی معاون برون‌مرزی سازمان صداوسیما با برگزاری کنفرانس رسانه‌ای، FBI و دولت امریکا را مسئول جان خانم هاشمی دانست و خواستار آزادی بی‌قید و شرط این خبرنگار شد.
گفت و گوی «جوان آنلاین» با هادی مرزبان، در باره مرحوم حسین محب اهری
حسین محب اهری، بازیگر پیشکسوت تئاتر سینما و تلویزیون که مدتی بود به دلیل وخامت بیماری سرطان در بیمارستان بستری بود، صبح امروز بر اثر ایست قلبی، علیرغم تلاش پزشکان دار فانی را وداع گفت.
نگاهی به آخرین گفت‌وگوی «محب‌اهری»
مردم هنوز بنده را با نام آن معلم تلویزیون می‌شناسند؛ به همین‌خاطر در رادیو هم به‌عنوان معلم آن برنامه "مبصر کلاس" را صدا می‌کنم.
فریده سپاه‌منصور، بازیگر پیشكسوت:
‭‬مدام‭ ‬یكسری‭ ‬كمدی‭ ‬تولید‭ ‬می‌شود‭ ‬كه‭ ‬به‭ ‬جای‭ ‬داستان‌پردازی‭ ‬و‭ ‬خلق‭ ‬كمدی‭ ‬موقعیت‭ ‬از‭ ‬بازیگران،‭ ‬شیرین‭ ‬كاری‭ ‬می‌خواهند‭ ‬بلكه‭ ‬مخاطب‭ ‬بخندد‭.
دیدگاه اهالی سینما در مورد سینمای قبل از انقلاب
آنچه مردم در شعارهای‌شان در کف خیابان فریاد می‌زدند و سرآمدش استقلال، آزادی و حکومت اسلامی بود، آرام‌آرام درون جامعه هنری راه یافت تا محل کشفی از نشانه‌هایی باشد که در آثار سینمای دهه 60 نمود بیشتری یافت
حسین محب اهری بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون به دلیل ابتلا به بیماری سرطان، بامداد امروز در سن 67 سالگی درگذشت.
سینماگران از درخواست‌های بی‌شرمانه سرمایه‌گذاران پرده برداشتند
سینمای اجتماعی در حال نابودی است و به همین دلیل است که فیلم‌های مبتذل تا این اندازه رشد می‌کنند که متأسفانه هیچ نظارتی هم بر آن‌ها وجود ندارد.
۵