به بهانه پخش مجموعه تلویزیونی «خاک گرم»
حیف از این چند میلیارد بودجه مصروف این سریال‌ها که در بهترین حالت، کفاف خرج و مخارج یکی دوماهه چند بازیگر را می‌دهد والا برای سیما و بیننده‌اش هیچ عایدی ندارد.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در گفت‌وگو با «جوان»:
معاون گردشگری کشور به «جوان» می‌گوید مردم به جای سفر خارجی پولشان را صرف دیدن جاذبه‌های ایران کنند. نوروز یکی از اصلی‌ترین بازه‌های سفر در کشور است و به رغم اینکه قیمت ارز رشد جهشی داشته است، هنوز بخشی از مردم هستند که حاضرند پول‌هایشان را پس‌انداز کنند که سفر خارجی داشته باشند.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تأکید کرد
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی برگزاری سی‌و‌ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم را بهترین فرصت و ظرفیت برای توسعه روابط سیاسی، فرهنگی، دینی و قرآنی با کشور‌های جهان دانست.
حسن حسینی‌ارسنجانی از تألیف خاطرات فرمانده اطلاعات سپاه سوسنگرد خبر داد و گفت: «الفرار» عنوان این کتاب هزار صفحه‌ای خواهد بود و به نوعی پرحادثه‌ترین کتابی است که به عمرم خوانده‌ام.
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان:
فاضل نظری با انتقاد از روش استعدادیابی مدرسه‌ای که در آن استعداد دانش‌آموزان صرفاً در یادگیری خوب ریاضیات و علوم خلاصه می‌شود، خواستار استعدادیابی فرهنگی کودکان بر مبنای توانایی فرهنگی- هنری شد.
سردار غیب‌پرور در اختتامیه شانزدهمین دوره جشنواره ملی «رهاورد سرزمین نور»:
رئیس سازمان بسیج در مراسم اختتامیه شانزدهمین دوره جشنواره ملی «رهاورد سرزمین نور» با تأکید بر اینکه در راهیان نور خبری از هتل‌های چند ستاره نیست، گفت:، اما قطعه قطعه این سرزمین میقات عشق است و ما باید گنج‌های هشت سال دفاع مقدس را استخراج کنیم.
فیلم‌های نوروزی سینما‌ها مشخص شد
بعد از یک کش و قوس چند هفته‌ای، شورای صنفی اکران اسامی هفت فیلم سینمایی را که در نوروز پیش رو اکران خواهند شد، اعلام کرد. فیلم‌های «غلامرضا تختی»، «زندانی‌ها»، «رحمان ۱۴۰۰»، «ژن خوک»، «چهار انگشت»، «متری شیش و نیم» و «آهوی پیشونی سفید ۳» مهمانان نوروزی سینما‌های کشور خواهند بود. «جوان» در این گزارش نگاهی به آثار حاضر در اولین فصل سینما در سال ۹۸ دارد.
گفت‌وگوی «جوان آنلاین» با غلام‌عباس فاضلی درباره فیلم‌های انتخاب شده برای اکران نوروز ۹۸
قرار است که فیلم‌های سینمایی «متری شیش و نیم»، «غلامرضا تختی»، «چهارانگشت»، «زندانی‌ها»، «رحمان ۱۴۰۰»، «ژن خوک» و «پیشونی سفید ۳» در نوروز ۹۸ اکران شوند. غلام عباس فاضلی، منتقد سینما درباره این فیلم‌های انتخاب شده به خبرنگار «جوان آنلاین» می‌گوید: «فیلم‌های نوروز ۹۸ با استقبال مواجه می‌شود زیرا که هم انتخاب فیلم‌ها مناسب است و هم مردم در نوروز با سینما آشتی می‌کنند. اما اگر قرار باشد بلیت سینما گران شود، اکران‌های نوروزی با ریزش مخاطب مواجه خواهد شد.»
فیلم سینمایی «به وقت شام» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا در شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود.
اسامی هفت فیلمی که در نوروز ۹۸ روی پرده سینما‌های کشور می‌روند اعلام شد.
۵