پاسخ سخنگوی دستگاه قضا به سؤال «جوان» درباره چرایی محکوم نشدن مسئولان دولتی در دادگاه‌های اقتصادی
چرا در میان متهمان اقتصادی دادگاه‌های ویژه اقتصادی و احکام صادره در این دادگاه هیچ‌یک از مسئولان فعلی وجود ندارند؟! مگر می‌شود فسادی رخ داده باشد و فقط چند تاجر غیرمسئول مجرمان آن باشند؟! بالاخره کسی که ارز را گرفته و نا‌بجا خرج کرده و باعث اخلال در نظام پولی – مالی شده از یک جایی و از یک شخصی ارز را اخذ کرده است. به عبارتی الان «ارزگیرنده» به جزای اعمالش رسیده، اما آن طرف «ارزدهنده» از محاکمه و مجازات گریخته است؛ خصوصاً که منشأ فساد‌های اخیر ارز دولتی و رانت ناشی از این ارز دولتی بوده است، پس چرا هیچ مسئول دولتی تاکنون محاکمه و محکوم نشده است؟!
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تأکید کرد: وزارت علوم باید بر اساس سیاست کلان تربیت نیروی انسانی در مقاطع تحصیلات تکمیلی نظارت داشته باشد.
مراسم اختتامیه نشست شنبه‌های انقلاب با موضوع «تجلیل از رسانه‌ها» روز یک‌شنبه ۲۸ بهمن‌ماه برگزار شد. شبکه یک سیما، شبکه‌۲ سیما، شبکه خبر، رادیو انقلاب، رادیو معارف، رادیو جوان، رادیو نمایش، رادیو ایران، روزنامه جوان، خبرگزاری‌های فارس، تسنیم، میزان و دانشجو از جمله اسامی رسانه‌های تجلیل‌شده از سوی جنبش مردمی ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بودند.
سخنگوی قوه قضائیه در انتهای نشست خبری خود اسامی تعدادی دیگر از محکومان دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی را اعلام کرد.
سرهنگ هاشمی از دستگیری فردی خبر داد که با نیسان امداد خودرو اقدام به سرقت خودرو‌های سواری می‌کرد.
مدیریت نمایشگاه کالای ایرانی سماء باتوجه به شعار سال ۹۷ و حمایت از تولیدکننده ایرانی و کمک به سبد خرید عیدانه مردم عزیز، در نظر دارد در قالب نمایشگاه مد و لباس اسلامی- ایرانی و با حمایت معنوی موسسه فرهنگی - قرآن و عترت اسوه تهران اقدام به برگزاری این مهم نماید.
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به استفاده نابجای هورمون رشد در باشگاه‌های بدنسازی، از توزیع آن در داروخانه‌های منتخب خبر داد.
طبق بررسی‌های صورت گرفته در کشور انگلستان در مورد مدرک‌های تحصیلی که بیشترین درآمد را برای افراد داشته، مشخص شد که افراد تحصیل کرده در رشته‌های پزشکی بیشترین درآمد را کسب می‌کنند.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی از برنامه‌ریزی و پیگیری برای رفع مشکل فعالان فرهنگی مهاجران افغانستانی خبر داد.
سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد
سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به صدور کیفرخواست برای حسین فریدون گفت: دادگاه این فرد در اسفندماه سال جاری برگزاری می شود.
۴