رئیس سازمان بسیج سازندگی کشـور از بـرگـزاری بـزرگ‌ترین رویـداد حرکت‌های جهادی با حضور نمایندگان گروه‌های جهادی، مسئولان کشوری و لشکری از امروز به مدت سه روز خبر داد.
دادستان تهران با اعلام جزئیات عفو ۵۰ هزار نفری محکومان گفت: بخش قابل توجهی از زنان سرپرست خانوار و محکومانی که حبس بالای ۲۰ سال دارند هم مشمول عفو اخیر می‌شوند.
اقدام رئیس مجلس در ارسال مصوبه «قانون پولشویی» به مجمع، تصمیم‌گیری به جای کل نمایندگان بوده است و علاوه بر نقض تشریفات مقرر در آیین‌نامه‌های متعدد و اصل 112 قانون اساسی، مصداق سوءاستفاده و تجاوز از حدود اختیارات مقرر در قوانین و مقررات مربوطه است.
آمار‌های اعلامی بنیاد ملی نخبگان در خصوص بازگشت نخبگان به کشور با شواهد علمی و فناورانه مطابقت ندارد
طبق تازه‌ترین آمار منتشر شده از سوی بنیاد ملی نخبگان، ظرف سه سال گذشته هزار و ۲۰۰ نخبه ایرانی از ۱۰۰ دانشگاه عالی‌رتبه جهان به کشور بازگشته‌اند. این ادعا که به معنای فراهم شدن زمینه سرمایه‌گذاری و امنیت فعالیت علمی و اقتصادی در کشور است، در حالی مطرح می‌شود که جایگاه ایران در میان کشور‌های صادرکننده نخبه در آمار‌های جهانی بهبود نیافته است.
عباس جعفری‌دولت‌آبادی گفت: بخش قابل توجهی از محکومان موادمخدر که محکومیت‌های طولانی دارند، مشمول عفو اخیر می‌شوند.
توی فرودگاه همه می‌رفتند طرف امام. من هم خیلی دلم می‌خواست بروم، اما خودم را مانع شدم، بعضی دیگر هم مانع می‌شدم که بروند طرف امام که ایشان را خسته نکنند.
طرح توسعه دانشگاه تهران هیچ مصوبه قانونی ندارد
جالب توجه آنکه این بودجه برای طرحی در نظر گرفته می‌شود که نه مصوبه قانونی دارد و نه کسی (مسئولان، مردم و دانشجویان) آن را تا کنون دیده است.
اولین دانشکده اقتصاد در دانشگاه ملی ایران در سال ۱۳۳۸ تأسیس شد. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و توجه به تحولات سیاسی کشور، حرکتی در جهت یکسان‌سازی رشته‌های مختلف اقتصادی شروع شد که تحول برنامه‌های اقتصاد، منعکس‌کننده مسائل سیاسی- اقتصادی کشور بوده است.
یزدان مهر در ادامه از آغاز طرح بخشودگی جرایم بدهکاران صندوق رفاه خبر داد و گفت: در حال حاضر ۴۰ میلیارد تومان از این مطالبات باقی مانده که در طرح بخشودگی امیدواریم این مبلغ نیز وصول شود. علاوه بر آن، ۱۶۰ میلیارد تومان نیز از مطالبات جاری داریم که این مبلغ نیز در این طرح وصول خواهد شد.
۵