محققان دانشگاه هاروارد در تازه‌ترین بررسی‌های خود دریافتند، درمان فشار خون بالا، حذف نمک و از بین بردن چربی‌ها منجر به حفظ جان سالانه ۱۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان می‌شود.
در دو سال اخیر دانشگاه آزاد تسهیلات مناسبی برای دانشجویان ممتاز و مناطق محروم در نظر گرفته، اما اعتراض به شهریه‌ها اکنون پای مجلس را وسط کشیده است. تا جایی که به گفته عضو کمیته فرهنگی کمیسیون اصل نود «قسمتی از شهریه‌هایی که توسط دانشگاه آزاد از دانشجویان اخذ می‌شود با برخی از آیین‌نامه‌ها تطابق ندارد.»
تقدیر از سعید عابد راننده اسنپ که در چارچوب قانون از جابه‌جایی مسافر بدحجاب خودداری کرد، صبح دیروز با حضور رئیس بسیج اصناف برگزار شد.
براساس اعلام مرکز آمار کشور نرخ بیکاری در سال گذشته ۱۲ درصد بوده است. به بیان دیگر به طور متوسط ۱۲ درصد افراد در سنین اشتغال سالانه از چرخه درآمدزایی خارج می‌شوند.
نماینده دادستان در جلسه دادگاه مطرح کرد
نماینده دادستان در هفتمین جلسه دادگاه هادی رضوی با اعلام بازداشت یکی از متهمان این پرونده که متواری شده بود، گفت: آقای حیدرآبادی مدیرعامل بانک سرمایه که قبل از آقای خانی بودند، در حین تحقیقات از کشور متواری و به اسپانیا رفتند و هفته گذشته توسط پلیس اینترپل دستگیر شد و تشریفات قانونی جهت اعاده وی در جریان است.
وزرای هزار میلیاردی همیشه‌وزیر ممکن است از این پس مورد تعقیب کیفری قرار بگیرند. این را ابلاغیه جدید قوه قضائیه برای رسیدگی به دارایی مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران می‌گوید. همیشه برای مردم این سؤال مطرح بوده که چگونه فردی همواره در سطح وزیر یا معاون وزیر، صاحب مستقیم یا غیرمستقیم ده‌ها شرکت پتروشیمی است و ثروت وی بالغ بر هزار میلیارد تومان تخمین زده می‌شود.
سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سؤال «جوان»
سخنگوی دستگاه قضایی در پاسخ به سؤال روزنامه جوان مبنی بر ادعای پرستو بودن «میترا استاد»، بر پرهیز از هرگونه به کار بردن کلماتی که جایگاه حقوقی ندارد، تأکید کرد و گفت: در این رابطه رویه اسرائیلی پیشه نکنیم.
رئیس کمیسیون قضایی مجلس در گفت‌وگو با «جوان آنلاین» مطرح کرد
رئیس کمیسیون قضایی مجلس درباره اهمین آیین‌نامه قانون رسیدگی به اموال مسئولان و مدیران به خبرنگار «جوان آنلاین» می‌گوید: ««این قانون و آئین نامه‌ای که درباره آن است موجب اعتمادسازی افکار عمومی خواهد شد. یعنی مردم با این قانون احساس می‌کنند که چناچه در بین مسئولان کسی تخلفی کرده باشد و اموال نامشروع کسب کرده باشد بر اساس این قانون به آن رسیدگی خواهد شد.»
عکس زیر سعید عابد، راننده اسنپ معروف را در حال کمک به مردم سیل‌زده نشان می‌دهد.
ذره بین شورا‌ی پایتخت برروی انتخابات شورایاری‌ها
چندی است که شورای اسلامی شهر تهران بر روی آیین نامه شورا یاریه دقت نظر بالایی دارد و با گذشته ماه‌های از اعلام زمان برگزاری این انتخابات بازهم خبر از تعویق برگزاری انتخابات شورا یاری به گوش میرسد. حالا که شورا در بحث انتخابات شورا یاری قرار است با دقت و نظر بالا این انتخابات را مکانیزه و با نظارت مضاعف برگزارکند. این انتظار هم میرود که اعضای شورا دست یاری شورایاری‌ها رادر اداره محلات گرفته گرفته تا این نهاد هم پای شورای شهر بتواند در محلات علاوه بر جلب مشارکت دستگاه‌های شهری و ارتقاء زندگی شهروندان بیافزایند. در شرایط کنونی، توسعه محلات پایتخت با تقویت شورا یاری‌ها امکان پذیر خواهد بود. براین اساس فعالیت این نهاد مردمی می‌تواند گام به گام سبب ارتقاء زندگی در محلات و کاهش مشکلات ومعضلات محله‌ای شود.
۵