رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس، مدرسه‌داری را پردرآمد‌تر از کارخانه‌داری و صنعت نفت را در عین حال کم دردسرتر از آن توصیف کرد و همین امر را علت رغبت سیاسیون به سرمایه‌گذاری در این عرصه دانست. ادعای این نماینده مجلس در حال حاضر که مدارس غیردولتی به جای تولید کادر و شهروند برای نظام، تولید طبقه اجتماعی می‌کنند و فاصله طبقات موجود را افزایش می‌دهند، اهمیت ویژه‌تری یافته است. علاوه بر اینکه می‌توان عدم نظارت و کنترل کج‌روی‌ها یا کج سلیقگی‌ها در خصوصی‌سازی آموزش و پرورش را به این مسئله مرتبط دانست. در این میان هستند مدارس غیردولتی که به اهداف خود برای تربیت شهروند تراز جمهوری اسلامی و تربیت کادر برای کشور پایبندند و در این مسیر گرفتار دو‌دوتا چهارتای اقتصادی در مدرسه‌داری نشده‌اند.
ابوالفضل قناعتی با تاکید براینکه بدهی ۵۲ هزار میلیاردی به جای مانده از مدیریت پیشین شهرداری تهران صحت ندارد، گفت: دوستان اصلاح طلب به این سوال پاسخ دهند که عملکرد مدیریتی و خدمات رسانی آنها در دوره کنونی در چه سطحی است؟
سردار غیب‌پرور‌:
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ۴۰ هزار پروژه در قالب طرح نهضت خدمت‌رسانی از سوی بسیج در سطح کشور اجرا می شود.
طلاق صوری از سر فرصت طلبی باشد یا ناچاری، پدیده‌ای به معنای دور زدن قوانین است و بر سنگینی بار طلاق در جامعه می‌افزاید.
رئیس کل انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور:
رییس کل انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور گفت: متاسفانه ایران در قطع عضو پا، ناشی از بیماری دیابت در منطقه خاورمیانه رتبه نخست را دارد. در این نشست همچنین از داروی تولید داخل دیابت و نیز کفی مخصوص بیماران دیابتی رونمایی به عمل آمد.
آیت‌‌‌الله صافی گلپایگانی امروز صد ساله شد. او به مدت ۸ سال دبیر شورای نگهبان بود و پس از آن نیز در لباس مرجعیت نگهبان دین اسلام بوده است. در این گزارش مروری بر ادوار زندگی این مرجع تقلید داریم.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از بازداشت ۲۰ دلال ارزی تهران در صبح امروز خبر داد.
دادستان تهران گفت: به مردم توصیه می کنیم حرف دادستان شهر را بپذیرند و طلا و پولهایشان را به بانکها بسپارند چرا که در صورت سرقت، ردیابی این وجوه مشکل است.
معاون دادستان کل کشور در فضای مجازی با بیان اینکه چرا باید اجازه تراکنشهای سنگین مالی با کارت عابربانک یک زن سالخورده خانه‌دار وجود داشته باشد؟ گفت: برخی افراد کارت عابر بانک دیگران را اجاره کرده و اقدامات مجرمانه انجام می‌دهند؛ این کار پول‌شویی است.
بخشنامه تاکیدی گمرک ایران مبنی بر بلامانع بودن ورود اسکناس ارز به کشور به هر میزان برای اشخاص حقیقی و حقوقی ابلاغ شد.
۵