براساس اعلام پایگاه علمی WOS در سال گذشته، کشور ایران با ۳/ ۲۲ درصد، رتبه ۱۵ تولید علم در جهان و رتبه نخست را در میان کشور‌های اسلامی از آن خود کرده است.
فقط بانک مرکزی! بانک مرکزی محور اصلی سه ساعت دفاعیات متهم ردیف اول پرونده البرزایرانیان با ۶ هزار شاکی بود. آنقدر بانک‌مرکزی را متهم کرد که قاضی صلواتی به رغم هشدار چندین‌باره خود مبنی بر عدم توهین به بانک مرکزی خطاب به وی گفت: خودت را عقل کل می‌دانی! بانک مرکزی کجا بحران‌سازی کرده است؟
بسیاری از مشکلات محلات از دید اعضای شورا پنهان باقیمانده است و انباشته مسائل و مشکلات حل نشده مطالبه‌گری شهروندان را به‌دنبال داشته است. بر همین اساس فرماندار تهران از برگزاری انتخابات شورایاری‌ها در ۳۵۴محله شهر تهران تا اواخر خرداد امسال خبر داده است.
پربارش‌ترین سال در ۵۰ سال اخیر؛ این لقب را رضا اردکانیان به سال ۹۸ می‌دهد و می‌افزاید: «با توجه به خشکسالی‌های اخیر حتی در رؤیا هم نمی‌دیدیم که تالاب‌های ما این‌چنین پرآب شوند.»
نگاه تک‌بعدی به آموزش‌و‌پرورش همیشه مورد انتقاد کارشناسان و صاحب‌نظران بوده است و دستگاه تعلیم و تربیت همواره متهم بوده و هست که در تقویت ساحت آموزش افراط کرده است و در این مسیر سایر ساحت‌های تربیتی و خلاقیتی شناختی، مهارتی و زیستی را نادیده گرفته یا اولویت‌های پایین‌تر و در نتیجه امکانات سخت‌افزاری، نرم‌افزاری، اعتباری و منابع را به این بخش اختصاص داده است.
جان‌هایی که فدای سلفی می‌شود
۱۷ فرودین امسال و در پی طغیان رودخانه‌ای در چهارمحال و بختیاری سه نفر جان خودشان را به‌خاطر سلفی انداختن از دست دادند. و این در حالی است که در سال گذشته و طبق آخرین پژوهش‌ها، مشخص شده که بیش از ۲۵۹ نفر در سراسر جهان طی ۶ سال اخیر در اثر «عکس سلفی» فوت کرده‌اند.
در حالی که عکسی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر حذف نام کوروش از فهرست نام‌های مجاز ثبت احوال دست به دست می‌چرخد که مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال این مسئله را رد می‌کند.
دختر ۸ ساله‌ام صبح زود قصد رفتن به مدرسه را داشت. مدرسه تنها ۱۵۰ قدم با خانه مان فاصله دارد. از مدرسه با ما تماس گرفتند که باران امروز نیامده است. ما از صبح تاکنون هیچ خبری از باران نداریم
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره آمار تولد نوزادان در مناطق سیل زده توضیحاتی داد.
یک زن عضو گروهک تروریستی داعش با تیزبینی و هوشیاری مأموران پلیس گذرنامه مرز بازرگان شناسایی و دستگیر شد.
۴