مبلغ پرداختی بابت عیدی و پاداش به کارگران کارگاه‌های فصلی مشمول قانون کار و همچنین کارگران سایر کارگاه‌های مشمول که کمتر از یک سال در کارگاه کار کردند، باید بر ماخذ ۶۰ روز و به نسبت ایام کارکرد در سال محاسبه شود.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد:
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از ایجاد یک پنجم از اشتغال‌های کشور توسط کمیته امداد خبر داد و گفت: در طول دوران خدمت این نهاد، ۷۰۰هزار خانوار به خودکفایی رسیده‌اند.
رئیس سازمان بسیج زنان:
در حالی که سینا کلهر مدیرکل مطالعات فرهنگی مرکز پژوهش‌های مجلس از ثبت سالانه ۴۰ هزار ازدواج زیر ۱۴ سال در کشور خبر داده است، رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: «قانون، ازدواج زیر ۱۳سال دختران را ممنوع کرده است اگر هم جایی انجام شود، خلاف است. البته این ممنوعیت به فرهنگسازی نیاز دارد و هنوز در نقاطی این نوع ازدواج‌ها رخ می‌دهد.»
پرویز کاظمی، رئیس هیئت‌مدیره بانک سرمایه و از وزرای دولت نهم! دانه‌درشتی که روزگذشته در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی حاضر شد تا به دفاع از خود در برابر اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی، بانکی و مشارکت در ۴۱فقره خیانت در امانت بپردازد. وی اتهامات را قبول نداشت و در دفاع از خود گفت: تمام تسهیلات پرداختی براساس آیین‌نامه‌های بانک مرکزی بوده است و در اظهارات خود با اشاره به اینکه هدایتی را با سرچ گوگل شناخته است، بیان داشت: عضویت در هیئت‌مدیره استیل‌آذین برایش جذابیتی نداشته است. کاظمی که خود را نماینده غیرموظف یکی از شرکت‌های حقوقی در هیئت‌مدیره بانک سرمایه می‌دانست، اظهار داشت: فردی که عامل افزایش بدهی و معوقات بانک سرمایه بوده، سرپرست بانک شده است. در دادگاه دوم رسیدگی به پرونده متهمان بانک سرمایه پای همسران برخی افراد هم به میان آمد. یک جا نماینده دادستان پیامک‌های ارسالی همسر دوم یکی از متهمین را قرائت کرد. جایی دیگر قاضی مسعودی‌مقام از واریز ۳۰ میلیون یورو از بانک سرمایه کیش به صورت ریالی به حساب همسر کاظمی اشاره کرد.
با وجود تصریح آیین‌نامه اجرایی قانون بودجه سال جاری، مبنی بر جایگزینی بخاری مدارس با بخاری هرمتیک، آموزش‌و‌پرورش به بهانه‌های مختلف اجرای آن را به تعویق می‌اندازد. این وزارتخانه با تعلل در اجرای این آیین‌نامه مصوب هیئت‌دولت، جان ۴ میلیون دانش‌آموز در حدود ۱۴۰ هزار کلاس درس را به بازی گرفته است. بخاری‌های هرمتیک دارای گرمایش ایمن هستند که علاوه بر استاندارد‌های ملی تأییدیه آزمایشگاه‌های معتبر NATA و AGA زیرنظر مؤسسه جهانی ILAC را دارند و فناوری ساخت آن‌ها در کشور بومی شده است. گفتنی است، کمبود بودجه و مسائل فنی عمده‌ترین دلایل ظاهری آموزش‌و‌پرورش برای اجرای قانون در نوسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس است. این در حالی است که سازمان‌ها و نهاد‌های دولتی و خصوصی متعددی تحت تأثیر بهار سوخته تعلیم و تربیت در زاهدان در پاییز گذشته برای بازسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس اعلام آمادگی کرده‌اند.
دکتر مجتبی لشکربلوکی طی یادداشتی در کانال تلگرامی خود با اشاره به نتایج آزمایشی درباره گنجشک‌ها به بررسی وضعیت امید در ایران و راهکارهای پیش‌رو پرداخت. وی معتقد است: «اگر در شرایطی باشیم که همه متغیر‌های سیاسی و اقتصادی خوب باشد و ما امیدوار باشیم که هنری نیست.» متن کامل این یادداشت در ادامه از نظر می‌گذرد:
زن جوان وقتی دید همسرش به دستگاه بازی ایکس باکس خود بیشتر از او اهمیت می‌دهد، آن را فروخت.
معاون اول دستگاه قضا در رابطه با بازداشت مرضیه هاشمی گفت: در این رابطه قرار شد دادستان کل کشور بر اساس وظایف قانونی که دارد در این خصوص ورود و از اختیارات خود استفاده کند.
هفته اول دی‌ماه بود که رئیس‌جمهور لایحه بودجه ۹۸ را با کل منابع ۱۷۰۳هزار میلیارد تومانی و بودجه عمومی ۴۷۸هزار میلیارد تومانی به مجلس برد؛ بودجه‌ای که صرفا ۲۵ درصد آن از سوی نمایندگان ملت مورد بررسی قرار می‌گیرد.
اجرای مرحله دوم طرح «کاهش» در پاییز سال جاری باعث شده که در ساعات ابتدایی صبح، میزان رشد غلظت ذرات آلاینده بیش از ۲۰ درصد کاهش یابد.
۲