وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سامان دهی وضعیت ارائه خدمات و صدور مجوز‌های گوناگون خود در اطلاعیه‌ای حداکثر اعتبار مجوز‌های قبلی صادر شده از سوی این وزارتخانه را تا پایان سال اعلام کرد.
اعتراض مراجعه‌کنندگان بخش انقلاب اسلامی کتابخانه مجلس به محدودیت‌ها
برای پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی که نیاز تخصصی به کتاب‌هایی با موضوع انقلاب دارند تعطیلی یا محدود‌شدن خدمات بخش انقلاب اسلامی کتابخانه مجلس نگران کننده است
افشاگری خبرنگار گاردین درباره مرگ روزنامه‌نگار منتقد عربستانی
چند روز بعد از گزارش افشاگرانه گاردین درباره حامی مالی شبکه تلویزیونی «ایران اینترنشنال» و ارتباط ولیعهد سعودی با این شبکه تلویزیونی ضدایرانی، خبرنگار گاردین اعلام کرد منبع اطلاعاتی‌اش، روزنامه‌نگار سعودی جمـال خاشـقجی بـوده اسـت!
گفت‌وگو با جواد شمقدری، کارگردان و فیلم نامه نویس درباره سریال «نفوذ»
«نفوذ» به کارگردانی جواد شمقدری در منطقه غرق آباد حد فاصل ساوه و همدان در حال ضبط است و به گفته عوامل تولید آن، بیش از ۶۰ درصد آن فیلم برداری شده است تا برای پخش در ایام دهه فجر آماده شود.
در گفت‌و‌گوی «جوان» با فرهاد قربانی مدرس، تنظیم‌کننده و خواننده موسیقی پاپ مطرح شد
سلیقه موسیقایی مردم به واسطه وفور آهنگ‌های ضعیف خیلی پایین آمده و طرف نمی‌تواند تشخیص بدهد آهنگی که می‌شنود نوحه است یا ترانه؟!
حسن روانشید*
هنر صحنه‌گردانی از دیرزمان و قبل از شروع در دیگر سرزمین‌های دنیا، اما به سبک و سیاقی متفاوت در کشور ما حضور داشت.
با سخنرانی حسن رحیم‌پورازغدی و حسن عباسی
نشست تخصصی و مراسم رونمایی مجموعه کتاب «جنگ جهانی جمعیت» با سخنرانی حسن عباسی و حسن رحیم‌پورازغدی، ۲۲ آبان در حوزه هنری برگزار می‌شود.
دبير سي‌وپنجمين جشنواره بين‌المللي فيلم كوتاه تهران در نشست خبري مطرح كرد
دبیر سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران گفت: جشنواره فیلم کوتاه تهران مهم‌ترین رویداد فرهنگی کشور محسوب می‌شود و هنوز پس از ۳۵ سال مهم‌ترین جشنواره خاورمیانه است. در این دوره ابتذال و رکیک‌گویی در آثار دیده نمی‌شود.
یک فعال حوزه اسباب بازی:
صمد خطیبی کارشناس ارشد طراحی صنعتی معتقد است مشکل طراحی اسباب‌بازی و ارتقای کیفی آن سبب شده تا بازار کاری صنعت اسباب‌بازی برای جوان ایرانی نباشد.
۵