دادستان عمومی و انقلاب شهرری از بازداشت یک پزشک متخصص ارتوپدی در پی عرضه پروتز‌های تقلبی در کشور خبر داد.
پس از انتشار فیلم سارقی که در کمتر از ۳ ثانیه در خودرویی را باز می‌کرد، قرار است پلیس واحدهای سیار ۶ نفره را برای کاهش سرقت‌های خودرو راه‌اندازی کند.
رئیس کمیته امداد از افزایش کمک هزینه جهیزیه برای زوج‌های جوان نیازمند خبر داد و گفت: افزایش سرانه کمک هزینه جهیزیه به زودی به استان‌ها ابلاغ و از ابتدای سال ۹۸ اجرایی می‌شود.
بررسی دفترچه راهنمای ثبت‌نام پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی کنکور سال 98 نشان می‌دهد دانشگاه‌های تهران سهمی ندارند و سیاست بومی‌گزینی در هاله‌ای از ابهام است.
رئیس شورای عالی استان ها با بیان اینکه مردم باید هزینه حضور در شهر را پرداخت کنند، گفت:دولت هزینه های حضور خود در پایتخت را نمی دهد و مطلع هستیم که در تنگنای مالی است.
مدیرکل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، نسبت به فروش محصولات آرایشی قاچاق و تقلبی با عنوان ساخت کشور امریکا هشدار داد.
نمایندگان مجلس اخیراً طرحی را با ۹۴ امضا درباره حمایت و تشویق مطلعان مفاسد اداری و اقتصادی تدوین و به هیئت رئیسه پارلمان تقدیم کرده‌اند. این طرح شامل ۱۱ ماده می‌شود که در آن تشویق‌های نقدی و ارتقای شغلی برای افرادی که مفاسد اقتصادی و اداری را اطلاع دهند، پیش‌بینی شده است. مطابق این طرح از جمله موارد تشویقی پرداخت وجه نقدی معادل دو ماه حقوق فرد در زمان پرداخت و پرداخت پنج تا ۲۰ درصد از منافع مکتسبه ناشی از فساد گزارش شده، خواهد بود.
کبری فرشچی
ماجرا از چند روز پیش و سخنرانی رئیس‌جمهور در جلسه علنی مجلس برای رأی اعتماد به سعید نمکی، وزیر بهداشت آغاز شد.
بعد از هشدار رهبر انقلاب در خصوص کاهش جمعیت مهندسی شده در کشور، جامعه نسبت به این مسئله حساس شد و خانواده‌ها فرزندآوری را جدی گرفتند و در سایه بهانه‌های پزشکی و مسائل اقتصادی، مهاجرت و توزیع نامناسب و کارشکنی کارفرمایان، الگوی جمعیت را اندکی متحول کردند، اما در این میان بودند افراد و جریان‌هایی که رشد سینوسی جمعیت و روند کاهشی بعد از افزایشی آن را یک امر طبیعی می‌دانستند و کاهش غیرمنطقی جمعیت را در تعریف پنجره جمعیتی جا می‌کردند. شهلا کاظمی پور، جمعیت شناس و جزو پیش‌قراولان جریان یادشده بود. وی اخیراً نسبت به بی‌توجهی به کارکرد پنجره جمعیتی در کشورمان هشدار داده و خواستار استفاده هر چه سریعتر از این پنجره به نفع امنیت اقتصادی شده است. به گفته او سال‌۱۴۱۵ کشورمان سالخوردگی بالای ۲۰‌درصد جمعیت را تجربه خواهد کرد که از الان باید فکری برای آن کرد.
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشـور از بـرگـزاری بـزرگ‌ترین رویـداد حرکت‌های جهادی با حضور نمایندگان گروه‌های جهادی، مسئولان کشوری و لشکری از امروز به مدت سه روز خبر داد.
۴